Afgcomputers.pl pozostali w grze o pierwszą ligę

W piątkowy wieczór odbyły się dwie potyczki. Afgcomputers.pl pokonali FDK 6:3 i zachowali szansę na bezpośredni awans do elity. W trzeciej lidze NDW podzieliło się punktami z PWW.

Superbet 2. WL Liga: afgcomputers.pl cały czas w grze o elitę

FDK po siedmiu wygranych z rzędu, awansie do elity i wywalczeniu mistrzostwa drugiej ligi zostało zastopowane przez afgcomputers.pl. Beniaminek od początku meczu był stroną dominującą co miało przełożenie na wynik. Po jedenastu minutach zawodnicy ubrani w białe koszulki wygrywali 3:0. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Jakub Tonder, a jedno trafienie dołożył Tomasz Klamecki. W drugiej części afgcomputers.pl nie zatrzymali się i podwoili dorobek po bramkach Kamila Kosickiego, Oliviera Strosina i Marcina Tondera. FDK starało się dotrzymać kroku, ale tego dnia było słabsze od przeciwnika. Świeżo upieczony beniaminek elity zdobył trzy gole i ostatecznie przegrał 3:6.

FDK pomimo porażki pozostało na fotelu lidera, na którym na pewno zakończy rozgrywki. Afgcomputers.pl zrównali się punktami z El Pistoleros. Obecnie zajmują trzecią lokatę z przewagą dwóch oczek i jednego meczu nad Evertec-iem i Prostalem.

FDK – afgcomputers.pl 3:6 (1:3)

⚽️ 13′ Jakub Brych, 29′ Marcin Łażewski, 38′ Dominik Kluj – 3′ 11′ Jakub Tonder, 10′ Tomasz Klamecki, 28′ Kamil Kosicki, 29′ Olivier Strosin, 35′ Marcin Tonder
🟡 Jakub Brych (FDK)
⭐️ Jakub Tonder (afgcomputers.pl)

Superbet 3. WL Liga: Niezadowoleni z remisu

W pierwszym meczu fazy finałowej w trzeciej lidze PWW zremisowało z NDW 2:2. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy z Winograd – w 5 min golkipera rywali pokonał Roger Borowik. Przed przerwą NDW zdołało odwrócić wynik. Po golach Michała Janiszewskiego i Michała Andrzejewskiego wygrywało 2:1. Rezultat potyczki został ustalony po przerwie. Gola na wagę remisu zdobył Dawid Godyla. Oba zespoły po podziale punktów straciły szanse na grę w Pucharze Wiary Lecha.

PWW – NDW 2:2 (1:2)

⚽️ 5′ Roger Borowik, 33′ Dawid Godyla – 12′ Michał Janiszewski, 18′ Michał Andrzejewski