Szczęśliwe zwycięstwo mistrzów

Od zwycięstwa marsz po obronę tytułu rozpoczęli Synowie Gehenny. Obrońcy tytułu mistrzowskiego pokonali Romanowski Nieruchomości po golu w ostatnich sekundach. Na start sezonu wysoką wygraną odniosły Byczki-Jawal. Zadebiutowała czwarta liga. W pierwszym, historycznym meczu Snow Kids pokonali John Deere.

Ligowe zmagania na wiosnę rozpoczęły się z wysokiego C – od meczu elity, w którym Synowie Gehenny zmierzyli się z Romanowski Nieruchomości. Pojedynek nie zawiódł i do końca trzymał w napięciu. Po kwadransie gry lepsi o jednego gola byli mistrzowie, których na prowadzenie wyprowadził Nikita Makarenkov. Radość nie trwała długo. Na przerwę z jednobramkową przewagą schodził RN. Wynik został odwrócony w chwilę przez Mikołaja Michałowskiego, który trafiał do siatki w 17 i 18 min. Gole dla Romanowski Nieruchomości wisiały w powietrzu. Zanim jednak udało się zdobyć pierwsze bramki to między słupkami rewelacyjnie spisywał się Dariusz Pisarczyk, który kilkukrotnie popisywał się kapitalnymi interwencjami. Czerwono-czarni nie dali za wygraną, ale efekty przyszły dopiero w ostatnich minutach drugiej odsłony. Pięć minut przed końcowym gwizdkiem do wyrównania doprowadził Michał Metelski. Gdy wydawało się, że pierwszy wiosenny mecz elity zakończy się podziałem punktów to dał o sobie znać najlepszy zawodnik jesiennej edycji – Filip Nowak. Szalę na korzyść Synów Gehenny przechylił 20 sekund przed końcem! Synowie Gehenny wygrali 3:2 i zrobili pierwszy krok w kierunku obrony tytułu mistrzowskiego.

W drugim wtorkowym meczu nastąpiła historyczna chwila. Pierwszy raz odbył się mecz czwartego poziomu rozgrywkowego, w którym Snow Kids zmierzyli się z John Deere. Wynik dla błękitnych w 3 min otworzył Piotr Nawrocki. JD wyrównał cztery minuty przed przerwą za sprawą Abdou Azzaoui, ale przed zmianą stron ponownie stracił gola. Bramkarza żółtych pokonał ponownie Nawrocki. W drugiej odsłonie oba zespoły kompletowały dwie różne rzeczy. Zawodnicy John Deere pięciokrotnie byli karani żółtymi kartonikami, a ich braki w składzie pewnie wykorzystywali Snow Kids, którzy powiększyli prowadzenie do czterech goli przewagi. Królem polowania został Nawrocki, który łącznie ustrzelił cztery bramki.

Najefektowniejsze zwycięstwo podczas dnia inaugurującego ligową rywalizację w nowym sezonie odniosły Byczki-Jawal. W pierwszym meczu pokonali JKS 9:2. Z bardzo dobrej strony pokazał się nowy nabytek czerwono-czarnych – Michał Domagalski. Były zawodnik Błękitnych Czerwonak pięć razy wpisał się na listę strzelców. W 5 min otworzył wynik ostatniej wtorkowej potyczki, a w 38 min zakończył strzelanie w tym spotkaniu.

Superbet 1. WL Liga: Szczęśliwe zwycięstwo mistrzów

Synowie Gehenny – Romanowski Nieruchomości 3:2 (1:2)
⚽️ 15′ Nikita Makarenkov, 35′ Michał Metelski, 40′ Filip Nowak – 17′ 18′ Mikołaj Michałowski