Z piekła do nieba. El Pistoleros wygrywają mecz, w którym przegrywali 0:3

Przygodę z najwyższą klasą rozgrywkową od zwycięstwa rozpoczęło Bistro Kopernik. Pierwszy mecz w drugiej lidze zakończył się wygraną FDK. Niesamowity pościg z happy endem zanotowali El Pistoleros. Pewne wygrane Ledów i Whiskonzy. Gole w końcówce dają trzy punkty Błękitnym Czerwonak i JKS-owi.

Superbet 1. WL Liga: Premierowa wygrana Bistra Kopernik w elicie

Do gry w elicie przystąpiło Bistro Kopernik, dla którego środowa potyczka z Noteciakami była premierową w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mecz rozpoczął się po myśli zespołu z grunwaldzkiego osiedla. Po kwadransie gry beniaminek wygrywał 3:0. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Arkadiusz Steinke, a jedno trafienie dorzucił Miron Walczak. Noteciaki nie dały za wygraną. W 17 min gola dającego nadzieje na wywalczenie korzystnego rezultatu zdobył Filip Brzostowski, a przed upływem pół godziny gry drugiego gola dla biało-zielonych strzelił Mikołaj Michałowski. Ostatnie słowo należało jednak do Bistra Kopernik, a dokładniej do Adama Pawlaka, który w 33 min przypieczętował zwycięstwo i pierwsze trzy punkty w pierwszoligowej rywalizacji.

Bistro Kopernik – Noteciaki 4:2 (3:1)

⚽️ 8′ 13′ Arkadiusz Steinke, 15′ Miron Walczak, 33′ Adam Pawlak – 17′ Filip Brzostowski, 27′ Mikołaj Michałowski
⭐️ Arkadiusz Steinke (Bistro Kopernik)

Superbet 2. WL Liga: Comeback El Pistoleros

Trzy ciekawe mecze zostały rozegrane na drugim poziomie rozgrywkowym. Udany debiut zaliczyło FDK, kapitalny comeback zanotowali El Pistoleros, a trzybramkowe zwycięstwo odniosły Ledy.

Debiutujące w drugiej lidze FDK pokonało Imperium Łazarskie 2:0 po golach w ostatnich 180 sekundach. W 38 min bramkarza zespołu z Łazarza po raz pierwszy w tym spotkaniu pokonał Jakub Brych, a w ostatnich fragmentach pojedynku gola pieczętującego premierową wygraną na zapleczu elity zdobył Dawid Szyler. Bramki w końcowych minutach miały też wpływ na wyniki kolejnych dwóch spotkań. Emeritos Galaktikos prowadzili z Ledami 1:0 po trafieniu Mateusza Piskorza z 11 min. LED Lighting Team zdołał odwrócić wynik jeszcze przed upływem kwadransa gry. Wyrównał Michał Fertsch, a następnie gola na 2:1 zdobył Damian Woytyniak. Na kolejne trafienia trzeba było czekać do 36 min. Emeritos szukali okazji do wyrównania, ale konkretniejsi byli zawodnicy Ledów. Cztery minuty przed końcowym gwizdkiem trzeciego gola dla granatowych strzelił Jakub Rutkowski, a rezultat na 4:1 w 40 min ustalił Fertsch.

Debiut na zapleczu elity oprócz FDK zaliczyli także afgcomputers.pl. Początek był mocny w wykonaniu absolutnego beniaminka drugiego frontu. Bardzo szybko dał o sobie znać Damian Wojtkowiak, który przed upływem pierwszej minuty gry wpisał się na listę strzelców. W 3 min na 2:0 trafił Andriy Nazarevych, który w 28 min wykorzystał zagranie Wojtkowiaka i podwyższył prowadzenie na 3:0. Wydawało się, że El Pistoleros nie powstrzymają rozpędzonych afgcomputers.pl. Białej flagi jednak nie wywiesili. Dwie minuty po trzeciej stracie trafił Mateusz Łuczkowski, a następnie popisową partię rozegrali Jakub Strzelecki i Jakub Lubojański. Ten pierwszy rozpoczął kanonadę bramki rywali, a ten drugi kapitalnie spisywał się między słupkami. Strzelecki w 32 min zdobył gola kontaktowego, cztery minuty później wyrównał stan gry, a 120 sekund przed końcowym gwizdkiem wyprowadził złocisto-czarnych na prowadzenie 4:3! El Pistoleros utrzymali je dzięki kapitalnej postawie Lubojańskiego, który w ostatnich sekundach popisywał się znakomitymi interwencjami.

FDK – Imperium Łazarskie 2:0 (0:0)

⚽️ 38′ Jakub Brych, 40′ Dawid Szyler
🟡 Marcin Łażewski (FDK)
⭐️ Jakub Brych (FDK)

Emeritos Galaktikos – LED Lighting Team 1:4 (1:2)

⚽️ 11′ Mateusz Piskorz – 13′ 40′ Michał Fertsch, 15′ Damian Woytyniak, 36′ Jakub Rutkowski
⭐️ Damian Woytyniak (LED Lighting Team)

afgcomputers.pl – El Pistoleros 3:4 (2:0)

⚽️ 3′ 28′ Andriy Nazarevych, 1′ Damian Wojtkowiak – 32′ 36′ 38′ Jakub Strzelecki, 30′ Mateusz Łuczkowski
⭐️ Jakub Strzelecki (El Pistoleros)

Superbet 3. WL Liga: Gole w końcówkach na wagę trzech punktów dla Błękitnych i JKS-u

Ciekawy przebieg miał pierwszy pojedynek, który został rozegrany w środowy wieczór. Czarne Pantery po dwóch minutach prowadziły 1:0, a na początku drugiej części odrobiły straty i w 32 min wygrywały 5:4. Błękitni zdołali odwrócić wynik. W 38 min wyrównał Maximilian Kirschke (była to jego druga bramka w meczu), a chwilę przed zakończeniem potyczki zwycięstwo drużynie z Czerwonaka zapewnił Filip Wieczorek, który skompletował hattricka.

Udany start jesieni zanotowało Whiskonzy. Po ciekawej pierwszej części, w której PWW dotrzymywało kroku rywalowi w drugiej już nie było w stanie podjąć wyrównanej walki. Przed przerwą zespół w Winograd potrafił odrobić dwubramkową stratę, ale zakończył tą odsłonę ze stratą jednego gola – 3:4. W drugiej połowie Whiskonzy nie pozostawiło złudzeń stopniowo powiększając przewagę. Ostatecznie pokonało PWW 8:4. Aż czterech zawodników ustrzeliło po dublecie – Karol Łuczak, Cezary Bilicki i Igor Widziński po stronie Whiskonzy oraz Krzysztof Marciniak po stronie winogradzian.

Gol z ostatnich minut zapewnił również wygraną JKS-owi. W 37 min bramkarza Los Amarillos pokonał Krzysztof Jerzyński. JKS prowadził do 35 min po dwóch golach Mikołaja Zakrzewskiego. Po stronie Los Amarillos do siatki trafili Piotr Buszta i Grzegorz Silski, który pięć minut przed końcem pewnie wykorzystał rzut karny dając wyrównanie. Ostatecznie JKS wygrał 3:2. Była to ich pierwsza wygrana w jesiennym sezonie.

Błękitni Czerwonak – Czarne Pantery 6:5 (2:1)

⚽️ 20′ 24′ 40′ Filip Wieczorek, 15′ 38′ Maximilian Kirschke, 30′ Mateusz Świercz – 2′ 32′ Mateusz Trzybiński, 25′ 28′ Jakub Smaruj, 21′ Bartosz Banaszak (samob.)