Ciekawie w wyścigu po grupę mistrzowską trzeciej ligi

W trzeciej lidze trwa wyścig po miejsca w grupie mistrzowskiej. Po piątkowych pojedynkach rywalizacja o najlepszą szóstkę nabrała rumieńców.

Superbet 3. WL Liga: Trwa walka o grupę mistrzowską

Piątkową odsłonę 11. kolejki rozpoczął pojedynek na szczycie grupy B, w którym drugi FTF zmierzył się z zajmującymi szóste techmarkety.pl. Był to bardzo ważny dla tej drugiej ekipy. Każdy inny wynik niż wygrana mógł skomplikować sytuację w tabeli i oddalić ten zespół od miejsc na podium, które gwarantują udział w grupie mistrzowskiej. Techmarkety.pl przed przerwą dwukrotnie wychodziły na prowadzenie. W 4 min piłkę do siatki skierował Wojciech Schoen. FTF odpowiedział siedem minut później za sprawą trafienia Pawła Książka. 120 sekund później techmarkety.pl ponownie uzyskały gola przewagi – na listę strzelców wpisał się Marcin Strugarek. Spadkowicz odpowiedział także na to trafienie, a strzelcem bramki wyrównującej został ponownie Książek. W drugiej odsłonie padły dwa gole – zwycięskie dla techmarkety.pl. Sześć minut przed końcowym gwizdkiem bramkarza FTF-u pokonał Krzysztof Bobrowski, a zwycięstwo w 37 min przypieczętował Strugarek. Techmarkety.pl wygrały ważny pojedynek 4:2.

Pozostajemy w grupie B. W ostatnim piątkowym starciu Polibulls pokonali przedostatnie PWW 4:1. Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla winogradzian, których na prowadzenie w czwartej minucie wyprowadził Marcin Ochla. Polibulls jeszcze przed przerwą zdołali odwrócić wynik. W 9 min wyrównał Kacper Muzyka, a minutę przed zmianą stron na 2:1 trafił Wojciech Raniszewski. W drugiej odsłonie świeżo upieczony wicelider podwyższył prowadzenie o kolejne dwa trafienia. Na listę strzelców drugi raz wpisał się Muzyka, a jedno trafienie na swoje konto zapisał Kacper Olszewski.

Czas na grupę A. Tam odbyło się jedno spotkanie, w którym przedostatni John Deere rywalizował z czwartymi Szturmowcami. Pomarańczowo-czarni w przypadku zwycięstwa awansowaliby na trzecie miejsce i mocno skomplikowaliby sytuację Unifi Squad oraz ICPen-u w grze o grupę mistrzowską. Beniaminek zaskoczył. Już po sześciu minutach John Deere wygrywał 2:0, a po trafieniu Macieja Wiciaka w 15 min 3:1. Szturmowcy do przerwy zdołali wyrównać stan gry. W 16 min drugi raz piłkę do siatki skierował Dariusz Mieczkowski, a chwile przed końcem pierwszej odsłony wyrównał Marcin Biel. Druga część, podobnie jak w poprzednich piątkowych meczach, zakończyła się na dwóch trafieniach jednej z ekip. Na listę strzelców wpisywali się zawodnicy John Deere – Abdou Azzaoui (25 min) i Bartosz Białas (30 min). Pojedynek zakończył się wynikiem 5:3.

W grupie A porażka Szturmowców była na rękę FC Atmosfericia (utrzymali trzecią lokatę), Unifi Squad i ICPen-u (zachowali szanse na awans do grupy mistrzowskiej). Czołówka grupy B uległa zmianie. Kolib dalej jest liderem, ale na pozostałych lokatach nastąpiły zmiany. Polibulls awansowali na drugie miejsce, FTF spadł na trzecie, a techmarkety.pl zameldowały się na czwartej pozycji.

FTF – techmarkety.pl 2:4 (2:2)

⚽️ 11′ 16′ Paweł Książek – 13′ 37′ Marcin Strugarek, 4′ Wojciech Schoen, 34′ Krzysztof Bobrowski