FC Atmosferić przedłużył szansę na awans do Top8

Efektowna wygrana 5:0 przedłużyła szanse FC Atmosfericia na grę w grupie mistrzowskiej drugiej ligi. Dom Wydawniczy Rebis odniósł piąte wiosenne zwycięstwo i powrócił na pozycję lidera w grupie A. FDK II wygrało na zakończenie fazy zasadniczej.

Superbet 2. WL Liga: FC Atmosferić pozostał w grze o grupę mistrzowską

Po dziesiątej serii w drugiej lidze pozostaną dwie niewiadome. Rozstrzygnięcia fazy zasadniczej poznamy we wtorek. Tego dnia w grupie A dojdzie do bezpośredniej potyczki Prostalu i FarbSystemu, natomiast w grupie B do korespondencyjnej rywalizacji pomiędzy Atmosfericiem i Trans-Stalą. FCA po efektownej wygranej nad Ledami będzie potrzebowało tylko i aż zwycięstwa nad Revengersami. Lubonianie będą natomiast oczekiwać dobrych wieści przed monitorami, a takowymi będą remis lub porażka Atmosfericia.

Pojedynek beniaminka z Ledami nie miał większej historii. FCA wygrał 5:0. W pierwszej odsłonie zdobył jednego gola, a jego autorem został Walid Daouadi. Po zmianie stron skompletował dublet, podobnie jak Kacper Jedynak, który po trafieniach z 24 i 28 min zamknął mecz.

Obyło się bez niespodzianki w meczu Rebisu z Almaturem. Stawką pojedynku były cząstkowe punkty zaliczane do klasyfikacji drugiej rundy. Wywalczył je Rebis, który dopisał dwa dodatkowe oczka do swojego dorobku. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch szybko zdobytych bramek przez Arkadiusza Kurcewicza z Almatura. Były to miłe złego początki. Rebisowi udało się do przerwy odwrócić wynik. W 18 min po golu Bartłomieja Cmoka wygrywał 3:2. Druga część należała zdecydowanie do lidera grupy A, który dalej powiększał przewagę. Strzelanie w tym pojedynku zakończył Robert Sobkowiak, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców w 39 min. Ustalił wówczas wynik potyczki na 8:3.

FC Atmosferić – LED Lighting Team 5:0 (1:0)
⚽️ 14′ 35′ Walid Daouadi, 24′ 28′ Kacper Jedynak, 37′ Przemysław Wasilewicz
⭐️ Kacper Jedynak (FC Atmosferić)

Dom Wydawniczy Rebis – Biuro Podróży Almatur 8:3 (3:2)
⚽️ 14′ 39′ Robert Sobkowiak, 17′ 32′ Mateusz Zbierski, 18′ Bartłomiej Cmok, 27′ Tomasz Majer, 30′ Mateusz Adamczyk, 34′ Krzysztof Adamczak – 5′ 8′ 36′ Arkadiusz Kurcewicz
⭐️ Arkadiusz Kurcewicz (Biuro Podróży Almatur)

Superbet 3. WL Liga: Rezerwy FDK ze zwycięstwem na koniec pierwszej rundy

Pojedynek FDK II – NDW zakończył fazę zasadniczą w grupie B. Rezerwy pierwszoligowca okazały się lepsze od rywala o trzy gole. Przewagę budowali stopniowo. Przed przerwą FDK zdobyło dwie bramki – obie autorstwa Jakuba Kłosowskiego, a po zmianie stron, jeszcze przed upływem pół godziny gry, podwoiło dorobek za sprawą Filipa Godurkiewicza i Macieja Stęsika. W ostatnich dziesięciu minutach do głosu doszło NDW, które dobrą grę przekuło na trzy gole. Odpowiedział na nie powiększeniem swojego łupu Kłosowski. Najlepszy zawodnik na boisku zdobył łącznie cztery bramki mocno przyczyniając się do wygranej swojej drużyny 6:3.

FDK II – NDW 6:3 (2:0)
⚽️ 13′ 15′ 35′ 38′ Jakub Kłosowski, 26′ Filip Godurkiewicz, 28′ Maciej Stęsik – 30′ 39′ Michał Andrzejewski, 36′ Paweł Styperek