Pierwsze zwycięstwo El Pistoleros w elicie

Premierową wygraną na najwyższym poziomie wywalczyli El Pistoleros. Braga odniosła trzecie dwucyfrowe zwycięstwo, Lacus Stoczniowiec po golu w ostatniej sekundzie zainkasował trzy punkty warte pozycję lidera. Pierwszy mecz na wiosnę rozegrało Senpo – zakończył się on zdobyciem dziesięciu goli. Premierowe zwycięstwo zanotował ICPen. Trzy 3-ligowe potyczki zakończyły się podziałami punktów. Los Amarillos zrehabilitowali się po ostatniej porażce.

Superbet 1. WL Liga: Pierwsze zwycięstwo El Pistoleros w elicie

El Pistoleros doczekali się pierwszej wygranej w najwyższej klasie rozgrywkowej. W pojedynku beniaminków ograli afgcomputers.pl 3:1. Od szóstej minuty prowadzili 1:0 po trafieniu Jakuba Strzeleckiego. AFG udało się wyrównać dokładnie dwadzieścia minut później. Tego dnia lepsze były jednak Pistolety, które przechyliły szalę na swoją korzyść dzięki bramkom zdobytym przez Dominika Kusę i Dymitra Zdunka. Sytuacja złocisto-czarnych w tabeli uległa zdecydowanej poprawie, gdyż zanotowali awans z dziesiątego na piąte miejsce! Afgcomputers.pl spadli na ósmą lokatę.

afgcomputers.pl – El Pistoleros 1:3 (0:1)
⚽️ 26′ Kamil Kosicki – 6′ Jakub Strzelecki, 28′ Dominik Kusa, 36′ Dymitr Zdunek
🟡 Norbert Kwiecień (afgcomputers.pl)
⭐️ Kamil Kosicki (afgcomputers.pl)

Superbet 2. WL Liga: Lacus Stoczniowiec i Braga nowymi liderami grup

W drugiej lidze odbyły się dwa mecze, których stawką była pozycja lidera. Najwięcej emocji dostarczyło starcie Ejbrów z Lacus-em Stoczniowiec. Trzykrotnie na prowadzenie wychodzili lubonianie, ale za każdym razem nadziewali się na skuteczną odpowiedź niebiesko-czarnych. Bohaterem Lacus-a został Michał Gościniak, który w 36 min doprowadził do wyrównania, a w ostatniej akcji zdobył bramkę na wagę trzech punktów. Stoczniowcy zapewnili sobie wygraną grając w osłabieniu, gdyż wcześniej z boiska został usunięty zdobywca dwóch wcześniejszych goli – Dariusz Walasek. Lacus na zakończenie piątej kolejki został liderem grupy A. Prowadzi z przewagą dwóch punktów nad techmarkety.pl i Domem Wydawniczym Rebis.

Po spadku Braga nie zamierza długo pozostać na zapleczu elity. W trzecim meczu wygrała po raz trzeci strzelając dwucyfrową liczbę bramek. Kolejny kapitalny mecz rozegrał Mateusz Gajewski, który ustrzelił podwójnego hattricka. Z dobrej strony pokazał się jego kolega z zespołu, Mikołaj Hajdasz – strzelec czterech goli. Braga pokonała w meczu na szczycie Imperium Łazarskie 10:4 i z kompletem punktów przewodzi klasyfikacji grupy B.

Ejbry Luboń – Lacus Stoczniowiec 3:4 (1:1)
⚽️ 2′ Jakub Wieczorek, 21′ Mateusz Dopierała, 31′ Grzegorz Michałek – 6′ 23′ Dariusz Walasek, 36′ 40′ Michał Gościniak
🟡 Dariusz Walasek (Lacus Stoczniowiec)
🟡🔴 Dariusz Walasek (Lacus Stoczniowiec, za drugą żółtą kartkę)
🔴 Mateusz Dopierała (Ejbry Luboń, po zakończeniu meczu)
⭐️ Michał Gościniak (Lacus Stoczniowiec)

FSC Braga – Imperium Łazarskie 10:4 (5:2)
⚽️ 3′ 15′ 17′ 32′ 36′ 38′ Mateusz Gajewski, 8′ 13′ 26′ 40′ Mikołaj Hajdasz – 10′ 12′ Damian Plewa, 27′ 35′ Marcin Busz
⭐️ Mateusz Gajewski (FSC Braga)

Superbet 3. WL Liga: Dwucyfrowa inauguracja Senpo

Aż pięć spotkań odbyło się podczas środowego wieczoru w trzeciej lidze. Trzy z nich zostały rozegrane w ramach grupy A. Po raz pierwszy na wiosnę wygrał ICPen, który okazał się minimalnie lepszy od JKS. Od czwartej minuty przegrywał 0:1, ale jeszcze przed upływem pierwszej ćwiartki meczu odwrócił wynik za sprawą dwóch trafień Piotra Marka. Prowadzenia już nie oddał. W ostatnich sześciu minutach JKS walczył o bramkę wyrównującą, ale ostatecznie musiał uznać wyższość przeciwnika. ICPen wygrał 4:3.

Senpo, z racji swojej przeszłości na WL Lidze pod szyldem Dentesu, z marszu stało się głównym faworytem do awansu do drugiej ligi. Po pierwszej połowie inauguracyjnego pojedynku ze Znajomymi Sędziego zapachniało niespodzianką. Senpo prowadziło dwukrotnie 2:0 i 3:2, ale pozwoliło rywalom na doprowadzenie do remisu. O zwycięstwie beniaminka zadecydowało pierwsze dziesięć minut po przerwie, podczas których osiągnął przewagę czterech trafień. Mecz zakończył się wynikiem 10:5.

