Wyniki III Plebiscytu Superbet WL Ligi

Podczas Gali Superbet WL Ligi zostały ogłoszone wyniki III Plebiscytu. Organizatorzy nagrodzili najlepszych w siedmiu kategoriach.

Trzecia edycja Plebiscytu Superbet WL Ligi za nami. Podczas Gali, która podsumowywała ubiegłoroczny, jesienny sezon wyróżniliśmy najlepszych za 2023 rok. W trzech kategoriach nagrodzone zostały drużyny, w czterech zawodnicy. Wśród najlepszych zespołów znaleźli się Błękitni Czerwonak – za najlepiej prowadzony profil zespołu w mediach społecznościowych oraz LED Lighting Team, którzy otrzymali (a raczej otrzymają, gdyż na Gali zabrakło przedstawiciela tej drużyny) nagrodę specjalną za wkład w rozwój WL Ligi. Ledy mają na koncie rozegrane 33 sezony w przeciągu blisko 12 lat! Warto zaznaczyć, że przez tak długi okres opuścili ledwie trzy edycje, w tym tą którą zakończyła się wczoraj.

W kategorii Drużyna roku drugi raz triumfowała IKP Olimpia – uczestnicy Mistrzostw Polski, złoci i srebrni medaliści odpowiednio wiosennej i jesiennej edycji, triumfatorzy Superpuchar WL Ligi na jesień oraz finaliści obu edycji Pucharu WL Ligi i Superpuchar na wiosnę. Kapitan aktualnych wicemistrzów, a także najlepszy bramkarz obu ligowych edycji w poprzednich dwunastu miesiącach – Łukasz Machowina został wybrany golkiperem roku. Był to jego pierwszy triumf w plebiscycie.

Drugi raz wyróżnieni zostali Michał Golak i Mateusz Gajewski. Obaj mieli duży wpływ na najlepsze osiągnięcie poznańskich zespołów w Pucharze Polski SuperLiga6. Transkrupka.pl dotarła do ćwierćfinału. Golak zorganizował wyjazd, a co najważniejsze mocny skład, który do 1/4 finału wygrał pięć meczów z rzędu! Na swoje konto w ubiegłym roku zapisał także triumf w Pucharze WL Ligi oraz w turnieju pamięci Poznańskiego Czerwca 1956. W składzie transkrupki.pl na finały PP znalazł się Gajewski, który był najlepszym zawodnikiem tej drużyny. Dobry występ nie umknął uwadze trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej 6-osobowej. Gajewski został powołany na konsultację kadry. Na poznańskim podwórku Zawodnik roku kolekcjonował statuetki dla najlepszego zawodnika i strzelca.

Hattricka w Plebiscycie Superbet WL Ligi ustrzelił Tomasz Szlauderbach. Kapitanowie zespołów po raz trzeci wybrali go najlepszym Sędzią roku.

Najlepsi zostali nagrodzeni nowymi, efektownymi statuetkami. Szkła zastąpiły odlewane skrzydła trzymające piłkę.