Zwycięstwa TOP4

Cztery najlepsze zespoły po czwartej serii w piątej zdobyły kolejny komplet punktów. Nowym liderem elity został Romanowski Nieruchomości. Aż 21 bramek padło w pojedynku Trans-Stali z Revengersami. Joga Bonito wygrała po golu w ostatniej minucie. FDK II odrobiło dwie bramki straty z nawiązką i odniosło drugie zwycięstwo na wiosnę.

Superbet 1. WL Liga: Zwycięstwa TOP4

Aż cztery mecze we wtorek rozegrała pierwsza liga. W każdym z nich grał zespół z TOP4 po czterech seriach. Rywale walczyli o zrównanie się punktami ze ścisłą czołówką. Ta sztuka im się nie udała – był to zdecydowanie dzień faworytów, którym udało się solidarnie wywalczyć komplet oczek.

W pierwszym meczu pewne zwycięstwo odnieśli Synowie Gehenny, choć do 29 min remisowali po seryjnej wymianie ciosów 4:4. Na kolejnego gola Chłosta musiała poczekać dziesięć minut. W tym czasie nie próżnowali czerwono-czarni, którym udało się zdobyć aż pięć bramek. Był to mecz Filipa Nowaka. Najlepszy strzelec oraz zawodnik jesiennej edycji pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Synowie Gehenny wygrali 9:5.

Nie zatrzymuje się FDK, które wygrało trzeci mecz na wiosnę. Beniaminek po ciekawym meczu pokonał transkrupkę.pl 2:1. Po stronie FDK na bohatera wyrósł Filip Jerszyński, którego interwencje mocno dały się we znaki zawodnikom rywala. Skapitulował raz – w 22 min. Wówczas do remisu doprowadził Kacper Sworacki, który odpowiedział na gola do szatni Marcina Łażewskiego. Strzelec FDK poprawił swój dorobek w 26 min. Jak się później okazało zdobył bramkę na wagę kompletu punktów.

IKP Olimpia i Romanowski Nieruchomości nie mieli problemów ze swoimi przeszkodami. Wicemistrzowie pokonali Luis&Spółka 5:1. W pierwszej odsłonie wygrywali 3:0, ale na przerwę zeszli z dwubramkową przewagą. W drugiej połowie kontrolowali przebieg spotkania. Ostatnie dwa trafienia zanotowali w 39 i 40 min gry. Romanowski wygrał z Diadalem 7:0. Mecz od początku ułożył się po myśli RN. Już w 3 min na prowadzenie swój zespół wyprowdził Dominik Romanowski, który zamknął strzelanie w pierwszej, jak i w drugiej połowie.

Na czele tabeli są wszyscy zwycięzcy wtorkowych gier. Cała czwórka ma na koncie dziewięć punktów. W pięciu meczach taki dorobek zgromadził lider – Romanowski Nieruchomości oraz czwarta ekipa – Synowie Gehenny. Kompletem oczek mogą pochwalić się drugie FDK i trzecie IKP.

Synowie Gehenny – Chłosta 9:5 (3:2)
⚽️ 10′ 12′ 20′ 29′ 32′ Filip Nowak, 24′ 31′ Dominik Bartkowiak, 35′ Krystian Łutowicz, 37′ Jan Hrysiunkiewicz – 15′ 39′ Jakub Kieliszewski, 10′ Daniel Mankiewicz, 21′ Michał Kaczmarek, 27′ Mikołaj Nowak
🟡 Dariusz Pisarczyk (Synowie Gehenny)
⭐️ Filip Nowak (Synowie Gehenny)

FDK – transkrupka.pl 2:1 (1:0)
⚽️ 20′ 26′ Marcin Łażewski – 22′ Kacper Sworacki
🟡 Maksymilian Szwak (FDK)
⭐️ Filip Jerszyński (FDK)

IKP Olimpia – Luis&Spółka 5:1 (3:1)
⚽️ 12′ 40′ Mateusz Bartkowiak, 8′ Bartłomiej Olejniczak, 17′ Jarosław Janicki, 39′ Piotr Nowak – 20′ Marcin Michalak
⭐️ Bartłomiej Olejniczak (IKP Olimpia)

Romanowski Nieruchomości – Diadal 7:0 (4:0)
⚽️ 3′ 18′ 39′ Dominik Romanowski, 7′ 31′ Mikołaj Rybarczyk, 14′ 32′ Mikołaj Michałowski
⭐️ Dominik Romanowski (Romanowski Nieruchomości)

