Komplety wygranych Diadala i Luis&Spółka

W środowy wieczór odbyło się sześć spotkań. Zwycięskie passy kontynuują Diadal i Luis&Spółka. Trans-Stal Luboń wydostała się z ujemnych punktów, Biuro Podróży Almatur zatrzymało FDK, pierwszą wygraną na jesień odniosło Imperium Łazarskie. Błękitni Czerwonak od czterech meczów punktują, od trzech meczów strzelają średnio sześć bramek.

Superbet 1. WL Liga: Trzecie zwycięstwo Diadala, drugie Luis&Spółka

Na zwycięstwa Synów Gehenny i IKP Olimpii w najlepszy możliwy sposób odpowiedział Diadal. Wicemistrzowie wygrali trzeci raz na jesień ogrywając lubońskie Ejbry 5:2. Nie był to jednak łatwy mecz. Pomimo prowadzenia 2:0 po zmianie stron rywal odpowiedział dwukrotnie i jeszcze przed upływem pół godziny gry wyrównał stan meczu. Diadal wrócił na prowadzenie w 32 min, gdy piłkę do siatki skierował Dawid Białas. 120 sekund później było już po meczu. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Jakub Staszyński. Nie był to koniec strzelania w wykonaniu Diadala, któremu w 37 min udało się powiększyć prowadzenie do trzech bramek. Wynik potyczki ustalił w 37 min Szymon Majewicz.

Kompletem zwycięstw mogą pochwalić się cztery zespoły. Do tego grona zalicza się także Luis&Spółka, który wygrał drugi mecz w sezonie. Stało się to rzutem na taśmę. Na przerwę z prowadzeniem 2:0 zeszły Nieruchomości Romanowski. Biało-zieloni kilka dni przed meczem zmienili nazwę. Od początku grali pod szyldem Noteciaki. Nowego otwarcia nie było. Po trzech porażkach nie nadeszło przełamanie. W drugiej połowie do siatki trafiał tylko beniaminek. W 21 min gola kontaktowego zdobył Mateusz Czajka, a w 30 min stan meczu wyrównał Dawid Zapał. Ostatnie słowo również należało do Luis&Spółka. Zielonych do zwycięstwa poprowadził Czajka, który pół minuty przed końcowym gwizdkiem wykończył akcję swojej ekipy. Beniaminek wygrał 3:2.

W tabeli w czołówce nastąpiły małe roszady. Na drugie miejsce wskoczył Diadal, na czwartym zameldowało się Luis&Spółka. Ejbry spadły na siódmą lokatę, Nieruchomości Romanowski dalej zamykają ligową stawkę.

Diadal – Ejbry Luboń 5:2 (2:0)

⚽️ 13′ 34′ Jakub Staszyński, 19′ Jakub Drzewiecki, 32′ Dawid Białas, 37′ Szymon Majewicz – 24′ Michał Gawron, 27′ Marcin Szejn
🟡 Szymon Młynek (Ejbry Luboń)
🔴 Szymon Młynek (Ejbry Luboń)
⭐️ Jakub Staszyński (Diadal)

Luis&Spółka – Nieruchomości Romanowski 3:2 (0:2)

⚽️ 21′ 40′ Mateusz Czajka, 30′ Dawid Zapał – 18′ Dominik Romanowski, 20′ Mikołaj Michałowski
🟡 Mikołaj Michałowski (Nieruchomości Romanowski)
⭐️ Mateusz Czajka (Luis&Spółka)

Superbet 2. WL Liga: Premierowa wygrana Imperium Łazarskiego

FC Albatros zaprzepaścił okazję do ucieczki przed grupą pościgową. W pojedynku z szukającym pierwszego zwycięstwa, Imperium Łazarskim lider przegrał 2:3, choć po dziewięciu minutach wygrywał 2:0. Zespół z Łazarza wyrównał jeszcze przed przerwą. Decydujący cios został zadany w 30 min, gdy bramkarza Albatrosa pokonał Leszek Kołecki. FCA do końca meczu walczył choćby o punkt, ale zaporą nie do przejścia był Błażej Nowaczyk.

