Niedzielny maraton ligowy

W niedzielę odbyło się 14 pojedynków, które zakończyły 14. kolejkę jesiennej edycji. W najciekawszych meczach IKP Olimpia pokonała Luis&Spółka, transkrupka.pl zremisowała z Diadal-em, Evertec podzielił się punktami z Prostalem, a techmarkety.pl pewnie ograły Gietewu. Poznaliśmy kilka rozstrzygnięć – do trzeciej ligi spadły Joga Bonito i Emeritos Galaktikos, a do czwartej Czarne Pantery. W Pucharze Wiary Lecha zagrają Trans-Stal Luboń i John Deere.

Superbet 1. WL Liga: IKP Olimpia z szansami na mistrzostwo

IKP Olimpia pozostała w walce o mistrzostwo, transkrupka.pl z niej wypadła. Obrońcy tytułu mistrzowskiego wygrali z Luis&Spółka 4:3 po bramce w ostatniej minucie gry. Bohaterem IKP został Radosław Lamch, dla którego była to druga bramka w tym spotkaniu – wcześniej podwyższył prowadzenie na 2:0 w 18 min. Transkrupka.pl dwukrotnie prowadziła z Diadalem, ale w ostatnich minutach musiała gonić przeciwnika. Ta sztuka udała się w końcówce spotkania. W 36 min punkt uratował Krzysztof Elantkowski, który pojedynek zakończył z hattrickiem na koncie.

Na prowadzeniu w elicie są Synowie Gehenny. Drugie miejsce ze stratą dwóch oczek zajmują IKP Olimpia, a trzecie, już bez możliwości wyprzedzenia lidera, transkrupka.pl, która jeszcze nie może być pewna pozostania na podium. Stratę do trzeciej pozycji, choć sporą, bo 5-punktową, może odrobić jeszcze Luis&Spółka.

IKP Olimpia – Luis&Spółka 4:3 (1:0)

⚽️ 18′ 40′ Radosław Lamch, 8′ 35′ Mateusz Bartkowiak – 22′ 33′ Marcel Szymkowiak, 38′ Michał Mirecki (samob.)
⭐️ Radosław Lamch (IKP Olimpia)

transkrupka.pl – Diadal 3:3 (2:2)

⚽️ 4′ 11′ 36′ Krzysztof Elantkowski – 13′ Sylwester Brocki, 15′ Jakub Drzewiecki, 24′ Dawid Białas
⭐️ Krzysztof Elantkowski (transkrupka.pl)

Superbet 2. WL Liga: Bez zmian na podium

Na drugim froncie odbyło się sześć potyczek. Dwie zostały rozegrane w grupie mistrzowskiej, pozostałe w grupie spadkowej. Walka o awans do elity nabrała rumieńców. Po pojedynku Prostalu z Evertec-iem najbardziej zadowoleni są zawodnicy El Pistoleros i afgcomputers.pl, których zajmowane miejsca w tabeli (drugie i trzecie) nie uległy zmianie. Do przerwy w hicie drugiej ligi lepszy był beniaminek, który prowadził po trzech golach Mateusza Walczyka 3:2. W drugiej odsłonie Prostal musiał odrabiać straty. Evertec odwrócił wynik, ale w 39 min dał sobie wbić bramkę, która ustaliła wynik spotkania na 4:4. W drugim spotkaniu w ramach grupy mistrzowskiej rywalizowały dwie najsłabsze ekipy topowej ósemki. Pewną wygraną w tym spotkaniu odniosło Tornado Ognik, które pokonało rezerwy Diadala 4:1. Po kwadransie gry skompletowanego hattricka na swoim koncie miał Przemysław Halasz.

Przed ostatnimi meczami – El Pistoleros kontra Prostal, afgcomputers.pl kontra Biuro Podróży Almatur i Evertec kontra Diadal II – sytuacja w tabeli jest niezwykle ciekawa. Drugą i trzecią lokatę zajmują kolejno El Pistoleros i afgcomputers.pl (po 16 pkt), czwartą i piątą Evertec oraz Prostal (po 15 pkt). Awans do elity wywalczy wicemistrz drugiej ligi, pozostałe trzy lokaty gwarantować będą udział w play-off o pierwszy szczebel rozgrywkowy.

