FarbSystem i Magiczny Świat awansowali do drugiej ligi

Poznaniacy i Pobiedziki wypadają z gry o mistrzostwo. Evertec pozostaje w grze o Puchar Wiary Lecha, do którego po remisie Bragi z Tornadem awansował Kolib. FarbSystem i Magiczny Świat wywalczają promocję do drugiej ligi.

1. WL Liga: Podział punktów w meczu o medale

Już tylko Fajerwerkowo może zagrozić Olimpii w wywalczeniu mistrzostwa. Drugim zespołem mógł być ktoś z zestawu: Pobiedziki, Poznaniacy. Bezpośredni bój między nimi zakończył się remisem 3:3, który nie zadowolił żadnej ze stron. Trzykrotnie na prowadzenie wychodzili Poznaniacy, ale ostatecznie musieli się podzielić punktami z Pobiedzikami. Gola na wagę remisu w 32 min zdobył Jakub Pawlaczyk.

Pobiedziki – Poznaniacy 3:3 (2:2)

4′ Arkadiusz Siejek, 17′ Maciej Ciszewicz, 32′ Jakub Pawlaczyk – 3′ Wojciech Schoen, 9′ Dawid Brudniewicz, 30′ Jakub Nowak (samob.)
Wojciech Schoen (Poznaniacy)
Tomasz Olejniczak (Pobiedziki)
6-4
Marcin Michałowski (Pobiedziki)

2. WL Liga: Evertec pozostaje w grze o wygranie grupy spadkowej

Evertec walczył o zwycięstwo w grupie spadkowej, a co za tym idzie o awans do Pucharu Wiary Lecha. FC MDP Jeżyce musiał wygrać, by zapewnić sobie utrzymanie w drugiej lidze. Pierwsza część gry była wymianą ciosów, którą zapoczątkował FCJ. Do przerwy był remis 2:2, a po półgodzinie gry Jeżyce prowadziły 4:2. Ostatnie dziesięć minuty było gwoździem do trumny. Evertec ponownie zaczął strzelać w 33 min, gdy do siatki trafił Bartłomiej Olejniczak. Ten gol nakręcił ofensywę. W 36 min był remis, a po końcowym gwizdku 7:4 dla Evertec-a! Jeżyce w przyszłym sezonie zagrają w trzeciej lidze.

Rywalizację w drugiej rundzie rozpoczęła Braga. Wysokie wygrane w trzech najbliższych pojedynkach dałyby tej drużynie zwycięstwo w grupie pocieszenia i możliwość walki o Puchar Wiary Lecha. Ta sztuka na pewno się nie uda. Braga po ciekawym meczu zaledwie zremisowała z Tornadem Ognik 4:4. Pierwsze miejsce w grupie pocieszenia zajął Kolib Luboń, który 23 listopada stanie do walki o PWL.

FC MDP Jeżyce – Evertec 4:7 (2:2)

3′ 17′ 27′ Marcin Pajchrowski, 29′ Krystian Popielec – 19′ 36′ 40′ Adrian Adamczak, 33′ 39′ Bartłomiej Olejniczak, 9′ Maciej Szerszeń, 38′ Maciej Borski
Leszek Odrzywolski (FC MDP Jeżyce)
9-2
Adrian Adamczak (Evertec)

FSC Braga – Tornado Ognik 4:4 (3:3)

10′ 17′ 35′ Bartosz Cieślak, 19′ Mateusz Gajewski – 14′ 18′ Piotr Skrzypczak, 13′ Patryk Jankowiak, 36′ Miłosz Woźniak
2-6
Bartosz Cieślak (FSC Braga)

3. WL Liga: FarbSystem i Magiczny Świat awansowali do drugiej ligi

Cztery mecze o stawkę zaserwowały nam trzecioligowe rozgrywki. Na początek odbył się pojedynek o 17. miejsce, który był przepustką do rundy wstępnej Pucharu Wiary Lecha. Bezproblemowe zwycięstwo odniósł ICPen, który gładko ograł Mistrzów Dżedaj 4:0. Kolejne trzy spotkania decydowały o tym kto w przyszłym sezonie zagra w drugiej lidze.

