IKP Olimpia z dziewiątym Superbet Superpucharem WL Ligi

IKP Olimpia została najlepszą drużyną Superbet Superpucharu WL Ligi. W finale mistrzowie zeszłego sezonu pokonali po rzutach karnych El Pistoleros.

Rywalizacja o pierwsze jesienne trofeum rozpoczęła się od jedynego ćwierćfinałowego pojedynku, w którym zmierzyli się mistrzowie niższych lig z wiosennej edycji. Wygrał beniaminek elity – Luis&Spółka. Zieloni po emocjonującym meczu ograli Prostal 3:2, a gola na wagę awansu do półfinału zdobył w ostatniej sekundzie Józef Pawlak. Wcześniej dwukrotnie na prowadzenie L&S wyprowadzał Marek Michalak. Prostal nie dawał za wygraną i również skutecznie odpowiadał. W 3 min do remisu doprowadził Rafał Jarosz, a w 19 min Maciej Szerszeń trafił na 2:2.

Oba mecze półfinałowe rozpoczęły się od bramek zespołów, które … odpadły. Transkrupkę.pl na prowadzenie wyprowadził Nikodem Jasina, Luis&Spółkę Mateusz Michalak. Były to jedyne gole. Transkrupka.pl ostatecznie przegrała z El Pistoleros 1:3. Bardzo szybko do wyrównania doprowadził Mateusz Bartkowiak II, który w ostatniej sekundzie dorzucił drugą bramkę strzeloną z własnej połowy boiska. Na listę strzelców wpisał się również Borys Laufer, który pokonał Mateusza Chmala po strzale z dystansu. Luis&Spółka przegrał z IKP Olimpią 1:2. Do finału mistrzów Superbet WL Ligi wprowadził Piotr Nowak, który popisał się dubletem.

Finałowe starcie, w którym zmierzył się mistrz Superbet WL Ligi ze zdobywcą Superbet Pucharu Wiary Lecha stało na wysokim poziomie. Mecz obfitował w wiele sytuacji, z których zostały wykorzystane ledwie dwie. W 10 min do siatki trafił Mariusz Nowak. Olimpia prowadziła do przerwy 1:0. Utrzymała je trzy minuty po przerwie. Do remisu w 16 min doprowadził Mateusz Adamczak. Jak się później okazało było to ostatnie trafienie w regulaminowym czasie gry. Sędziowie finałowego pojedynku zarządzili serię rzutów karnych, w których oglądaliśmy popis nieskuteczności. Do siatki trafił jedynie Piotr Nowak. Po jednej udanej interwencji na swoje konta zapisali Jakub Lubojański i Łukasz Machowina, a aż dwukrotnie w światło bramki nie trafili zawodnicy El Pistoleros. IKP Olimpia wygrała po rzutach karnych z drugoligowcem i po rocznej przerwie ponownie zdobyła Superpuchar. Był to jej dziewiąty triumf w rozgrywkach.