Zimą zagramy pod balonem

W sezonie zimowym 2020/21 rozegrane zostaną rozgrywki PLEK WL Ligi. Nie odbędzie się rywalizacja na hali. Na futsal zgłosiła się zbyt mała liczba zespołów. Start zimowej edycji został zaplanowany na sobotę, 5 grudnia.

Centrum PLEK przy ulicy Margonińskiej będzie areną zmagań zespołów, które zgłosiły się na sezon zimowy do WL Ligi. Rozgrywki wystartują w sobotę 5 grudnia, a przed zakończeniem roku kalendarzowego odbędą się łącznie trzy serie spotkań.

System rozgrywek zostanie podany po zakończeniu jesiennej edycji, która jest na finiszu rywalizacji. Planowany koniec obecnie trwającej kampanii został zaplanowany na poniedziałek, 23 listopada.

W październiku wystartowały zapisy na zimowy sezon WL Ligi. Uczestnicy mogli wybrać najlepszą dla swojej drużyny opcję, których były dwie: balon (PLEK) i hala. Od początku zdecydowanie większą popularnością cieszyły się te pierwsze rozgrywki, które obecnie przyciągnęły 19 zespołów. Na futsal zgłoszenie wysłały ledwie trzy drużyny.

Centrum PLEK było areną zmagań w dwóch turniejach organizowanych przez Stowarzyszenie Wiara Lecha. W lutym odbyły się rozgrywki w rocznicę Powstania Wielkopolskiego, natomiast pod koniec czerwca zorganizowano zmagania upamiętniające Poznański Czerwiec 1956. Do końca roku w PLEK zorganizowany zostanie także jeden z większych turniejów młodzieżowych w Wielkopolsce – Duszyczki Cup.

Start a Conversation