Czwarte zwycięstwo z rzędu Emeritos Galaktikos, Senpo z piątą wiosenną wygraną

Emeritos Galaktikos w ostatnich tygodniach są nie do zatrzymania. W piątkowy wieczór wygrali czwarty mecz z rzędu i awansowali na drugie miejsce zaplecza elity. Zwycięstwo – już piąte w sezonie – odniosło Senpo.

Superbet 2. WL Liga: Emeritos Galaktikos wygrali czwarty raz z rzędu

Pierwsze na plac gry podczas piątkowej kolejki wyszły szóstki Emeritos Galaktikos i Trans-Stal Luboń. Oba zespoły miały odmienne początki sezonu. Lubonianie po trzech meczach mogli pochwalić się 7-punktową zdobyczą, natomiast Galaktyczni dopiero w trzeciej grze wywalczyli premierowe oczka. W kolejnych tygodniach żółto-czarni zanotowali serię dwóch porażek z rzędu. Z marazmu nie udało się wydostać także w ósmej kolejce. Trans-Stal przegrała z rozpędzonymi Emeritos 3:8, choć po jedenastu minutach wygrywała – po dublecie Dawida Zientkowskiego – 2:0. Galaktyczni rozpoczęli odrabianie strat pięć minut później, gdy do siatki, po raz pierwszy w tym spotkaniu, trafił Łukasz Lekier. Swój dorobek podwoił chwilę przed zejściem na przerwę. Po rozpoczęciu gry w drugiej odsłonie EG nie zamierzali się zatrzymywać. W 21 min swoją drużynę na prowadzenie wyprowadził Sebastian Iwiński. Worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Emeritos systematycznie powiększali przewagę – pięć minut przed końcem wygrywali już 8:2. Rywalom pozwolili na jedno trafienie w drugiej części – z rzutu karnego przedłużonego już po zakończeniu meczu. Dla Galaktikos zwycięstwo z lubonianami było czwartym z kolei. W tabeli awansowali na drugie miejsce. Trans-Stal wypadła z miejsc premiowanych grą w grupie mistrzowskiej. Obecnie jest piąta.

Emeritos Galaktikos – Trans-Stal Luboń 8:3 (2:2)
⚽️ 16′ 19′ 33′ Łukasz Lekier, 27′ 34′ Stanisław Siekański, 21′ Sebastian Iwiński, 24′ Przemysław Szumski, 35′ Wojciech Woźniak – 8′ 11′ Dawid Zientkowski, 40′ Czesław Tandecki
⭐️ Łukasz Lekier (Emeritos Galaktikos)

Superbet 3. WL Liga: Senpo z kompletem wygranych po pięciu meczach

Drugą wygraną podczas ósmej serii spotkań odniosło Senpo, które po dopisaniu już piątego kompletu punktów objęło pozycję lidera grupy A. Zwycięstwo było o tyle cenniejsze, bo wywalczone w pojedynku z zespołem, z którym zagra także w grupie mistrzowskiej. Mecz na szczycie był jednostronnym widowiskiem. Już po pierwszej odsłonie Senpo wygrywało z PWW 7:1. W drugiej części powiększyło przewagę do ośmiu bramek i ostatecznie wygrało 11:3. Królem polowania został Oskar Woźniak, który zapisał na swoim koncie pięć goli (po dziesięciu minutach miał skompletowanego hattricka). Dwa mniej zdobył Paweł Bienert.

Senpo – PWW 11:3 (7:1)
⚽️ 1′ 5′ 10′ 25′ 28′ Oskar Woźniak, 2′ 9′ 35′ Paweł Bienert, 16′ 38′ Przemysław Bienert, 7′ Damian Tomczak – 8′ 24′ Dominik Serba, 36′ Marcin Szymkowiak