FarbSystem i Trans-Stal uzupełnili Top8 drugiej ligi

FDK przed hitem rundy wróciło na pozycję lidera elity. FarbSystem i Trans-Stal Luboń zagrają w grupie mistrzowskiej drugiej ligi. Big Green i NDW nie odpuszczają w wyścigu po awans i utrzymanie na trzecim szczeblu. Goalbusters wygrali drugi mecz z rzędu.

Superbet 1. WL Liga: FDK przed hitem rundy wróciło na pierwsze miejsce

FDK utrzymało mocne tempo narzucone od początku sezonu. Po zeszłotygodniowej wygranej IKP Olimpii beniaminek musiał czekać tydzień na odpowiedź. Rywalem byli Synowie Gehenny, z którymi FDK rywalizowało także w piątek podczas Final Six. Wówczas wicelider tabeli pokonał obrońców podwójnej korony 4:1. Wygrał też przy okazji potyczki ligowej. Zawodnicy rewelacji sezonu po 27. minutach wygrywali 4:0. I taką przewagę utrzymali ostatecznie zwyciężając 6:2.

Dzięki 3-punktowej zdobyczy FDK wróciło na pierwsze miejsce. W poniedziałek zagra w hicie fazy zasadniczej z IKP Olimpią. Synowie Gehenny, choć mają matematyczne szanse na obronę tytułu, w drugiej rundzie będą musieli skupić się na grze o brązowe krążki, a także na jak najlepszym przygotowaniu do lipcowych finałów SuperLiga6.

Synowie Gehenny – FDK 2:6 (0:2)
⚽️ 28′ 36′ Mikołaj Linowski – 27′ 34′ Patryk Schulz, 6′ Dawid Szyler, 9′ Marcin Łażewski, 24′ Dawid Brudniewicz, 33′ Piotr Turguła
⭐️ Patryk Schulz (FDK)

Superbet 2. WL Liga: FarbSystem i Trans-Stal Luboń wśród najlepszych drugiej ligi

Na wtorkowy wieczór zostały zaplanowane dwa kluczowe pojedynki, w których ważyły się losy ostatnich dwóch wolnych miejsc w grupie mistrzowskiej. W pierwszym z nich bezpośredni bój stoczyły FarbSystem i Prostal, a w drugim pretendent FC Atmosferić rywalizował z Revengersami, którym wypadnięcie z najlepszej czwórki już nie groziło.

Prostalowi wystarczył remis, FarbSystem musiał wygrać. Do przerwy lepszy był ten pierwszy zespół. Prostal wygrywał 3:2 po wymianie ciosów. Korzystny wynik utrzymał się do 30. minuty. W 29 min FarbSystem wyrównał za sprawą drugiego trafienia Stansilava Gvozdyka. Wynik remisowy, który promował Prostal utrzymał się przez kilkadziesiąt sekund. W 30 min na 4:3 trafił Mateusz Murawski, a w 32 min na 5:3 Patryk Markiewicz. Do końca meczu padła jedna bramki – przypieczętowująca sukces FarbSystem-u.

Atmosferić do końca liczył się w grze o awans do najlepszej ósemki. W ostatniej grze – przeciwko Revengersom – musiał wygrać. Tylko trzy punkty dawały gwarancję wyprzedzenia Trans-Stali. Revengersi szybko rozwiali wszelkie nadzieje. Po kwadransie wygrywali 4:0, a na przerwę zeszli z prowadzeniem 6:1. Strzelanie zakończyli przed upływem pół godziny gry. Odnieśli zwycięstwo 8:2. Łupem bramkowym w szeregach Revengersów podzieliło się trzech zawodników – Jakub Staszyński trafił cztery razy, Szymon Ślosarz trzy, a jednego gola na swoje konto zapisał Stanisław Kobielak.

Revengersi grupę mistrzowską rozpoczną z drugiego miejsca, a FarbSystem z szóstego. Atmosferić i Prostal zmagania w grupie spadkowej rozpoczną z pierwszych dwóch lokat. Przewaga nad strefą spadkowej nie jest jednak zbyt okazała, gdyż wynosi cztery i trzy oczka.

