techmarkety.pl i Unifi Squad zagrają o najwyższe cele

Ósme zwycięstwo odniosła IKP Olimpia, która wróciła na pozycję lidera elity. Techmarkety.pl awansowały do grupy mistrzowskiej drugiej ligi, o którą w fazie finałowej trzeciego frontu zagra Unifi Squad. FarbSystem przedłużył szanse na grę w TOP8, FTF wygrał po golu w ostatniej minucie. Udanie zmagania w drugiej rundzie rozpoczęły Byczki-Jawal. Logicas pozostał w grze o awans do trzeciej ligi.

Superbet 1. WL Liga: Kolejna wymiana na pierwszy miejscu. Teraz czas na Olimpię

Nie było niespodzianki w pojedynku drugiej Olimpii z ostatnim Diadalem. IKP wygrało 8:4 i wróciło na pierwsze miejsce w ligowej klasyfkacji. Choć Olimpia odniosła 4-bramkowe zwycięstwo, to przed przerwą miała ciężką przeprawę ze swoim rywalem. Diadal dwukrotnie obejmował prowadzenie za sprawą trafień Dawida Białasa, który na listę strzelców wpisał się w 6 (1:0) i 16 min (2:1). Dubletem popisał się także jego vis-a-vis – Mateusz Bartkowiak. To on doprowadził do wyrównania w 7 min, a 180 sekund przed zejściem na chwilę odpoczynku zdobył bramkę na 3:2. O wyniku spotkania zadecydował początek drugiej odsłony. Bartkowiak w 22 min skompletował hattricka, a w kolejnych pięciu minutach do siatki trafili Michał Mirecki i Bartłomiej Olejniczak, którym do końca spotkania udało się ustrzelić dublet. Zanim Mirecki w 38 min ustalił wynik meczu na 8:4 to kilkadziesiąt sekund wcześniej trzecią bramkę w meczu zdobył najlepszy strzelec Diadala – Białas.

IKP Olimpia – Diadal 8:4 (3:2)
⚽️ 7′ 18′ 22′ Mateusz Bartkowiak, 25′ 38′ Michał Mirecki, 27′ 34′ Bartłomiej Olejniczak, 17′ Marek Bączyk – 6′ 16′ 37′ Dawid Białas, 31′ Mateusz Adamczyk
⭐️ Mateusz Bartkowiak (IKP Olimpia)

Superbet 2. WL Liga: techmarkety.pl w grupie mistrzowskiej

Po wtorkowych meczach na grupę A spadła lawina rozstrzygnięć. Odbyły się trzy pojedynki, w których zagrało aż pięć zespołów zainteresowanych grą w grupie mistrzowskiej. Szósty, pewny udziału w grupie spadkowej, FTF sprawił za to największą niespodziankę. Zamykający ligową stawkę beniaminek pokonał aspirujący do walki o najwyższe cele Prostal 4:3. Do przerwy prowadził 3:1. Prostal zdołał doprowadzić do wyrównania w 38 min, gdy piłkę do siatki skierował Krzysztof Szenfeld. Ostatnie słowo – i to 30 sekund przed końcem – należało do FTF-u, a dokładniej do Błażeja Lewandowskiego, który zdobył zwycięskiego gola.

W wyścigu po grupę mistrzowską pozostał FarbSystem, który w meczu ostatniej szansy – dla obu zespołów – ograł Jogę Bonito. Mecz nie miał większej historii, gdyż zakończył się pewną 5-bramkową wygraną. Po kwadransie gry FarbSystem prowadził 3:0, a strzelanie po przerwie zaczął jeszcze przed upływem 21. minuty. Joga Bonito zdołała zdobyć gola honorowego w 38 min, ale spotkało się to z konkretną odpowiedzią ze strony przeciwnika, który trafił dwa razy. FarbSystem wygrał 6:1 i awansował na piąte miejsce. W meczu zamykającym fazę zasadniczą zagra o grupę mistrzowską z Prostalem. Będzie musiał wygrać. Każdy inny wynik promować będzie przeciwnika.

Bezpośredni pojedynek o grupę mistrzowską stoczyły techmarkety.pl z Lacus-em. Dla beniaminka wygrana była jednoznaczna z awansem do najlepszej ósemki, natomiast trzypunktowa zdobycz przedłużała szanse Stoczniowców. Początek spotkania w wykonaniu techmarkety.pl był zabójczy. W 2 min wynik otworzył Krzysztof Schoen, który przed upływem kwadransa miał na koncie dublet, a jego drużyna prowadzenie 3:0. Wcześniej, bo już w 3 min na 2:0 podwyższył Adam Stankiewicz. Jak się później okazało był to koniec strzeleckich popisów zawodników beniaminka. Inicjatywę przejął Stoczniowiec, który odrabianie strat zaczął za późno. W 34 min sygnał do ataku dał Jakub Raszewski. Gol kontaktowy dla Lacusa wpadł cztery minuty później, gdy Jakuba Rozkresa pokonał Dariusz Walasek. Pomimo ataków defensywa techmarkety.pl nie dała się już zaskoczyć i mecz zakończył się wynikiem 3:2. Zwycięstwo przypieczętowało awans do grupy mistrzowskiej.

