Hit kolejki dla transkrupki.pl

Pojedynek dwóch najlepszych w ostatnich latach zespołów Superbet WL Ligi zakończył się zwycięstwem transkrupki.pl. Czwartą wygraną w sezonie odniosło FDK, które umocniło się na pozycji lidera drugiej ligi. Na właściwe tory wrócił FC Atmosferić.

Superbet 1. WL Liga: Transkrupka.pl lepsza w meczu na szczycie

Pojedynek IKP Olimpii z transkrupką.pl powoli można nazywać klasykiem Superbet WL Ligi. Oba zespoły od lat rywalizują ze sobą na wszystkich szczeblach, a w grę wchodzą przeważnie trofea. Są to też jedyne drużyny, które co dwanaście miesięcy od trzech sezonów pojawiają się na finałach organizowanych przez SuperLigę6. Przed hitowym starciem obie ekipy miały na koncie po jednej stracie. IKP Olimpii do kompletu brakowało dwóch oczek, transkrupce.pl trzech. Kolejna wpadka mogła być krokiem w tył w walce o tytuł, szczególnie przy dobrej formie prowadzących w lidze Synów Gehenny.

Mecz od początku wszedł na najwyższy poziom. Oba zespoły grały skupione na defensywie, a akcje ofensywne konstruowały w przemyślany sposób. Pojedynek rozkręcał się z minuty na minutę. Na pierwszego gola trzeba było czekać aż do 28. minuty. Wówczas do siatki trafił Kacper Sworacki, który cztery minuty później wykończył zabójczy kontratak transkrupki.pl. Radość z dwubramkowej przewagi nie trwała długo. W 33 min po golu Przemysława Pawlaka zawodnicy ubrani w szaro-czarne trykoty wygrywali 2:1. Nastał czas Olimpii, która zepchnęła przeciwnika do głębokiej defensywy. Akcji bramkowych było bez liku. Gracze IKP zetknęli się jednak ze ścianą w postaci Mateusza Chmala i obramowania bramki, a także swojej nieskuteczności. Ostatecznie obrońcom tytułu mistrzowskiego nie udało się doprowadzić do remisu. Trafiła za to transkrupka.pl. Piłkę na własnej połowie przejął Jakub Giełda, który strzałem z dalszej odległości przelobował lotnego golkipera Olimpii.

Transkrupka.pl dzięki wygranej w hicie rundy objęła pozycję lidera elity. Ma tyle samo punktów co Synowie Gehenny, ale dysponuje lepszym bilansem bramkowym. Olimpia spadła na czwartą pozycję. Do prowadzącej dwójki traci dwa oczka.

IKP Olimpia – transkrupka.pl 1:3 (0:0)

⚽️ 33′ Przemysław Pawlak – 28′ 32′ Kacper Sworacki, 39′ Jakub Giełda
⭐️ Mateusz Chmal (transkrupka.pl)

Superbet 2. WL Liga: Nieudany pościg Ledów. FDK umacnia się na pierwszym miejscu

Pewnym krokiem w kierunku grupy mistrzowskiej zmierza FDK. Pojedynek na szczycie z Ledami, choć zapowiadał się od początku na spacerek to zakończył się drżeniem o wynik. Po dziesięciu minutach beniaminek wygrywał 4:0. Dwukrotnie piłkę do siatki skierował Marcin Łażewski, następnie na 3:0 podwyższył Dawid Szyler, a po 180 sekundach na listę strzelców wpisał się Jakub Sroczyński. Jeszcze przed zmianą stron sygnał do ataku granatowym dał Adam Sommer, który dwa razy pokonał golkipera FDK. Liderzy wrócili do trzybramkowej przewagi dzięki golowi Szylera w 20 min. Po zmianie stron LED Lighting Team ruszył do odrabiania strat. Do trzydziestej minuty trwała wymiana ciosów, którą wygrali zawodnicy Ledów. Po stronie FDK hattricka skompletował Łażewski i trafił Maksymilian Szwak, w szeregach LLT brylował Sommer, który zdobył bramki numer trzy i cztery oraz Andrzej Krawczuk. W 39 min po bramce Jakuba Rutkowskiego różnica między obiema drużynami została zniwelowana do minimum. Końcowe sekundy nie przyniosły już zmiany wyników i pojedynek zakończył się zwycięstwem FDK 7:6.

W tabeli grupy B FDK umocniło się na pierwszym miejscu. Beniaminek ma obecnie pięć punktów przewagi nad grupą pościgową, w której znajdują się trzy zespoły – FC Albatros, LED Lighting Team i Biuro Podróży Almatur.

FDK – LED Lighting Team 7:6 (5:2)

⚽️ 2′ 4′ 28′ Marcin Łażewski, 7′ 20′ Dawid Szyler, 10′ Jakub Sroczyński, 25′ Maksymilian Szwak – 12′ 18′ 27′ 30′ Adam Sommer, 23′ Andrzej Krawczuk, 39′ Jakub Rutkowski
⭐️ Adam Sommer (LED Lighting Team)

Superbet 3. WL Liga: Wysoka wygrana Atmosfericia

W górę tabeli pnie się FC Atmosferić. W poniedziałkowy wieczór wygrał drugi mecz z rzędu, a trzeci na jesień. FCA pokonał zespół John Deere aż 8:1. W 12 min rywale wyrównali stan gry, ale to było wszystko na co pozwolili zawodnicy Atmosfericia. Do końca spotkania zdobyli siedem bramek. Hattrickiem popisał się Denis Ławiak, gola do swojego dorobku w pierwszej połowie dołożył Wasyl Bersan, a Piotr Szmalc w ostatnich dziesięciu minutach ustrzelił dublet.

FC Atmosferić awansował na drugie miejsce. Na koncie ma jednak tyle samo punktów co cztery inne drużyny, w tym … szósty Unifi Squad.

FC Atmosferić – John Deere 8:1 (3:1)

⚽️ 16′ 34′ 36′ Denis Ławiak, 9′ 35′ Vasyl Bersan, 30′ 39′ Piotr Szmalc – 12′ Jan Sienkiewicz