Poznaliśmy pierwszych spadkowiczów. Po remisie z LED Lighting Team do trzeciej ligi spadła Joga Bonito. Jak się później okazało nawet wygrana by nie pomogła, choć było jej blisko. Zawodnicy ubrani w czerwone koszulki prowadzili po pół godzinie gry 3:1. Końcówka spotkania należała do Ledów, którym udało się wywalczyć punkt. Remis daje nadzieje LED Lighting Team na uratowanie drugoligowego statusu, choć są one już tylko matematyczne. Drugiego spadkowicza poznaliśmy po meczu Domu Wydawniczego Rebis z Lacus Stoczniowiec. Wysoka wygrana tej pierwszej drużyny spowodowała, że do trzeciej ligi spadli Emeritos Galaktikos, a do … Pucharu Wiary Lecha awansowała Trans-Stal Luboń. Rebis wygrał 8:2 i zwiększył swoje szanse na utrzymanie. W górę tabeli pnie się Habitat. FFC po trzeciej wygranej z rzędu wskoczył na czwarte miejsce. Mecz z Emeritos nie należał do łatwych. Zamknął go w 38 min Sebastian Olejniczak, którego drugi gol powiększył przewagę do dwóch trafień. Habitat wygrał 6:4. Utrzymanie w drugiej lidze po wygranej nad Imperium Łazarskim zapewnił sobie FarbSystem. Znakomite zawody rozegrał Michał Jaśkowiak, który czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. FarbSystem dzięki wygranej 6:2 awansował na pozycję wicelidera i jest bliski wywalczenia prawa gry w Superbet Pucharze Wiary Lecha.

Liderem grupy spadkowej pozostała Trans-Stal, która wyprzedza o trzy punkty FarbSystem. Bliscy utrzymania są zawodnicy Lacus Stoczniowiec i FFC Habitat. Jak wspomnieliśmy powyżej do trzeciej ligi spadły Joga Bonito i Emeritos Galaktikos, a jedną nogą o klasę niżej jest LED Lighting Team.

LED Lighting Team – Joga Bonito 3:3 (1:1)

⚽️ 18′ Maksymilian Suwiczak, 32′ Jakub Rutkowski, 38′ Krzysztof Filas – 24′ 28′ Adam Jankowski, 3′ Filip Soroko
⭐️ Adam Jankowski (Joga Bonito)

FarbSystem – Imperium Łazarskie 6:2 (1:0)

⚽️ 9′ 24′ 30′ 40′ Michał Jaśkowiak, 22′ Oleksii Vovnianko, 26′ Stanislav Gvozdyk – 36′ Sławomir Szalczyk, 37′ Bartosz Kędzierski
⭐️ Michał Jaśkowiak (FarbSystem)

Evertec – Prostal 4:4 (3:2)

⚽️ 10′ 18′ 19′ Mateusz Walczyk, 39′ Marcin Surowiec – 11′ 25′ Krystian Schreiber, 2′ Marcin Szulerowicz, 28′ Adrian Janaszak
🟡 Adrian Janaszak (Evertec)
⭐️ Mateusz Walczyk (Prostal)

Dom Wydawniczy Rebis – Lacus Stoczniowiec 8:2 (2:1)

⚽️ 13′ 16′ 30′ Robert Sobkowiak, 23′ 36′ Przemysław Babijów, 23′ Mateusz Zbierski, 39′ Tomasz Majer, 40′ Maciej Łazar – 14′ 37′ Adam Kluczyński
🟡 Dariusz Skwaryło (Lacus Stoczniowiec)
⭐️ Robert Sobkowiak (Dom Wydawniczy Rebis)

FFC Habitat – Emeritos Galaktikos 6:4 (1:3)

⚽️ 22′ 38′ Sebastian Olejniczak, 23′ 35′ Piotr Bzdręga, 15′ Marcin Moj, 26′ Mikołaj Słomski – 13′ 37′ Jan Woźniak, 9′ Wojciech Woźniak, 16′ Łukasz Lekier
⭐️ Maciej Maćkowiak (FFC Habitat)

Diadal II – Tornado Ognik 1:4 (0:3)

⚽️ 37′ Jakub Brzozowski – 4′ 12′ 14′ Przemysław Halasz, 26′ Kamil Makowiecki
⭐️ Przemysław Halasz (Tornado Ognik)

Superbet 3. WL Liga: Ważne zwycięstwo techmarkety.pl

Relację z trzecioligowych pojedynków rozpoczniemy od pierwszego meczu grupy mistrzowskiej. Wysokie zwycięstwo odniosły techmarkety.pl, które ograły dotychczasowego wicelidera – Gietewu 5:0. O wygranej zadecydowała zabójcza końcówka pierwszej odsłony. W 19 min na 2:0 podwyższył Kamil Bobrowski, a kilkadziesiąt sekund później trzeciego gola zdobył Roman Machulak. W grze o play-off pozostały Byczki, które okazały się lepsze o jednego gola od ICPen-u. Kluczowe dla losów spotkania okazały się bramki Dominika Jesiołowskiego. W 21 min wyrównał stan gry (2:2), a dziewięć minut później trafił na 3:2. Byczki prowadzenia już nie oddały i ostatecznie ograły ICPen 4:3. Obecnie mają trzy punkty straty do liderujących grupie barażowej Szturmowców.