Superbet 2. WL Liga: 21 goli w meczu Trans-Stali z Revengersami

Wszystkie drugoligowe potyczki rozegrane we wtorkowy wieczór trzymały w napięciu do ostatnich sekund. Joga Bonito pokonała Prostal po golu w ostatniej minucie gry. Bohaterem został Filip Soroko, który trafił do siatki dwukrotnie, ale przez całe spotkanie najlepiej prezentował się bramkarz czerwonych – Jakub Konwerski. Joga trzykrotnie wychodziła na prowadzenie. Prostal na ostatniego gola już nie zdążył odpowiedzieć. Ta sztuka udała się Almaturowi, który miał więcej czasu na doprowadzenie do remisu. FTF wygrywał do przerwy 1:0, a następnie po zmianie stron 3:2. Mógł pokusić się o większą przewagę, ale pierwsze skrzypce grał Marek Witoszyński, który wielokrotnie ratował BPA przed utratą gola. Remis Almatur zawdzięcza Dominikowi Chmiole. W 35 min ustalił wynik meczu na 3:3. Była to jego druga bramka w tym spotkaniu. Po drugiej stronie barykady dubletem popisał się także Paweł Książek.

Aż 21 bramek padło w pojedynku Revengersów z Trans-Stalą. Co ciekawe mecz nie zakończył się wysoką wygraną jednej z drużyn, a ledwie jednobramkową. Lubonianie pomimo zdobycia aż dziesięciu bramek nie zdołali uniknąć porażki i zakończyli swoją passę ligowych meczów bez przegranej, która zatrzymała się na szesnastu. Revengersi zdobyli jednego gola więcej, ale ich wygrana w końcówce była niezagrożona. Trans-Stali w 36 min udało się odrobić aż trzy bramki straty. Wówczas bramkarza Revengersów po raz szósty pokonał Dawid Zientkowski. Po chwili mecz zamknęli Szymon Ślosarz i Dominik Andrzejewski.

W grupie A FTF po remisie przesunął się na szóste miejsce w klasyfikacji. Dla Almatura był to pierwszy punkt, po którym sytuacja w tabeli nie uległa poprawie. BPA dalej zajmuje ostatnie miejsce. Joga Bonito dzięki wygranej wskoczyła na piątą lokatę, natomiast Prostal wyprzedza jedynie Almatura. Trans-Stal pomimo porażki pozostała liderem grupy B, ale nie na długo. Revengersi mają dwa mecze mniej rozegrane i ledwie punkt straty.

Prostal – Joga Bonito 2:3 (0:0)
⚽️ 27′ Mateusz Walczyk, 35′ Patryk Kaczmarek – 32′ 40′ Filip Soroko, 25′ Bartosz Ziemniewski
⭐️ Jakub Konwerski (Joga Bonito)

Biuro Podróży Almatur – FTF 3:3 (0:1)
⚽️ 21′ 35′ Dominik Chmioła, 31′ Jakub Tomaszkiewicz – 14′ 32′ Paweł Książek, 34′ Krystian Biniak
🟡 Michał Romejko (Biuro Podróży Almatur)
🔴 Michał Romejko (Biuro Podróży Almatur)
⭐️ Marek Witoszyński (Biuro Podróży Almatur)

Revengers – Trans-Stal Luboń 11:10 (5:3)
⚽️ 6′ 9′ 20′ 23′ 39′ Dominik Andrzejewski, 11′ 25′ 30′ 37′ Szymon Ślosarz, 2′ 27′ Jakub Staszyński – 17′ 18′ 28′ 29′ 36′ Dawid Zientkowski, 10′ 25′ 31′ Michał Wojciechowski, 35′ Albert Stachowiak, 40′ Filip Niedziela
🟡 Filip Niedziela (Trans-Stal Luboń)
⭐️ Szymon Ślosarz (Revengers)

Superbet 3. WL Liga: FDK II odrabia straty i wygrywa

Rezerwy FDK pojedynek z Big Green rozpoczęły od szybko straconych goli. Beniaminek po siedmiu minutach wygrywał 2:0 po golach Adama Lewandowskiego i Roberta Rzysko. Prowadzenie dowiózł do przerwy, a przewagę nad FDK utrzymał do 33 min. Wówczas rezerwy pierwszoligowca wyrównały. Na 2:2 trafił Waldemar Kasprzyk, który dwie minuty przed końcowym gwizdkiem zdobył swojego drugiego gola. Wynik potyczki na 4:2 w 39 min ustalił Bartosz Kluj.

Dzięki wygranej FDK II zrównało się punktami z prowadzącym Whiskonzy. Big Green zamyka ligową stawkę.

Big Green – FDK II 2:4 (2:0)
⚽️ 5′ Adam Lewandowski, 7′ Robert Rzysko – 33′ 38′ Waldemar Kasprzyk, 27′ Dawid Szyler, 39′ Bartosz Kluj
⭐️ Waldemar Kasprzyk (FDK II)