W grupie A FarbSystem rywalizował z Archiwum X. Beniaminkowi do awansu starczył remis, AX musiał wygrać. Pierwsza część należała do FarbSystemu, który po kwadransie prowadził 2:0. Już w 1 min trafił Filip Krzyżaniak. Wynik podwyższył Mateusz Murawski. W 15 min zdobył bramkę na 2:0, a minutę po wznowieniu gry po przerwie po raz drugi wpisał się na listę strzelców. FarbSystem wygrywał 3:0, ale nie był to koniec emocji. Archiwum X po trafieniach Marcina Biniasza i Michała Wojciechowskiego złapało kontakt z wiceliderem. Nadzieje na wywalczenie korzystnego rezultatu zgasił w 32 min Jakub Budych, dzięki któremu beniaminek prowadził 4:2. Archiwum stać było jeszcze na kolejnego gola kontaktowego, który jak się później okazało zmniejszył rozmiary porażki do jednej bramki. FarbSystem wygrał 4:3, dzięki czemu przypieczętował awans do 2. WL Ligi. AX zagra o 5. miejsce. Zwycięstwo również dawać będzie prawo gry o klasę wyżej.

W grupie B o drugą i trzecią lokatę w bezpośrednich pojedynkach rywalizowały trzy zespoły. Każdy z nich potrzebował zwycięstw, a Cosmo Group aż dwóch. Oba spotkania trzymały w napięciu do końca. Cosmo postawił się faworytom i napsuł im krwi. W pierwszym starciu Pocztowe Krwinki dwukrotnie wychodziły na prowadzenie za sprawą Damiana Krzyżaniaka, ale też dwukrotnie traciły bramki. Wynik 2:2 utrzymał się do ostatnich sekund. Na trzecią stratę odpowiedź już nie przyszła. W 40 min do siatki trafił Krzyżaniak, który zapewnił zwycięstwo Pocztowcom. Krwiodawcy awansowali na drugie miejsce i musieli czekać na wynik potyczki Magicznego Świata z Cosmo Group. Remis bądź porażka tej pierwszej ekipy dawała awans Pocztowym.

Po jedenastu minutach wydawało się, że Magiczny Świat łapo upora się z rywalem, który miał już jeden ciężki bój za sobą. Dwa gole Patryka Pawlaczyka miały dać komfort. Taki wynik utrzymał się do 35 min. W między czasie zawodnicy Magicznego zmarnowali wiele klarownych sytuacji podbramkowych. Powinni prowadzić wysoko, a tymczasem stracili gola. Do siatki trafił Robert Mrowiński, który dał dodatkowe siły swojej drużynie. Cosmo Group do końca walczył o remis i był bliski trafienia na 2:2. Pomimo naporu nie udało się. Magiczny Świat wygrał 2:1 i zapewnił sobie awans do drugiej ligi. Pocztowe zagrają z Archiwum X, a stawką tego meczu będzie promocja na zaplecze elity.

W niedzielę w ramach trzeciej ligi odbył się jeszcze jeden mecz, w którym Obligain rywalizował z Ejbrami. Zawodnicy ubrani w szare trykoty prowadzili już 3:0. Przewagi nie utrzymali. Ejbry doprowadziły do remisu 3:3, a następnie 4:4.

ICPen – Mistrzowie Dżedaj 4:0 (1:0)

6′ Bartłomiej Ginter, 22′ Piotr Marek, 35′ Błażej Ginter, 38′ Jakub Wołoszyn
3-1
Piotr Marek (ICPen)

FarbSystem – Archiwum X 4:3 (2:0)

15′ 21′ Mateusz Murawski, 1′ Filip Krzyżaniak, 32′ Jakub Budych – 29′ 39′ Michał Wojciechowski, 25′ Marcin Biniasz
1-5
Mateusz Murawski (Archiwum X)

Cosmo Group – Pocztowe Krwinki 2:3 (1:2)

16′ Michał Wasiuta, 22′ Radosław Kolasiński – 5′ 10′ 40′ Damian Krzyżaniak
Mateusz Michałek, Radosław Kolasiński (obaj Cosmo Group)
8-5
Damia Krzyżaniak (Pocztowe Krwinki)

Obligain – Ejbry Luboń 4:4 (3:2)

7′ 9′ 29′ Radosław Ochnio, 13′ Marcel Łaski – 27′ 35′ Wojciech Mańczak, 15′ Damian Biadała, 20′ Łukasz Kaczmarek
6-5
Radosław Ochnio (Obligain)

Cosmo Group – Magiczny Świat 1:2 (0:2)

35′ Robert Mrowiński – 6′ 11′ Patryk Pawlaczyk
Patryk Pawlaczyk (Magiczny Świat)
3-2
Arkadiusz Salczyński (Cosmo Group)

Start a Conversation