Diadal na czele elity, Revengersi z piątym zwycięstwem

Diadal po wygranej nad Luis&Spółka awansował na pierwsze miejsce w elicie. Ważne zwycięstwa w kontekście gry o grupę mistrzowską odnieśli Bistro Kopernik, afgcomputers.pl i Imperium Łazarskie. Na trzecim froncie równych sobie nie mają Revengersi. Drugą jesienną wygraną wywalczyli Znajomi Sędziego, pierwszy raz na jesień trzy punkty dopisały Czarne Pantery.

Superbet 1. WL Liga: Diadal liderem elity

Drugą wygraną z rzędu odniosło Bistro Kopernik, które dało sygnał reszcie stawki, że interesuje ich awans do grupy mistrzowskiej. Do przerwy zespół z Grunwaldu był lepszy od Ejbrów z Lubonia o trzy gole. W 28 min po drugiej bramce Mikołaja Daszkiewicza Bistro wygrywało już 4:0. Ejbry zdołały odrobić dwa gole, ale w 32 min ponownie tracili do rywali trzy trafienia. Kopernik kontrolował przebieg spotkania. Na rozpoczęcie ostatnich 60 sekund wygrywał 6:3. Ejbrom dzięki drugiej i trzeciej bramce Artura Rożka udało się się zbliżyć do rywala na odległość jednego gola, ale bramka kontaktowa padła równo z gwizdkiem oznajmiającym zakończenie pojedynku.

Diadal nie zatrzymuje się i wykorzystuje potknięcia pozostałych ekip. Na zakończenie ósmej serii w pierwszej lidze awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Rywal świeżo upieczonego lidera był wymagający. Przed pierwszym gwizdkiem arbitra Diadal, jak i Luis&Spółka po stronie porażek cały czas miały wpisane zero i były to jedyne dwie ekipy, które mogły pochwalić się mianem niepokonanych. Zieloni je stracili. Nie mieli nic do powiedzenia. Diadal był zdecydowanie lepszy. Już po sześciu minutach wygrywał 2:0 po bramkach Jakuba Staszyńskiego i Romana Paletsa. Obaj trafiali także po przerwie. Staszyński skompletował hattricka, Palets dublet. Diadal wygrał 6:1.

Diadal po ostatnich meczach ósmej kolejki awansował na pierwsze miejsce. Ma obecnie punkt przewagi nad transkrupką.pl, z którą zmierzy się w poniedziałek i Synami Gehenny, których czeka we wtorek bój z czwartą IKP Olimpią. Porażkę Luis&Spółka wykorzystało awansując na piątą lokatę Bistro Kopernik. Oba zespoły zmierzą się w następnej kolejce w bezpośrednim starciu.

Ejbry Luboń – Bistro Kopernik 5:6 (0:3)

⚽️ 30′ 40′ 40′ Artur Rożek, 29′ 36′ Michał Gawron – 15′ 28′ 37′ Mikołaj Daszkiewicz, 11′ 32′ Patryk Schulz, 10′ Mateusz Adamczyk
⭐️ Patryk Schulz (Bistro Kopernik)

Diadal – Luis&Spółka 6:1 (3:1)

⚽️ 3′ 22′ 36′ Jakub Staszyński, 6′ 37′ Roman Palets, 17′ Sylwester Brocki – 14′ Józef Pawlak
🟡 Józef Pawlak (Luis&Spółka)
⭐️ Jakub Staszyński (Diadal)

Superbet 2. WL Liga: afgcomputers.pl punkt za plecami lidera

Mecz ostatniej szansy na włączenie się do gry o grupę mistrzowską rozegrał Dom Wydawniczy Rebis. Była to ich szósta próba wywalczenia pierwszego jesiennego zwycięstwo. Okazała się nieudana. O wygranej Imperium Łazarskiego zadecydowało ostatnie dziesięć minut pojedynku. Do 30 min był remis 2:2 – dwukrotnie na prowadzenie wychodził zespół z Łazarza, dwukrotnie też je tracił. Szalę na korzyść Imperium przechyliły dwa gole Marcina Busza i jedno trafienie Sławomira Szalczyka.

Duet Damian Wojtkowiak – Andriy Nazarevych powrócił ze zdwojoną siłą. Defensywa Tornada Ognik nie znalazła sposobu na powstrzymanie obu snajperów i pozwoliła im na zdobycie aż dziewięciu bramek. Pięć razy na listę strzelców wpisał się Wojtkowiak, czterokrotnie ta sztuka udała się Nazarevych’owi. Po stronie żółto-niebieskich przez pięć minut brylował Piotr Skrzypczak, który między 30, a 34 min ustrzelił klasycznego hattricka. Afgcomputers.pl wygrali 13:4.

