Ostatnia minuta Olimpii

Historia powtórzyła się po raz kolejny. Olimpia wygrała po bramce w ostatniej minucie. Wysokie zwycięstwa (po 7:1) odnieśli drugoligowcy – Tornado Ognik i rezerwy Diadala. Nowymi liderami trzeciej ligi zostali Szturmowcy i Kolib Luboń FC.

Superbet 1. WL Liga: Ostatnia minuta Olimpii

IKP Olimpia znowu to zrobiła! Mistrzowie dzięki bramce w ostatniej minucie wyszarpali zwycięstwo w pojedynku z Chłostą. Mecz dwóch ostatnich złotych medalistów Superbet WL Ligi dostarczył wielu emocji. Olimpia dwukrotnie obejmowała dwubramkowe prowadzenie nad rywalem, ale nie potrafiła postawić kropki nad i. Chłoście za pierwszym razem udało się zdobyć bramkę kontaktową (1:2). Za drugim dali radę wyrównać po golach w 31 i 33 min (3:3). Ostatnie słowo, nie pierwszy raz w historii niebiesko-białych rozgrywek, należało do Olimpii, która dopięła swego w końcowych sekundach. Nie pierwszy raz uczynił to także Piotr Nowak, który w 40 min zapewnił obrońcom tytułu trzeci komplet punktów na jesień.

IKP dzięki wygranej awansowała na drugie miejsce i zrównała się punktami z Synami Gehenny. Chłosta poniosła trzecią porażkę. W klasyfikacji wyprzedza jedynie Nieruchomości Romanowski (dawniej Noteciaki).

IKP Olimpia – Chłosta 4:3 (2:1)

⚽️ 6′ Michał Mirecki, 14′ Bartłomiej Olejniczak, 28′ Bartosz Szpalik, 40′ Piotr Nowak – 16′ Michał Kaczmarek, 31′ Aleksander Deckert, 33′ Szymon Korczyk
🟡 Tomasz Kwaśnik (IKP Olimpia), Michał Kaczmarek (Chłosta)
⭐️ Piotr Nowak (IKP Olimpia)

Superbet 2. WL Liga: Dwa razy po 7:1

Na drugoligowych boiskach obejrzeliśmy dwie wysokie i identyczne wygrane Tornada Ognik i rezerw Diadala. Zespół z Grunwaldu ograł FFC Habitat. Do przerwy prowadził 3:0, a przed upływem pół godziny gry miał już siedem bramek przewagi. 120 sekund przed końcem Habitat zdobył gola honorowego, który ustalił wynik potyczki. Po stronie Tornada brylował Piotr Skrzypczak trafiając do siatki trzy razy. Dubletem popisał się Mariusz Wojtaszyk.

7:1 wygrał też Diadal II. Rezerwy pierwszoligowca po golach Dawida Białasa i Sebastiana Potockiego jeszcze przed upływem dziesiątej minuty wygrywały 2:0. Później zadanie ułatwiła kontuzja jednego z zawodników Rebisa, który do końca pierwszej części musiał radzić sobie w 5-osobowym zestawieniu. Przed przerwą swój dorobek podwoił Potocki i pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 3:0. Po zmianie stron kontuzjowany zawodnik wszedł na pozycję bramkarza. Manewr nie pomógł. Diadal II zdobył jeszcze cztery gole – Potocki skompletował hattricka, a Adrian Madajczyk dublet.

Tornado po wygranej powróciło na pozycję lidera, ale ma tyle samo punktów co Evertec i El Pistoleros oraz jeden mecz więcej rozegrany. Diadal II po pierwszym zwycięstwie opuścił przedostatnie miejsce, na które spadł Rebis.

Tornado Ognik – FFC Habitat 7:1 (3:0)

⚽️ 17′ 25′ 26′ Piotr Skrzypczak, 27′ 29′ Mariusz Wojtaszyk, 13′ Miłosz Woźniak, 14′ Kamil Makowiecki – 38′ Grzegorz Ogórek
⭐️ Piotr Skrzypczak (Tornado Ognik)

Diadal II – Dom Wydawniczny Rebis 7:1 (3:0)

⚽️ 9′ 15′ 37′ Sebastian Potocki, 24′ 36′ Adrian Madajczyk, 2′ Dawid Białas, 27′ Dawid Floryan – 30′ Przemysław Babijów
🟡 Bartosz Soszyński (Diadal II), Marcin Bury (Dom Wydawniczy Rebis)
🟡🔴 Bartosz Soszyński (Diadal II, za drugą żółtą kartkę)
⭐️ Sebastian Potocki (Diadal II)

Superbet 3. WL Liga: Szturmowcy i Kolib na czele

We wtorkowy wieczór obejrzeliśmy w grze czołowe ekipy. W grupie A liderem zostali Szturmowcy, którzy nie mieli problemów z ograniem Los Amarillos. Pomarańczowo-czarni wygrali 6:1, a połowę trafień na swoje konto zaliczył Dawid Zuchniarek. Trzecią wygraną, która pozwoliła na awans na ostatnie miejsce na podium zanotował Unifi Squad. Beniaminek nie dał szans Snow Kids i gładko wygrał 5:0. Do przerwy prowawdził 2:0. Rywalom odskoczył na większą liczbę goli w ostatnich czterech minutach.

W grupie B również nastąpiła zmiana lidera. Nowym przodownikiem tabeli został Kolib. Spadkowicz ograł w meczu na szczycie Whiskonzy 6:3. Kolib wygrywał po sześciu minutach 2:0. Obie bramki zdobył Filip Bąkowski. Na zakończenie pierwszej odsłony padł gol kontaktowy autorstwa Michała Chojny. W drugiej połowie Kolib nie pozwolił rywalom na rozwinięcie skrzydeł i trzymał ich na dystans. W 24 min prowadził 4:1, a osiem minut przed końcem po trzecim golu Bąkowskiego – 6:2. Wynik w 38 min ustalił Chojna, który również mógł pochwalić się hattrickiem. Pierwszymi pogromcami Byczki w tym sezonie zostały techmarkety.pl, dla których wtorkowa wygrana była pierwszą w sezonie. Rezultat został ustalony przed zmianą stron. Techmarkety.pl zdobyły trzy gole, a na listę strzelców wpisało trzech graczy – Michał Wojciak (w 2 min), Marcin Strugarek (15 min) i najlepszy na boisku Roman Machulak (20 min).

techmarkety.pl – Byczki 3:0 (3:0)