Wygrana techmarkety.pl miała bardzo duży wpływ na rozstrzygnięcia w grupie A. W najlepszej ósemce znalazły się zespoły Rebisu i Ejbrów. W grupie spadkowej obok FTF-u zagrają Joga Bonito, Lacus Stoczniowiec oraz Biuro Podróży Almatur.

Prostal – FTF 3:4 (1:3)
⚽️ 20′ 24′ Maciej Szerszeń, 38′ Krzysztof Szenfeld – 13′ Dawid Marolewski, 16′ Mateusz Konera, 20′ Paweł Książek, 40′ Błażej Lewandowski
⭐️ Mateusz Konera (FTF)

FarbSystem – Joga Bonito 6:1 (3:0)
⚽️ 7′ 40′ Mateusz Murawski, 8′ 14′ Radosław Majewski, 21′ Piotr Schulze, 39′ Michał Jaśkowiak – 38′ Jakub Kośmicki
⭐️ Michał Jakóbczak (FarbSystem)

Lacus Stoczniowiec – techmarkety.pl 2:3 (0:3)
⚽️ 34′ Jakub Raszewski, 38′ Dariusz Walasek – 2′ 14′ Krzysztof Schoen, 3′ Adam Stankiewicz
⭐️ Krzysztof Schoen (techmarkety.pl)

Superbet 3. WL Liga: Unifi Squad uzupełniło stawkę grupy mistrzowskiej

Rywalizacja w trzeciej lidze odbyła się w fazie finałowej i zasadniczej. Pojedynek drugiej rundy zaserwowały nam szóstki Byczków-Jawal i Big Green, natomiast Kolib i Unifi zmierzyły się w bezpośredniej potyczce, której stawką było ostatnie wolne miejsce w grupie mistrzowskiej.

Spotkanie Byczków z Big Green było jednostronnym widowiskiem, w którym brylowali zawodnicy tej pierwszej drużyny. Pierwszoplanową postacią był Michał Domagalski, który ustrzelił dwa hatrricki. Przed zmianą stron miał na koncie aż cztery gole, w 24 min podwyższył prowadzenie swojej ekipy na 8:1, a minutę przed końcowym gwizdkiem trafił na 11:2. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną Byczków-Jawal 11:3. W tabeli grupy mistrzowskiej awansowali na trzecie miejsce.

O ostatnie wolne miejsce w grupie mistrzowskiej rywalizowali Unifi Squad i luboński Kolib. W lepszej sytuacji była ta pierwsza drużyna, której wystarczał remis do wskoczenia na czwartą lokatę w tabeli. Początek spotkania należał do Kolibu, który po jedenastu minutach wygrywał 2:0. Były to jednak miłe złego początki. Jeszcze przed zmianą stron do remisu doprowadziły gole Rafała Rzepczyka i Bartosza Surmy. Po zmianie stron trwała nawałnica na bramkę Kolibu. W 23 min na prowadzenie Unifi wyprowadził Mateusz Furmanek. Lubonianie już się nie podnieśli. Furmanek wespół z Rzepczykiem oraz Surmą skompletowali dublety, a jedno trafienie na swoje konto zapisał Mikołaj Fabiańczuk. Unifi wygrało 7:2 i w fazie finałowej zagra o awans do drugiej ligi.

Byczki-Jawal – Big Green 11:3 (6:1)
⚽️ 2′ 12′ 18′ 19′ 24′ 39′ Michał Domagalski, 4′ 8′ 32′ Mateusz Cichy, 22′ Dawid Woźniak, 32′ Adrian Gwiazda – 16′ Robert Rzysko, 26′ Radosław Kosmaczewski, 40′ Adam Lewandowski
⭐️ Michał Domagalski (Byczki-Jawal)

Kolib Luboń FC – Unifi Squad 2:7 (2:2)
⚽️ 4′ Bartosz Król, 11′ Dariusz Bąkowski – 13′ 40′ Rafał Rzepczyk, 17′ 28′ Bartosz Surma, 23′ 34′ Mateusz Furmanek, 29′ Mikołaj Fabiańczuk
⭐️ Bartosz Surma (Unifi Squad)

Superbet 4. WL Liga: Logicas pozostał w grze o awans

W czwartej lidze odbył się mecz o przysłowiowe sześć punktów, w którym trzeci Logicas zmierzył się z czwartym John Deere. Lepiej spotkanie rozpoczęli ci drudzy. W 2 min na prowadzenie żółto-zielonych wyprowadził Maciej Wiciak. Jedenaście minut później był już remis za sprawą trafienia Artura Pacholczyka, który po przerwie okazał się kluczową postacią tej potyczki. W 31 min wykorzystał błąd defensywy John Deere i dał swojej drużynie prowadzenie 2:1, a w ostatnich sekundach ustalił wynik meczu na 3:1.

Logicas odrobił trzy punkty do Los Amarillos i dalej pozostał w grze o awans do trzeciej ligi. John Deere wraz z pozostałymi drużynami na ostatniej prostej będzie rywalizował o prawo gry w Pucharze Wiary Lecha.

John Deere – Logicas 1:3 (1:1)