Kolejny przystanek – grupa pocieszenia C. Tutaj rywalizacja toczy się jedynie o pierwszą lokatę, która gwarantuje udział w przyszłotygodniowym Superbet Pucharze Wiary Lecha. Bliżej gry o trofeum są Znajomi Sędziego, którzy po emocjonującym starciu pokonali Błękitnych Czerwonak 6:4. Co ciekawe aż dziewięć bramek z dziesięciu wpadło w pierwszej części. Po zmianie stron w 30 min gola ustalającego wynik potyczki zdobył Łukasz Troszczyński. Była to jego druga bramka w tym spotkaniu. Błękitni pozostali w grze o pierwsze miejsce, ale muszą liczyć na porażkę Znajomych Sędziego w środowym pojedynku przeciwko PWW i swoje zwycięstwo we wtorkowym spotkaniu z NDW.

W grupie spadkowej rozegrane zostały dwa mecze. Zakończyły się one zwycięstwami Los Amarillos i JKS-u. Żółto-czarni po dwóch golach Artura Pastuszko pokonali Goalbusters, natomiast czerwono-niebiescy okazali się lepsi od Czarnych Panter wygrywając 4:2 (trzy gole Krzysztofa Jerzyńskiego). W tabeli na czele jest JKS, który wyprzedza o punkt Los Amarillos i dwa Goalbusters. Do czwartej ligi po przegranej spadły Czarne Pantery. W trzeciej lidze utrzyma się tylko zwycięzca grupy spadkowej, który również otrzyma prawo gry w Superbet Pucharze Wiary Lecha.

Sezon jesienny przedłużył zespół John Deere. Na zakończenie ligowego grania beniaminek pokonał Snow Kids 4:3 i ostatecznie wygrał rywalizację w grupie pocieszenia D. Pierwsze miejsce wśród najsłabszych gwarantuje udział w Superbet Pucharze Wiary Lecha.

John Deere – Snow Kids 4:3 (4:1)

⚽️ 9′ 15′ Wojciech Burzała, 11′ Jakub Nowicki, 10′ Abdou Azzaoui – 30′ 35′ Bogdan Gurinkov, 7′ Rostyslav Borysenko
🟡 Maciej Pasterski (John Deere)
⭐️ Wojciech Burzała (John Deere)

Goalbusters – Los Amarillos 0:2 (0:0)

⚽️ 25′ 27′ Artur Pastuszko
⭐️ Artur Pastuszko (Los Amarillos)

Czarne Pantery – JKS 2:4 (1:1)

⚽️ 11′ 38′ Mateusz Trzybiński – 15′ 29′ 37′ Krzysztof Jerzyński, 21′ Jędrzej Dulczewski
⭐️ Krzysztof Jerzyński (JKS)

Błękitni Czerwonak – Znajomi Sędziego 4:6 (4:5)

⚽️ 12′ 14′ Michał Domagalski, 10′ Maximilian Kirschke, 15′ Michał Drzewiecki – 19′ 30′ Łukasz Troszczyński, 1′ Konrad Przewoźny, 2′ Jakub Wojciechowski, 4′ Wojciech Pietruszyński, 10′ Maximilian Kirschke (samob.)
🟡 Wojciech Pietruszyński (Znajomi Sędziego)
⭐️ Łukasz Troszczyński (Znajomi Sędziego)

ICPen – Byczki 3:4 (2:1)

⚽️ 9′ Łukasz Witkowski, 11′ Jakub Wołoszyn, 37′ Vladyslav Sholom – 21′ 30′ Dominik Jesiołowski, 19′ Dawid Woźniak, 35′ Bartosz Plich
⭐️ Dominik Jesiołowski (Byczki)

Gietewu – techmarkety.pl 0:5 (0:3)

⚽️ 6′ 19′ Kamil Bobrowski, 20′ Roman Machulak, 32′ Adam Stankiewicz, 36′ Maciej Majcherek
🟡 Maciej Staniewicz (Gietewu), Kamil Bobrowski (techmarkety.pl)
⭐️ Kamil Bobrowski (techmarkety.pl)