Po czwartym zwycięstwie afgcopmputers.pl umocnili się na drugiej pozycji grupy A – do liderujących El Pistoleros tracą obecnie tylko jedno oczko. Imperium Łazarskie awansowało w tabeli jedną pozycję – z siódmej na szóstą lokatę. Dom Wydawniczy Rebis został pierwszym zespołem, który jest pewny gry w grupie spadkowej.

Imperium Łazarskie – Dom Wydawniczy Rebis 5:2 (2:1)

⚽️ 30′ 34′ Marcin Busz, 1′ Konrad Maćkowiak, 17′ Damian Plewa, 36′ Sławomir Szalczyk – 5′ Mateusz Zbierski, 22′ Bartłomiej Cmok
⭐️ Marcin Busz (Imperium Łazarskie)

afgcomputers.pl – Tornado Ognik 13:4 (5:1)

⚽️ 2′ 11′ 24′ 25′ 35′ Damian Wojtkowiak, 5′ 21′ 26′ 27′ Andriy Nazarevych. 10′ Sebastian Łuczak, 14′ Tomasz Klamecki, 33′ Sebastian Wojtkowiak, 36′ Mateusz Wojtkowiak – 30′ 31′ 34′ Piotr Skrzypczak, 12′ Miłosz Woźniak
⭐️ Damian Wojtkowiak (afgcomputers.pl)

Superbet 3. WL Liga: Revengers dołożyli kolejne zwycięstwo

Trzynaście bramek, trzy hattricki, piąty komplet punktów. Tak w skrócie można opisać kolejną potyczkę lidera grupy A – Revengersów. W starciu beniaminków okazali się lepsi od innej czołowej ekipy, Unifi Squad, którym udało się wyjść na prowadzenie w tym spotkaniu. Radość nie trwała długo. Kilkadziesiąt sekund później wyrównał Szymon Ślosarz, który w drugiej odsłonie dorzucił kolejne dwa gole. Na 2:1 trafił Jakub Kłosik – strzelec czterech bramek w całym meczu. Następne trzy, podobnie jak Ślosarz, dorzucił po zmianie stron. Hattrickiem popisał się również Dominik Andrzejewski, którego ostatni gol ustalił wynik potyczki na 13:1.

Przed meczem Znajomi Sędziego odebrali komplet koszulek z akcji sponsora tytularnego rozgrywek firmy Superbet. Nowe trykoty przyniosły szczęście. Beniaminek ograł JKS 3:1 i wywalczył tym samym drugi komplet punktów na jesień. Wygraną ZS przypieczętował w drugiej części. Po pierwszej był remis 1:1. W 8 min prowadzenie Znajomym Sędziego dał Łukasz Troszczyński. Do wyrównania cztery minuty później doprowadził Michał Eliks. Na kolejnego gola trzeba było czekać do 29 min. Wówczas bramkarza JKS pokonał Kacper Czerniak. Pięć minut przed końcowym gwizdkiem drogę do bramki znalazło uderzenie Patryka Dziurli, który ustalił wynik potyczki.

Pojedynek dwóch zespołów, które zamykały ligową stawkę w grupie B dostarczył aż trzynastu bramek. Walka o pierwsze punkty i zwycięstwo w obecnym sezonie zakończyła się sukcesem Czarnych Panter. Oni przed przerwą trzykrotnie odrabiali straty, by cztery minuty po wznowieniu gry wyjść na prowadzenie. Motorem napędowym w szeregach żółto-czarnych był strzelec trzech goli – Kacper Mazur. Jego trafienie z 24 min okazało się jednak ostatnim Onych, którzy do końca spotkania z uwagi na kontuzję jednego z zawodników musieli radzić sobie w 5-osobowym składzie. W kolejnych minutach trafiały tylko Czarne Pantery, które przed upływem pół godziny gry odwróciły rezultat za sprawą bramek Tomasza Staszaka i Jędrzeja Ścisłowskiego. Do końca spotkania zawodnikom ubranym w czerwono-czarne koszulki udało się zdobyć cztery bramki. Hattricka skompletował Adrian Górak, a dublet Mateusz Trzybiński. Czarne Pantery wygrały 9:4.

W grupie A na czoło tabeli ponownie wyszli Revengersi, którzy mogą pochwalić się kompletem punktów wywalczonym w pięciu spotkaniach. Na siódmą lokatę po drugiej wygranej awansowali Znajomi Sędziego. Pomimo premierowego zwycięstwa Czarne Pantery dalej okupują przedostatnie miejsce w grupie B.

Unifi Squad – Revengers 1:13 (1:3)

⚽️ 6′ Damian Januszewski – 8′ 30′ 31′ 34′ Jakub Kłosik, 7′ 23′ 33′ Szymon Ślosarz, 25′ 32′ 36′ Dominik Andrzejewski, 15′ 27′ Jakub Ratajski, 35′ Bartosz Surma (samob.)