IKP Olimpia mistrzem WL Ligi! Po raz ósmy w historii

IKP Olimpia rzutem na taśmę zremisowała z Tilted Penguins, dzięki czemu wywalczyła ósme mistrzostwo WL Ligi. W play-off zagrają Noteciaki (o pierwszą ligę) i FC Atmosferić (o drugą ligę). Prostal wygrał 3-ligowe rozgrywki. Mechaniczna Pomarańcza stanie przed szansą na obronę Pucharu Wiary Lecha.

1. WL Liga: IKP Olimpia wywalczyła ósme mistrzostwo

To był mecz godny walki o mistrzostwo. Na przeciw siebie stanęły dwie najlepsze drużyny wiosennej kampanii. Po jednej ze stron doświadczenie, po drugiej młodość, która zdecydowanie górowała w pierwszym spotkaniu zakończonym wynikiem 5:1. IKP Olimpia do ósmego mistrzostwa potrzebowała remisu, Tilted Penguins musieli wygrać.

Pierwszy gol w meczu sezonu wpadł w 7. minucie. Wynik otworzył Radosław Lamch. Olimpia wpadła jednak w kłopoty, gdyż Pingwiny złapały odpowiedni rytm, który miał poprowadzić do złotych medali. W 11 min bramkę na 1:1 zdobył Mateusz Klimkiewicz, a 120 sekund później rezultat odwrócił Adam Wojciechowski. Pierwszą część gry Tilted Penguins wygrali 2:1. Drugą rozpoczęli niezwykle udanie. Przed upływem pierwszej minuty gry po zmianie stron swojego drugiego gola w meczu zdobył Klimkiewicz. Dwubramkową przewagę Pingwiny utrzymały przez kolejny kwadrans. W ostatnich minutach Olimpia wprowadziła do gry lotnego bramkarza i zrobiła to co jest jej wizytówką, czyli odrobiła straty osiągając korzystny wynik – w tym przypadku remis. W 36 min gola kontaktowego zdobył Bartłomiej Olejniczak, a trzy minuty później bramkę na wagę mistrzostwa, ósmego w historii, Bartosz Szpalik! Mecz zakończył się wynikiem 3:3. Dzięki wygranej w lidze Olimpia w piątek zagra o trzeci z rzędu wyjazd na Mistrzostwa Polski.

Obok mistrza poznaliśmy także drugiego spadkowicza, który dołączył do Kolib-u. Noteciaki zmierzyli się z Hurtownią.Fajerwerkowo.pl. Do wydostania się ze strefy spadkowej do strefy play-off potrzebowali remisu. Ostatecznie wygrali 5:0 nie pozostawiając żadnych złudzeń. Na dorobek bramkowy złożyły się dwa dublety – Patryka Dziurli i Mikołaja Rybarczyka, a także gol Krzysztofa Patalasa, który podwyższył prowadzenie na 2:0. Noteciaki na początku jesiennego sezonu zagrają o utrzymanie w dwustopniowych play-off-ach. Do drugiej ligi spadli obaj beniaminkowie z Lubonia – Ejbry oraz Kolib.

IKP Olimpia – Tilted Penguins 3:3 (1:2)
⚽️ 7′ Radosław Lamch, 36′ Bartłomiej Olejniczak, 39′ Bartosz Szpalik – 11′ 21′ Mateusz Klimkiewicz, 13′ Adam Wojciechowski
🟡 Artur Miłoszewski (Tilted Penguins)
⭐️ Bartosz Szpalik (IKP Olimpia)

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – Noteciaki 0:5 (0:1)
⚽️ 16′ 39′ Patryk Dziurla, 27′ 38′ Mikołaj Rybarczyk, 25′ Krzysztof Patalas
⭐️ Patryk Dziurla (Noteciaki)

3. WL Liga: Prostal najlepszym zespołem trzeciej ligi, FC Atmosferić zagra w play-off

W ostatnich meczach trzeciej ligi emocji zabrakło. Walczący o mistrzostwo Prostal zmierzył się z FDK, który przybył w ledwie 5-osobowych zestawieniu. Wynik nie był zaskoczeniem. Wysokość tej wygranej również. Prostal pokonał ostatnią przeszkodę w drodze po złoto 15:2. Najwięcej goli zdobył Patryk Kaczmarek, który 4-krotnie trafił do siatki, w tym trzy razy przed przerwą kompletując tym samym klasycznego hattricka. Prostal został najlepszym trzecioligowcem. Na drugim miejscu rywalizację zakończył FarbSystem, na trzecim afgcomputers.pl. FDK zagra w play-off.

W środowy wieczór poznaliśmy ostatnią drużynę, która uzupełniła stawkę play-off. Został nim FC Atmosferić, który trzeci raz z rzędu powalczy o przepustkę do drugiej ligi w dodatkowych meczach. W decydującym pojedynku przegrywał po pięciu minutach z Onymi, ale jeszcze przed przerwą odwrócił wynik za sprawą dwóch goli Krzysztof Nalepy. Po zmianie stron wygraną 4:1 przypieczętowały trafienia Hasana Huseyna i Vasyla Bersana.

Szóstą wygraną z rzędu odniosła Mechaniczna Pomarańcza. Dzięki zwycięstwu zajęła drugie miejsce w grupie barażowej gwarantujące udział w Pucharze Wiary Lecha, którego jest obrońcą. Pomarańczowo-czarne derby ze Szturmowcami zakończyły się pewną i wysoką wygraną 8:2. Decydująca okazała się pierwsza część gry, po której Mechaniczna Pomarańcza wygrywała 5:0.

Mechaniczna Pomarańcza – Szturmowcy 8:2 (5:0)
⚽️ 7′ 20′ 26′ Filip Kołeczko, 4′ Jakub Przystawko (samob.), 14′ Cezary Ozimek, 15′ Filip Walkowiak, 25′ Bartosz Adamczyk, 27′ Kamil Adamczewski – 24′ Jakub Przystawko, 30′ Jakub Budyła
⭐️ Filip Kołeczko (Mechaniczna Pomarańcza)

FC Atmosferić – Oni 4:1 (2:1)
⚽️ 13′ 19′ Krzysztof Nalepa, 23′ Hasan Huseyn, 25′ Vasyl Bersan – 5′ Kacper Wilczak