Revengers z Superbet Superpucharem WL Ligi

W niedzielne późne popołudnie zostały rozegrane pierwsze mecze zimowej edycji w sezonie 2023/2024. Na zakończenie inauguracyjnej kolejki odbył się pojedynek o Superbet Superpuchar WL Ligi, w którym Revengersi pokonali Luis&Spółka 8:4. Najlepszym zawodnikiem został wybrany strzelec czterech bramek – Dominik Andrzejewski.

Do walki o Superpuchar WL Ligi miały przystąpić trzy zespoły – Lacus Stoczniowiec, Revengers i Luis&Spółka. Niebiesko-czarni rozpoczęli pierwszy mecz z Revengersami, ale w ledwie 4-osobowym zestawieniu. Stoczniowcy ostatecznie nie uzupełnili składu i po dziesięciu minutach arbiter zakończył spotkanie przed czasem. Kolejny mecz z udziałem obrońców tytułu mistrzowskiego również nie doszedł do skutku, w związku z tym została podjęta decyzja o rozegraniu meczu pomiędzy Revengersami i Luis&Spółka w dłuższym wymiarze czasowym – 2×20 minut.

Stroną dominującą od początku do końca byli zawodnicy Revengersów, którzy sukcesywnie powiększali przewagę. W pierwszej połowie Luis&Spółka zdołali wyrównać stan gry w 9 min, gdy na gola Mateusza Gajewskiego odpowiedział Piotr Zdrojewski, a w 17 min złapali kontakt bramkowy po trafieniu Marcina Michalaka. W 20 min ponownie musieli odrabiać dwa gole straty, gdy drugi raz na listę strzelców wpisał się Dominik Andrzejewski. Ten sam zawodnik rozpoczął strzelanie po przerwie. W 22 min było 5:2, 120 sekund później już 6:2 po golu Mikołaja Ratajczaka. Nadzieje Zielonych na korzystny rezultat zgasły. Choć strzelili jeszcze dwie bramki – obie autorstwa Marcelego Szymkowiaka – to ostatecznie strata do przeciwnika wyniosła cztery gole. W 34 min po raz drugi na listę strzelców wpisał się Szymon Ślosarz, a trzy minuty później wynik ustalił Andrzejewski, dla którego była to czwarta bramka zdobyta podczas tego meczu.

Revengersi wygrali 8:4 i zdobyli pierwszy raz w historii Superpuchar. Najlepszym zawodnik pojedynku o to trofeum został Dominik Andrzejewski, który zdobył połowę dorobku swojej drużyny.

Revengers – Luis&Spółka 8:4 (4:2)

⚽️ 12′ 20′ 22′ 37′ Dominik Andrzejewski, 10′ 34′ Szymon Ślosarz, 5′ Mateusz Gajewski, 24′ Mikołaj Ratajczak – 27′ 37′ Marcel Szymkowiak, 9′ Piotr Zdrojewski, 17′ Marcin Michalak