El Pistoleros wygrali trzeci mecz na jesień

Na pozycję lidera drugiej ligi po trzecim jesiennym zwycięstwie powrócili El Pistoleros. ICPen i Znajomi Sędziego pokonali wyżej notowanych rywali. Dla beniaminka było to pierwsze zwycięstwo podczas przygody z Superbet WL Ligą.

Superbet 2. WL Liga: Trzecie zwycięstwo na jesień. El Pistoleros liderem drugiej ligi

Zwycięską passę kontynuują El Pistoleros. Złocisto-czarni wygrali trzeci mecz na jesień ogrywając w czwartkowy wieczór FarbSystem 4:2. Mecz lepiej rozpoczął beniaminek, który w 10 min po trafieniu Piotra Schulze objął prowadzenie. Kolejne fragmenty spotkania należały do El Pistoleros. Uczestnicy Pucharu Polski zdobyli trzy gole. Przed przerwą wyrównał Borys Laufer, a po zmianie stron dwukrotnie bramkarza FarbSystem-u pokonał Jakub Strzelecki. Nadzieje na korzystny wynik dla beniaminka dał Mateusz Murawski, który w 34 min wykończył koronkową akcję całego zespołu. 180 sekund później było już po meczu. Efektowne uderzenie Laufera znalazło drogę do bramki. El Pistoleros wygrali 4:2 i wrócili na pozycję lidera grupy A. Obecnie mają trzy oczka przewagi na Tornadem Ognik i Evertec-iem.

El Pistoleros – FarbSystem 4:2 (1:1)

⚽️ 17′ 37′ Borys Laufer, 22′ 28′ Jakub Strzelecki – 10′ Piotr Schulze, 34′ Mateusz Murawski
⭐️ Borys Laufer (El Pistoleros)

Superbet 3. WL Liga: Porażki faworytów

Nie był to udany dzień dla zespołów, które były typowane do wygrania czwartkowych potyczek. FC Atmosferić prowadził z ICPen-em po dziesięciu minutach 2:0, ale jeszcze przed przerwą roztrwonił przewagę. W 15 min wyrównał Piotr Marek, który po zmianie stron został bohaterem drużyny. Bramki z 25 i 31 min dały ICPen-owi dwubramkową przewagę. Błędu Atmosfericia nie popełnili i choć w ostatniej minucie stracili gola to ostatecznie pokonali wyżej notowanego rywala 4:3.

W ligowych potyczkach z udziałem Znajomych Sędziego padają cztery gole. Beniaminek w trzech poprzednich meczach osiągnął następujące wyniki – 0:2, 1:1 i 0:2. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do ZS-u. Niebiesko-czarni wygrali … 2:0. Wynik spotkania został ustalony w pierwszej części. W 11 min prowadzenie uzyskał Mateusz Karpicki, siedem minut później podwyższył je Łukasz Troszczyński.

Tabela po przegranych faworytów spłaszczyła się. ICPen zrównał się punktami z NDW – oba zespoły mają na koncie sześć oczek i zajmują odpowiednio piąte i szóste miejsce. Kolejną lokatę zajmują Znajomi Sędziego (4 pkt), którzy wyprzedzili w tabeli FC Atmosfericia (3 pkt).

FC Atmosferić – ICPen 3:4 (2:2)

⚽️ 9′ 40′ Adrian Turliński, 10′ Walid Daouadi – 15′ 25′ 31′ Piotr Marek, 14′ Marcin Witkowski