FDK blisko awansu do elity

Wygrana po golu w ostatnich sekundach zbliżyła do awansu FDK. Liderowi drugiej ligi niewiele brakuje do kolejnego sukcesu. Szalony mecz Tornada z Almaturem zakończył się wynikiem 8:8. Prostal zanotował efektowny start w grupie mistrzowskiej – na początek wygrał 5:0. Joga Bonito i Emeritos Galaktikos po remisie w bezpośrednim starciu zbliżyli się do spadku do trzeciej ligi. W drugą stronę będzie chciał podążyć FC Atmosferić, który wykorzystał porażkę ICPen-u i awansował do grupy mistrzowskiej najniższej klasy rozgrywkowej. Krok w kierunku grupy barażowej zrobiły Byczki. PWW uratowało się przed grą w grupie spadkowej.

Superbet 2. WL Liga: FDK krok przed pierwszą ligą

Rzutem na taśmę zwycięstwo zapewniło sobie FDK, które po doliczeniu trzech punktów do dorobku wjechało na autostradę do awansu. Bohaterem beniaminka został Dawid Brudniewicz, który w 12 min trafił na 1:0, a przed końcowym gwizdkiem zdobył zwycięskiego gola. Dwie minuty wcześniej Evertec za sprawą Krystiana Schreibera zdołał wyrównać stan gry.

Szesnaście bramek i remis. Almatur podzielił się punktami z Tornadem Ognik i z pewnością nie był zadowolony z takiego rozstrzygnięcia. Do przerwy prowadził 4:3, choć po dziewięciu minutach przegrywał z żółto-niebieskimi 1:3. W 34 min Biuro Podróży było lepsze o dwa gole. Wygrywało 8:6. 180 sekund później gola kontaktowego zdobył Dawid Dobrzyński, a w przedostatniej minucie gry do wyrównania doprowadził Przemysław Halasz, który wpisał się po raz czwarty na listę strzelców.

Od efektownej wygranej rywalizację w grupie mistrzowskiej rozpoczął Prostal, który ograł afgcomputers.pl 5:0. Obie drużyny w zeszłym sezonie walczyły ze sobą w trzeciej lidze. Wówczas lepsi okazali się afgcomputers.pl. Jesienią triumfował Prostal. Przed przerwą zdobył trzy gole – do siatki trafili kolejno Patryk Kaczmarek, Mateusz Walczyk i Rafał Jarosz. W drugiej odsłonie bramki padły w końcowych fragmentach spotkania. W 36 min na 4:0 podwyższył Krzysztof Szenfeld, a kilkadziesiąt sekund później wynik ustalił Walczyk.

Pojedynek dwóch ostatnich zespołów grupy spadkowej zakończył się podziałem punktów, który nie satysfakcjonował żadnej ze stron. Remis dla Jogi Bonito, jak i Emeritos Galaktikos jest kolejnym krokiem w kierunku trzeciej ligi. Bliżsi zwycięstwa w tej potyczce byli zawodnicy ex-pierwszoligowca. Pięć minut przed końcowym gwizdkiem do siatki po raz drugi trafił Łukasz Lekier. Wynik 2:1 utrzymał się do 39 min. Wówczas gola na wagę remisu zdobył Adam Jankowski.

FDK na starcie zmagań w grupie mistrzowskiej ma na koncie cztery punkty więcej od drugiego Almaturu i trzecich El Pistoleros. Kolejne miejsca zajmują Evertec i Prostal. Oba zespoły mają tyle samo oczek i stratę aż siedmiu punktów do lidera. Klasyfikację grupy spadkowej zamykają Joga Bonito i Emeritos Galaktikos.