Prostal – FarbSystem 3:6 (3:2)
⚽️ 2′ 15′ Patryk Kaczmarek, 10′ Maciej Szerszeń – 8′ 29′ Stanislav Gvozdyk, 9′ Michał Jaśkowiak, 30′ Mateusz Murawski, 32′ Patryk Markiewicz, 40′ Piotr Schulze
⭐️ Michał Jaśkowiak (FarbSystem)

Revengers – FC Atmosferić 8:2 (6:1)
⚽️ 6′ 12′ 19′ 29′ Jakub Staszyński, 13′ 15′ 29′ Szymon Ślosarz, 17′ Stanisław Kobielak – 16′ Denis Ławiak, 35′ Krzysztof Furca
⭐️ Jakub Staszyński (Revengers)

Superbet 3. WL Liga: Big Green i NDW przedłużają nadzieje

Szturmowcy zagrali o pozycję lidera grupy mistrzowskiej. Ich rywal – Big Green stanął przed ostatnią szansą na włączenie się do gry o bezpośredni awans. Wykorzystał ją. O zwycięstwie zadecydowała druga część gry, podczas której beniaminek zdobył cztery gole i zachował czyste konto. Wygrał 5:1, a wszystkie bramki rozdzieliło pomiędzy sobą pięciu zawodników. To najważniejsze – na 2:1 – padło łupem Mateusza Lewandowskiego.

NDW walkę o utrzymanie rozpoczęło od sprawienia niespodzanki, bo za taką można uznać zwycięstwo nad liderem grupy spadkowej. Gietewu do przerwy było lepsze o dwa trafienia. Prowadzeni przez strzelca trzech goli – Mateusza Sibilę wygrywali 4:2. W drugiej połowie na boisku rządziło NDW. W 28 min do wyrównania doprowadził Wojciech Szafrański, a w ostatnich czterech minutach szalę na korzyść bordowych przechylił Paweł Styperek, który podobnie jak Sibila, trzykrotnie kierował piłkę do siatki.

Zwycięstwo Big Green spowodowało spłaszczenie tabeli grupy mistrzowskiej. Pomiędzy pierwszym FDK II, a szóstym beniaminkiem różnica punktowa wynosi ledwie dwa oczka. NDW pomimo wygranej nie zdołało poprawić swojego miejsca w klasyfikacji drugiej ósemki, ale bezpieczne lokaty ma już na wyciągnięcie ręki.

Szturmowcy – Big Green 1:5 (1:1)
⚽️ 13′ Vladyslav Yonghang – 13′ Michał Nowierski, 23′ Mateusz Lewandowski, 30′ Łukasz Konecki, 34′ Adam Lewandowski, 38′ Radosław Kosmaczewski
⭐️ Mateusz Lewandowski (Big Green)

NDW – Gietewu 6:4 (2:4)
⚽️ 12′ 36′ 38′ Paweł Styperek, 11′ Michał Andrzejewski, 27′ Michał Chełchowski, 28′ Wojciech Szafrański – 2′ 10′ 18′ Mateusz Sibila, 7′ Mariusz Majchrzak
⭐️ Paweł Styperek (NDW)

Superbet 4. WL Liga: Goalbusters wygrali drugi raz z rzędu

Goalbusters chcą uratować sezon. Ostatni zespół czwartej ligi wygrał drugi mecz z rzędu i wrócił do gry o czwarte miejsce, które gwarantuje udział w Pucharze Wiary Lecha. Wtorkowe zwycięstwo można traktować w kategorii niespodzianki, gdyż Goalbusters pokonali walczący o bezpośredni awans – Logicas. Obie połowy toczyły się według identycznego scenariusza. Po golach Piotra Budzickiego oraz Patryka Kortyli spadkowicz wygrywał 2:0. Odpowiedział na nie przed zmianą stron Artur Pacholczyk. W drugiej odsłonie ponownie dwukrotnie trafili zawodnik Goalbusters, a dokładniej Budzicki, który zakończył spotkanie z hattrickiem. Chwilę przed końcem rozmiary porażki zmniejszył Marcin Nowak.

Logicas zaprzepaścił szansę na zrównanie się punktami z Los Amarillos, które w najbliższym tygodniu zmierzy się ze Snow Kids. Beniaminek pozostał na trzeciej pozycji ze stratą trzech oczek do żołto-czarnych. Goalbusters dalej zamykają ligową klasyfikację. Do czwartych Czarnych Panter tracą pięć oczek, ale mają jeden mecz mniej rozegrany.

Logicas – Goalbusters 2:4 (1:2)
⚽️ 18′ Artur Pacholczyk, 39′ Marcin Nowak – 1′ 34′ 35′ Piotr Budzicki, 12′ Patryk Kortyla