IKP Olimpia liderem na start szóstej kolejki

W pierwszoligowych pojedynkach górą Chłosta i IKP Olimpia, która po dopisaniu trzech punktów awansowała na pierwsze miejsce. Emeritos Galaktikos wygrali drugi mecz z rzędu. Szturmowcy przełamali niemoc w pojedynkach z Gietewu.

Superbet 1. WL Liga: IKP Olimpia liderem

Szóstą serię wiosennej edycji rozpoczęła potyczka Chłosty z Diadalem. Obie połowy zakończyły identycznym wynikiem – 2:1 – na korzyść byłych mistrzów. Dwukrotnie Diadal wyrównywał stan gry. W 10 min na gola Jakuba Kieliszewskiego odpowiedział Dominik Sobczak, a trzy minuty po wznowieniu gry po przerwie na 2:2 trafił Dawid Białas. Wcześniej na listę strzelców wpisał się Szymon Korczyk. Chłosta szalę na swoją korzyść przechyliła w ostatnich ośmiu minutach. Ponownie trafił Kieliszewski, a w 34 min wynik meczu ustalił Krystian Tyklewicz.

Początek sezonu rozbudził nadzieje w szeregach afgcomputers.pl. Awans do elity po play-offach, a także wygrana z Synami Gehenny miała być początkiem udanego sezonu. Niestety pierwszoligowa rzeczywistość szybko dopadała beniaminka, który w dwóch kolejnych spotkaniach nie zdobył choćby punktu. Nie udało się przeciwstawić także IKP Olimpii. Wicemistrzowie wygrali 6:1. Do 34 min AFG przegrywał jedynie 0:2 po dwóch golach Piotra Nowaka. Worek z bramkami w końcówce rozwiązał Bartłomiej Olejniczak, który podwyższył prowadzenie na 3:0. W kolejnych minutach dorobek podwoił Nowak, a strzelanie dla Olimpii zakończył Mateusz Bartkowiak. Afgcomputers.pl zdołali w 39 min zdobyć gola honorowego.

IKP Olimpia awansowała na pozycję lidera. Skok w tabeli zanotowała także Chłosta, która po poniedziałkowych grach jest piąta. Oba zespoły, które przegrały swoje mecze zamykają ligową klasyfikację.

Chłosta – Diadal 4:2 (2:1)
⚽️ 3′ 32′ Jakub Kieliszewski, 15′ Szymon Korczyk, 34′ Krystian Tyklewicz – 10′ Dominik Sobczak, 23′ Dawid Białas
⭐️ Jakub Kieliszewski (Chłosta)

IKP Olimpia – afgcomputers.pl 6:1 (2:0)
⚽️ 10′ 16′ 35′ 36′ Piotr Nowak, 34′ Bartłomiej Olejniczak, 37′ Mateusz Bartkowiak – 39′ Michał Adamski
⭐️ Piotr Nowak (IKP Olimpia)

Superbet 2. WL Liga: Drugie zwycięstwo z rzędu Emeritos Galaktikos

Kartę odwrócili Emeritos Galaktikos. Po fatalnym początku sezonu nie ma już śladu. Galaktyczni wygrali dwa mecze i dźwignęli się w tabeli na piąte miejsce. Pojedynek z Atmosfericiem nie należał do łatwych. Walka o trzy oczka trwała do ostatnich minut, choć wydawało się, że zakończyła się pięć minut przed końcowym gwizdkiem. Emeritos wygrywali z beniaminkiem 5:2. Dwa gole (łącznie zdobył trzy) Kacpra Jedynaka oraz trafienie Dominika Konopackiego 180 sekund później doprowadziły do wyrównania. Ostatnie słowo należało do Sebastiana Iwińskiego, który w 39 min zapewnił ważną wygraną Galaktycznym.

Emeritos Galaktikos – FC Atmosferić 6:5 (2:1)
⚽️ 11′ 19′ Przemysław Szumski, 33′ 35′ Jan Woźniak, 24′ Kamil Gębczyński, 39′ Sebastian Iwiński – 34′ 37′ 38′ Kacper Jedynak, 9′ Walid Daouadi, 36′ Dominik Konopacki
⭐️ Kacper Jedynak (FC Atmosferić)

Superbet 3. WL Liga: Szturmowcy przełamali niemoc

Od momentu debiutu w rozgrywkach WL Ligi Szturmowcy nigdy nie wygrali z Gietewu na otwartych boiskach. Zdarzyło się im wywalczyć trzy oczka jedynie po dachem. Poza halą czerwono-czarni byli poza zasięgiem Szturmowców. Każda passa ma jednak swój koniec. Ten nastąpił w poniedziałkowy wieczór. Choć mecz ułożył się po myśli Gietewu – w 3 min wynik otworzył Mateusz Jóźwiak – to w kolejnych fragmentach pojedynku nie byli w stanie przeciwstawić się pomarańczowo-czarnym. Cztery minuty po stracie Szturmowcy byli już na prowadzeniu. Bramkarza Gietewu kolejno pokonywali – Filip Krawczyk i Rafał Stolarski. Ten pierwszy w 11 min ustalił rezultat pierwszej odsłony (3:1). Po zmianie stron czerwono-czarni dzięki bramce Jóźwiaka złapali kontakt z rywalem, ale nie byli w stanie już doprowadzić do wyrównania. Szturmowcy trafili jeszcze trzy razy. Swój dorobek poprawili Krawczyk wraz ze Stolarskim, gola dorzucił także Vladyslav Yonghang.

Szturmowcy po wygranej 6:2 awansowali na drugie miejsce i zmniejszyli stratę do prowadzącego PWW do jednego oczka. Gietewu zajmuje czwarte miejsce – ostatnie gwarantujące występ w grupie mistrzowskiej.

Szturmowcy – Gietewu 6:2 (3:1)
⚽️ 4′ 11′ 27′ Filip Krawczyk, 7′ 37′ Rafał Stolarski, 35′ Vladyslav Yonghang – 3′ 21′ Mateusz Jóźwiak
⭐️ Filip Krawczyk (Szturmowcy)