Revengers awansowali do grupy mistrzowskiej. Los Amarillos zremisowali drugi mecz z rzędu 0:0

Revengers po ósmej wygranej wywalczyli awans do grupy mistrzowskiej trzeciej ligi. Drugi raz z rzędu wynikiem 0:0 zakończył się mecz z udziałem Los Amarillos. FC Atmosferić po zwycięstwie wskoczył na trzecie miejsce.

Superbet 3. WL Liga: Od 0:0 do 14:7

Czwartkowe granie rozpoczęło się od starcia NDW z Los Amarillos. Mecz nie zachwycił, oba zespoły miały problem ze stworzeniem sytuacji podbramkowej i ostatecznie nie zdołały choć raz trafić do siatki. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0. Drugi raz z rzędu taki wynik osiągnęli Los Amarillos, którzy od trzech meczów nie zdobyli bramki. Od 80 minut bramkarz żółto-czarnych pozostaje niepokonany, ale indolencja strzelecka trwa już od 129 minut.

W kolejnych dwóch potyczkach na liczbę bramek nie można było narzekać. Padło 30 goli! Wynikiem 7:2 na korzyść FC Atmosfericia zakończył się pojedynek ze Znajomymi Sędziego. FCA do przerwy prowadził 2:0. W 23 min gola kontaktowego zdobył Łukasz Troszczyński, ale jedynie podrażniło to zawodników rywali. Siedem minut później było już 7:1. Ostatnim, który wpisał się na listę strzelców po stronie Atmosfericia został Vasyl Bersan, który drugi raz trafił do siatki. Wcześniej dublet skompletowali Denis Ławiak i Piotr Szmalc.

Pojedynek zamykający czwartkową kolejkę był rywalizacją dwóch najlepszych strzelców trzeciej ligi – Dominika Andrzejewskiego z Revengersów i Piotra Marka z ICPen-u. Obaj przed pierwszym gwizdkiem mieli na koncie identyczną liczbę strzelonych bramek – 23. Napastnik lidera zakończył spotkanie z podwójnym hattrickiem i został samodzielnym liderem klasyfikacji snajperów z dwiema bramkami przewagi nad Markiem, który do siatki trafił cztery razy. W tle rywalizacji napastników odbył się pokaz strzelecki obu zespołów. Mecz wygrali Revengersi … 14:7.

Pierwszym zespołem, który zameldował się w grupie mistrzowskiej trzeciej ligi zostali Revengersi. Krok w kierunku gry w najlepszej szóstce zrobił Atmoseferić. Wygrana pozwoliła na wyprzedzenie Szturmowców i awans na trzecią lokatę. NDW po niespodziewanym remisie straciło szansę na zajęcie pierwszych trzech miejsc, ale i bardzo skomplikowało sobie walkę o grupę barażową.

NDW – Los Amarillos 0:0