Ostatni mecz w grupie A odbył się na koniec środowej kolejki. Na przeciw siebie stanęły dwie zasłużone drużyny dla WL Ligi. Gietewu gra w rozgrywkach od 2010 roku, natomiast PWW pierwsze kroki zaczęło stawiać podczas edycji Jesień 2011! Po raz pierwszy oba zespoły spotkały się 11 lat temu. Wówczas lepsze było Gietewu, który wygrało 7:6. Co ciekawe w tamtym spotkaniu zagrało czterech zawodników PWW i dwóch reprezentujących czerwono-czarne barwy. Pojedynek zakończył się remisem 1:1. Do przerwy lepsze było PWW, które wygrywało od czwartej minuty po bramce Krzysztofa Marciniaka. Gol wyrównujący wpadł w 27 min, a jego autorem został Michał Błaszak.

Remisami zakończyły się także dwa pojedynki w grupie B. Punktami podzielili się NDW z Whiskonzy i Błękitni z Unifi. Najciekawszy przebieg miała ta druga potyczka, która wydawało się, że jest rozstrzygnięta po pierwszej odsłonie. Zespół z Czerwonaka wygrywał 5:1 (do 18 min było 5:0!) i nic nie wskazywało na to, że może stracić w tym meczu punkty. Rzeczywistość okazała sie zgoła odmienna. Unifi postawiło wszystko na jedną kartę i w efektownym stylu doprowadziło do remisu. Po trzech minutach drugiej odsłony Błękitni prowadzili już 5:3. W 30 min zdołali zdobyć gola na 6:3, ale w końcowych fragmentach dali sobie wbić trzy gole. Dwa z nich zdobył najlepszy na placu Bartosz Surma. Decydujące o wywalczeniu punktu trafienie na swoje konto zapisał Mikołaj Fabiańczuk. Mecz zakończył się remisem 6:6. W drugim meczu grupy B NDW trzykrotnie musiało gonić Whiskonzy. Na gola Cezarego Bilickiego z 3 min odpowiedział Michał Andrzejewski. Następnie dwukrotnie Whiskonzy na prowadzenie wyprowadził Karol Łuczak, dwukrotnie też sposób na golkipera przeciwnika znalazł Wojciech Szafrański, który w 37 min ustalił wynik meczu na 3:3.

ICPen – JKS 4:3 (3:1)
⚽️ 6′ 10′ Piotr Marek, 20′ Jakub Matusiak, 28′ Mateusz Raszyński – 4′ Dariusz Karkut, 25′ Denys Dubovskyy (samob.), 34′ Jakub Wójtowicz
🔴 Jakub Wołoszyn (ICPen)
⭐️ Jakub Matusiak (ICPen)

Senpo – Znajomi Sędziego 10:5 (3:3)
⚽️ 2′ 15′ Paweł Bienert, 7′ 29′ Oskar Woźniak, 27′ 39′ Damian Tomczak, 22′ 40′ Kacper Bienert, 24′ Sławomir Żurek, 37′ Beshoi Labib – 8′ Patryk Urban, 10′ Wojciech Pietruszyński, 16′ Jakub Kaczmarek, 30′ Dawid Andrzejewski, 34′ Łukasz Troszczyński
⭐️ Kacper Bienert (Senpo)

NDW – Whiskonzy 3:3 (1:2)
⚽️ 25′ 37′ Wojciech Szafrański, 13′ Michał Andrzejewski – 18′ 32′ Karol Łuczak, 3′ Cezary Bilicki
🟡 Wojciech Szafrański (NDW), Jakub Jarmuszkiewicz (Whiskonzy)
⭐️ Martin Napierała (NDW)

Błękitni Czerwonak – Unifi Squad 6:6 (5:1)
⚽️ 13′ 30′ Jakub Kędelski, 4′ Tymoteusz Gendera (samob.), 5′ Filip Wieczorek, 14′ Bartosz Banaszak, 15′ Bartosz Kryka – 23′ 32′ 33′ Bartosz Surma, 19′ 36′ Mikołaj Fabiańczuk, 22′ Mateusz Furmanek
⭐️ Bartosz Surma (Unifi Squad)

PWW – Gietewu 1:1 (1:0)
⚽️ 4′ Krzysztof Marciniak – 27′ Michał Błaszak
🟡 Marcin Ochla (PWW), Damian Sulmiński, Maciej Niedroszlański (obaj Gietewu)
🟡🔴 Marcin Ochla (PWW, za drugą żółtą kartkę)
⭐️ Krzysztof Marciniak (PWW)

Superbet 4. WL Liga: Rehabilitacja Los Amarillos

Po zeszłotygodniowej porażce w meczu na szczycie zrehabilitowali się Los Amarilos. W czwartym wiosennym meczu odnieśli trzecią wygraną i wrócili, przynajmniej na 24 godziny, na pozycję wicelidera. O zwycięstwie zadecydowało samobójcze trafienie zawodnika Logicas-u. Wcześniej do siatki trafił Kamil Zelman dla LA oraz Krystian Bąk dla beniaminka.

Logicas – Los Amarillos 1:2 (0:1)
⚽️ 25′ Krystian Bąk – 9′ Kamil Zelman, 28′ Filip Zdrojewski (samob.)
🟡 Damian Perz (Los Amarillos)
⭐️ Kamil Zelman (Los Amarillos)