Hit kolejki dla IKP Olimpii

IKP Olimpia ograła w meczu na szczycie Diadala i przynajmniej na 24 godziny została liderem elity. W grze o grupę mistrzowską została Chłosta. Do najlepszej ósemki drugiej ligi awansowało FDK.

Superbet 1. WL Liga: IKP Olimpia wygrała mecz na szczycie

W przeciągu tygodnia IKP Olimpia ograła drugiego rywala z czołówki. Po wygranej nad Synami Gehenny nadeszło zwycięstwo z Diadalem, po którym obrońcy tytułu przynajmniej na 24 godziny pozostaną na pierwszym miejscu w tabeli. Spotkanie rozpoczęło się dla Olimpii wyśmienicie. Po dwunastu minutach IKP wygrywało 3:0. Dwukrotnie golkipera Diadala pokonał Mateusz Bartkowiak (6 i 9 min), a następnie do siatki trafił Michał Nowak. Wicemistrzowie zdołali skutecznie wykończyć akcję z 13 min, gdy sytuację sam na sam z Łukaszem Machowiną wykorzystał Tomasz Sitek, ale na przerwę zeszli z trzema bramkami straty. W ostatniej sekundzie pierwszej części efektownym uderzeniem zza pola karnego popisał się Piotr Nowak, który podwyższył prowadzenie na 4:1. W drugiej części stroną dominującą był Diadal. Trafił jednak na zaporę w postaci bramkarza Olimpii. Machowina pracował na tytuł najlepszego zawodnika i ostatecznie otrzymał gwiazdkę za gracza meczu. Dwukrotnie wyciągnął jednak piłkę z siatki – najpierw po strzale Romana Paletsa, a dwie minuty przed końcem skapitulował po uderzeniu Artura Miłoszewskiego. Diadal był już blisko mistrzów, ale przydarzyła się chwila dekoncentracji po trzecim golu, którą wykorzystała Olimpia. Wynik meczu w 39 min ustalił Bartosz Szpalik.

Efektownie z Bistrem Kopernik rozprawiła się Chłosta. Nie pozostawiła złudzeń beniaminkowi wygrywając 9:1. Chłosta wygrywała praktycznie cały mecz. Po kilkunastu sekundach na listę strzelców wpisał się Kacper Dolski, a w 4 min na 2:0 podwyższył Mikołaj Nowak. Bistro Kopernik zdołało złapać kontakt po trafieniu Mateusza Adamczyka z 6 min. Do dwubramkowej przewagi Chłosta wróciła w 14 min. Golkipera zespołu z Grunwaldu pokonał Mateusz Wiśniewski. Cała trójka strzelców poprawiła swoje dorobki po zmianie stron, a dodatkowo dublet dorzucił Michał Waskowski, którego bramki z 33 i 34 min ustaliły wynik meczu na 9:1.

Liderem po poniedziałkowych grach została IKP Olimpia, która wyprzedza o punkt transkrupkę.pl i o trzy Diadal. Bistro Kopernik pomimo porażki utrzymało piąte miejsce. Chłosta pozostała w walce o grupę mistrzowską. Do ostatniego miejsca gwarantującego start wśród najlepszych brakują jej dwa oczka.

Chłosta – Bistro Kopernik 9:1 (3:1)

⚽️ 4′ 25′ 31′ Mikołaj Nowak, 1′ 27′ Kacper Dolski, 14′ 25′ Mateusz Wiśniewski, 33′ 34′ Michał Waskowski – 6′ Mateusz Adamczyk
⭐️ Kacper Dolski (Chłosta)

IKP Olimpia – Diadal 5:3 (3:1)

⚽️ 6′ 9′ Mateusz Bartkowiak, 12′ Michał Nowak, 20′ Piotr Nowak, 39′ Bartosz Szpalik – 13′ Tomasz Sitek, 26′ Roman Palets, 38′ Artur Miłoszewski
⭐️ Łukasz Machowina (IKP Olimpia)

Superbet 2. WL Liga: FDK w grupie mistrzowskiej

W grupie mistrzowskiej drugiej ligi zagra FDK. Beniaminek jest pierwszym zespołem, który zapewnił sobie miejsce w najlepszej ósemce zaplecza elity. Po pół godzinie gry wydawało się, że mecz zakończy się wysoką wygraną lidera grupy B. FDK wygrywał 6:2 po trzech golach Michała Kubiaka, dwóch Marcina Łażewskiego i jednym trafieniu Dawida Szylera. Ostatnie dziesięć minut należało do Rebisu, który odrobił aż trzy bramki i był bliski doprowadzenia do remisu, szczególnie w ostatnich fragmentach gdy grał z przewagą jednego zawodnika. Ostatecznie FDK dowiozło jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka.

FDK w fazie finałowej zagra w grupie mistrzowskiej, natomiast Dom Wydawniczy Rebis, który zamyka ligową stawkę w grupie B, powalczy o utrzymanie.

FDK – Dom Wydawniczy Rebis 6:5 (4:1)

⚽️ 12′ 23′ 28′ Michał Kubiak, 3′ 4′ Marcin Łażewski, 5′ Dawid Szyler – 10′ Mateusz Leśny, 22′ Tomasz Majer, 30′ Przemysław Babijów, 37′ Jan Kapustka, 39′ Mateusz Zbierski