FDK zagra w drugiej lidze

Znamy już pełny zestaw wszystkich klas rozgrywkowych. Ostatnim drugoligowcem zostało FDK, które po półfinałowej wygranej nad Krwinkami i finałowej nad FC Atmosfericiem awansowało do Superbet 2. WL Ligi.

Czwarty raz do fazy play-off przystąpił FC Atmosferić. W półfinałowym starciu zmierzył się z najwyżej sklasyfikowanym zespołem poprzedniego sezonu – techmarkety.pl. Po dziesięciu minutach FCA osiągnął dwubramkową przewagę, którą roztrwonił na przełomie pierwszej i drugiej odsłony. Techmarkety.pl nie poszły za ciosem i same padły na deski. 120 sekund po bramce wyrównującej Jakuba Pewnego do siatki trafił Adrian Turliński, a cztery minuty przed końcowym gwizdkiem finał Atmosfericiowi zapewnił Denis Ławiak. Do meczu o awans na zaplecze elity bez problemu dotarło FDK, który ograło Krwinki aż 7:0. Hattrickiem popisał się Marcin Łażewski, a dublet ustrzelili Dawid Szyler i Stanisław Makowski.

Łażewski i Szyler potwierdzili wysoką formę w finale, w którym poprowadzili FDK do drugiej ligi. Mecz z Atmosfericiem zakończył się wygraną 5:2. Obaj podzielili się łupem bramkowym. Łażewski otworzył wynik w 6 min, a kolejne dwa gole Szylera dały prowadzenie 2:1 i 3:1. Atmosferić starał się dotrzymywać kroku. W 8 min do wyrównania doprowadził Piotr Szmalc, natomiast w 20 min bramkę kontaktową zdobył Vasyl Bersan. Sprawę zwycięstwa w finałowej potyczce załatwił Łażewski, który trafił jeszcze dwukrotnie i ustalił wynik finału.

W Superbet 2. WL Lidze zagra FDK. Pozostałe zespoły, które uczestniczyły w play-off przystąpią do rozgrywek trzeciej ligi.