Evertec – FDK 1:2 (0:1)

⚽️ 38′ Krystian Schreiber – 12′ 40′ Dawid Brudniewicz
🟡 Marcin Łażewski (FDK)
⭐️ Dawid Brudniewicz (FDK)

Tornado Ognik – Biuro Podróży Almatur 8:8 (3:4)

⚽️ 5′ 23′ 32′ 39′ Przemysław Halasz, 9′ 26′ Piotr Skrzypczak, 1′ Kamil Makowiecki, 37′ Dawid Dobrzyński – 14′ 34′ Jakub Tokarek, 15′ 28′ Marcin Winny, 19′ 30′ Michał Romejko, 6′ Patryk Torz, 31′ Mikołaj Steike
🟡 Przemysław Halasz (Tornado Ognik), Jakub Tokarek (Biuro Podróży Almatur)
⭐️ Przemysław Halasz (Tornado Ognik)

Prostal – afgcomputers.pl 5:0 (3:0)

⚽️ 12′ 37′ Mateusz Walczyk, 11′ Patryk Kaczmarek, 18′ Rafał Jarosz, 36′ Krzysztof Szenfeld
⭐️ Mateusz Walczyk (Prostal)

Emeritos Galaktikos – Joga Bonito 2:2 (0:0)

⚽️ 26′ 35′ Łukasz Lekier – 22′ Dominik Kostrom, 39′ Adam Jankowski
⭐️ Łukasz Lekier (Emeritos Galaktikos)

Superbet 3. WL Liga: Byczki pozostały w grze o grupę barażową. Zwycięstwo Znajomych Sędziego na wagę awansu Atmosfericia do grupy mistrzowskiej

ICPen miał matematyczne szanse na awans do grupy mistrzowskiej, ale nie zdołał ich podtrzymać przed ostatnim pojedynkiem. W starciu ze Znajomymi Sędziego okazał się słabszy o jednego gola. Dziewięć minut przed końcem przegrywał już 0:3. Dwa gole na swoje konto zapisali Patryk Dziurla i … Wojciech Pietruszyński. Ten drugi w 18 min otworzył wynik spotkania, natomiast w 32 min skierował piłkę do własnej siatki. W ostatecznym rozrachunku samobójczy gol nie miał wpływu na rozstrzygnięcie. Znajomi Sędziego wygrali 3:2.

W drugim środowym pojedynku do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny zamykające klasyfikację grupy A – JKS i Snow Kids. Po 40-minutowym boju bliżej utrzymania w trzeciej lidze są ci pierwsi. JKS, choć od 10 min przegrywał 0:1, to ostatecznie odwrócił wynik i zdobył niezwykle cenne trzy oczka. Bohaterem w szeregach czerwono-niebieskich został Krzysztof Jerzyński, który przed przerwą wyrównał stan gry, a w 33 min przypieczętował zwycięstwo 2:1. Zostajemy przy walce o utrzymanie, ale przenosimy się do grupy B. Ligowy byt zachowało PWW, które ograło Goalbusters 5:3. Winogradzianie po pierwszej odsłonie byli lepsi o trzy bramki. W drugiej połowie do głosu doszedł beniaminek, który zdołał wygrać tą część gry. Również zdobył trzy bramki, ale po stronie strat zapisał dwie.

Byczki pozostały w grze o grupę barażową. W meczu o być albo nie być w tej walce po kapitalnej drugiej części pewnie ograły Błękitnych. Zespół z Czerwonaka był lepszy przed przerwą. Dwukrotnie doprowadzał do remisu, ale tuż przed końcem pierwszej odsłony zdobył bramkę na 3:2. Po zmianie stron oglądaliśmy show w wykonaniu Adriana Gwiazdy, który do jednego trafienia sprzed przerwy dołożył trzy gole, i Dominika Jesiołowskiego, który zakończył spotkanie z dubletem.

W grupie A po przegranej ICPen-u awans do grupy mistrzowskiej dwa mecze przed końcem fazy zasadniczej wywalczył FC Atmosferić. Szanse na zajęcie miejsca w grupie barażowej przedłużyli Znajomi Sędziego, ale są one iluzoryczne, gdyż jednym z warunków jest wygrana w ostatnim pojedynku z Revengersami. Z przedostatniego miejsca wydostał się JKS, który na pewno nie zanotuje bezpośredniego spadku po pierwszej rundzie. Jak wspomnieliśmy wcześniej trzecioligowy status uratowało PWW. Goalbusters wspólnie z Czarnymi Panterami zagrają w grupie spadkowej, z której spadną aż trzy z czterech ekip.

ICPen – Znajomi Sędziego 2:3 (0:2)

⚽️ 32′ Wojciech Pietruszyński (samob.), 40′ Piotr Marek – 20′ 31′ Patryk Dziurla, 18′ Wojciech Pietruszyński