Kolib i ICPen zagrają w TIFO Pucharze Wiary Lecha

Pierwszym zespołem, który zapewnił sobie miejsce w TIFO Pucharze Wiary Lecha został ICPen. W decydującym pojedynku pokonał Los Amarillos. W rozgrywkach zagra też Kolib Luboń FC, który wykorzystał remis Bragi.

Kolib Luboń ligowe zmagania zakończył piątkowym meczem z Tornadem Ognik. Był to ich trzeci mecz po podziale na grupy w drugiej rundzie i trzeci, w którym udało się zgarnąć pełną pulę. W zwycięstwie w rywalizacji o miejsca 7-12, a co za tym idzie w awansie do Pucharu Wiary Lecha, mogła Kolibowi zagrozić Braga. W niedzielę FSC rozegrał pierwszy pojedynek drugiej rundy. Mecz z Tornadem musieli wygrać, ale ostatecznie podzielili się punktami po remisie 4:4. Była to bardzo dobra wiadomość dla Kolibu, który tym samym wygrał wyścig po zwycięstwo w grupie pocieszenia i awansował do TIFO Pucharu Wiary Lecha.

Runda wstępna: ICPen wraca do rywalizacji o PWL

W rozgrywkach o TIFO Puchar Wiary Lecha zagra dwóch drugoligowców i czterech przedstawicieli trzeciej ligi. Jeden zespół z najniższej klasy rozgrywkowej zostanie wyłoniony z meczu o 7. miejsce, pozostałych czekają baraże. W pierwszym z nich zagrali zwycięzcy spotkań o 17. i 19. lokatę, czyli ICPen i Los Amarillos. Ta pierwsza ekipa tego samego dnia musiała rywalizować o prawo gry w dodatkowym meczu. ICPen wygrał z Mistrzami Dżedaj 4:0. Jego rywalem byli Amarilllos, którzy przed tygodniem w karnych ograli Szukamy Sponsora.

Pojedynek o awans do PWL zakończył się jednobramkową wygraną ICPen-u. Los Amarillos powtórzyli zatem wynik z 1/4 finału Pucharu WL Ligi, w którym przegrali z Almaturem 0:1 po golu w drugiej minucie. Tym razem rywale trafili w piątej. Strzelcem gola dającego awans do pucharowych rozgrywek był Mateusz Chalasz.

ICPen do Pucharu Wiary Lecha wraca po czterech latach przerwy. Największy sukces odnieśli podczas drugiej przygody (łącznie mają za sobą trzy) przy okazji sezonu Wiosna 2016, kiedy osiągnęli 1/2 finału.

ICPen – Los Amarillos 1:0 (1:0)