W drugiej drugoligowej potyczce padł tuzin goli. Do dziesiątej minuty był remis 1:1. Pierwsi do siatki trafili zawodnicy Jogi Bonito, a dokładniej Bartosz Ziemniewski. Wyrównał Dawid Zientkowski. Ziemniewski po upływie kwadransa miał na koncie trzy trafienia, a w 16 i 17 min dublet do dorobku Jogi dorzucił Dominik Kostrom. JB prowadziła z Trans-Stalą 5:1. Solidnej przewagi nie utrzymała do końca. Jeszcze przed przerwą klasycznego hattricka skompletował Zientkowski będący motorem napędowym swojej ekipy. Lider klasyfikacji strzelców nie zatrzymał się. W 23 min zdobył gola kontaktowego, a jedenaście minut później wyprowadził żółto-czarnych na prowadzenie 6:5! W między czasie wyrównał Michał Wojciechowski. Wynik potyczki w ostatnich sekundach ustalił Czesław Tandecki. Trans-Stal wygrała 7:5 wydostając się tym samym z ujemnego dorobku.

Na zakończenie środowych zmagań odbył się mecz na szczycie w grupie B, w którym zagrały dwie niepokonane ekipy – Biuro Podróży Almatur i FDK. Pierwsza część gry po wymianie ciosów zakończyła się remisem 2:2. Dwukrotnie na prowadzenie wychodził beniaminek – w 10 min na 1:0 trafił Dawid Szyler, a siedem minut później na 2:1 Michał Kubiak. Almatur wyrównał w 12 i 19 min – bramki kolejno zdobywali Jakub Tomaszkiewicz i Michał Romejko. W drugiej odsłonie trafiali tylko zawodnicy ubrani w niebieskie trykoty. Biuro Podróży zdobyło trzy gole i ostatecznie pokonało FDK 5:2. Wynik poprawili kolejno Maciej Smoczyk, ponownie Romejko i Marcin Winny.

W grupie B na fotelu lidera nie zaszła zmiana. Tabeli przewodzi FC Albatros, który ma tyle samo punktów co Biuro Podróży Almatur, ale jeden mecz więcej rozegrany. Podium zamyka FDK. W grupie A ostatnie miejsce opuściła Trans-Stal Luboń, a jej miejsca na dnie tabeli zajęła Joga Bonito.

Imperium Łazarskie – FC Albatros 3:2 (2:2)

⚽️ 13′ Marcin Busz, 19′ Konrad Maćkowiak, 30′ Leszek Kołecki – 6′ Jakub Jamrozik, 9′ Mateusz Oblizajek
⭐️ Błażej Nowaczyk (Imperium Łazarskie)

Joga Bonito – Trans-Stal Luboń 5:7 (5:3)

⚽️ 4′ 12′ 15′ Bartosz Ziemniewski, 16′ 17′ Dominik Kostrom – 10′ 18′ 19′ 23′ 34′ Dawid Zientkowski, 30′ Michał Wojciechowski, 40′ Czesław Tandecki
🟡 Dominik Kostrom (Joga Bonito)
🟡🔴 Dominik Kostrom (Joga Bonito, za drugą żółtą kartkę – otrzymana po zakończeniu meczu)
⭐️ Dawid Zientkowski (Trans-Stal Luboń)

Biuro Podróży Almatur – FDK 5:2 (2:2)

⚽️ 19′ 32′ Michał Romejko, 12′ Jakub Tomaszkiewicz, 25′ Maciej Smoczyk, 38′ Marcin Winny – 10′ Dawid Szyler, 17′ Michał Kubiak
⭐️ Radosław Mróz (Biuro Podróży Almatur)

Superbet 3. WL Liga: Niepokonani Błękitni

Trzeci mecz z rzędu z sześcioma strzelonymi bramkami zaliczyli Błękitni Czerwonak. Po wygranej 6:5 i remisie 6:6 nadszedł dobry mecz w defensywie zakończony zachowaniem czystego konto. PWW było bezradne wobec dobrej gry duetu Michał Domagalski – Michał Drzewiecki. Ten pierwszy trafił cztery razy, ten drugi opuścił boisko z dubletem.

Po efektownym zwycięstwie Błękitni awansowali na drugie miejsce. Do prowadzącego Kolibu tracą punkt przy równej ilości meczów. PWW po trzech spotkaniach jest ósme. Wyprzedza jedynie zespoły, które do tej pory nie zgromadziły choćby jednego oczka.

Błękitni Czerwonak – PWW 6:0 (1:0)