IKP Olimpia najlepsza w TIFO Pucharze WL Ligi

IKP Olimpia po zwycięstwie nad transkrupką.pl wywalczyła pierwszy raz w historii TIFO Puchar WL Ligi. Brązowe medale zdobyły Pobiedziki.

Drabinka, tabele grup eliminacyjnych, wyniki i klasyfikacja strzelców – kliknij TUTAJ.

1/2 finału: Powtórka z sierpnia

Na początku sierpnia odbyły się finały wiosennej edycji. W półfinałach triumfowały IKP Olimpia i transkrupka.pl. Po czterech miesiącach nastąpiła powtórka. Po trudnych bojach oba zespoły ponownie wywalczyły miejsca w finale. Olimpia pokonała Pobiedziki 3:1, ale decydujące bramki strzelała w 23 i 24 min. Na 2:1 efektownym uderzeniem popisał się Piotr Nowak, a wynik przed końcowym gwizdkiem ustalił Jacek Dembiński. Transkrupka.pl finał osiągnęła również w końcówce spotkania. Pierwsza część zakończyła się bezbramkowym remisem. W 15 min obrońców trofeum na prowadzenie wyprowadził Roman Hrynko, lecz minutę przed końcem wyrównał Konrad Olesik. Gdy wydawało się, że mecz rozstrzygnie dogrywka lub rzuty karne to dał znać o sobie Wojciech Giełda. W 24 min zdobył bramkę, która wprowadziła transkrupkę.pl do finału!

IKP Olimpia – Pobiedziki 3:1 (1:1)

8′ 24′ Jacek Dembiński, 23′ Piotr Nowak – 10′ Mikołaj Łabuszyński
1-4
Piotr Nowak (IKP Olimpia)

transkrupka.pl – Almatur Biuro Podróży 2:1 (0:0)

15′ Roman Hrynko, 24′ Wojciech Giełda – 23′ Konrad Olesik
Kamil Wieliczko (transkrupka.pl), Konrad Olesik (Almatur Biuro Podróży)
8-6
Wojciech Giełda (transkrupka.pl)

Mecz o 3. miejsce: Horror w dogrywce

Dużych emocji dostarczył pojedynek o brąz. W pierwszej połowie lepszy był Almatur, ale po zmianie stron wymianę ciosów wygrały Pobiedziki. Mecz rozpoczął się od dwubramkowego prowadzenia drugoligowca. W 2 min na 1:0 trafił Radosław Mróz, a osiem minut później wynik podwyższył Marcin Michalak. Chwilę przed zmianą stron gola kontaktowego zdobył Mikołaj Łabuszyński, który po wznowieniu gry po przerwie wyrównał stan gry. Pobiedziki poszły za ciosem i w 16 min wygrywały 3:2 po golu Piotra Makowskiego. Minutę później było 3:3. Na listę strzelców wpisał się Marcin Winny. Przez kolejne siedem minut ani jedna ani druga drużyna nie potrafiła umieścić piłki w siatce i mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 3:3. Przyszedł czas na trzyminutową dogrywkę. Emocje sięgnęły zenitu. Po upływie 60. sekundy trafił Mróz. Jego drugi gol w meczu dał prowadzenie 4:3. Almatur był bliski powtórki sprzed roku, gdy zdobył brąz po zwycięstwie nad Synami Gehenny. Pobiedziki grały do końca. Nie do zatrzymania był Łabuszyński, który w ostatniej minucie wyrównał stan gry, a następnie zdobył zwycięskiego gola wartego brązowe medale i tytuł króla strzelców. Pobiedziki po ponad pięciu latach wróciły na podium Pucharu WL Ligi.

Pobiedziki – Almatur Biuro Podróży 5:4 (1:2, 3:3)

12′ 13′ 27′ 27′ Mikołaj Łabuszyński, 16′ Piotr Makowski – 2′ 26′ Radosław Mróz, 10′ Marcin Michalak, 17′ Marcin Winny
6-5
Mikołaj Łabuszyński (Pobiedziki)

Finał: Do pięciu razy sztuka. IKP Olimpia z pucharem!

Pięć prób potrzebowała IKP Olimpia (wcześniej pod nazwą Midel i York) by wygrać TIFO Puchar WL Ligi. W końcu ta sztuka udała się. I to w finale przeciwko transkrupce.pl, z którą dwukrotnie przegrała we wcześniejszych grach o trofeum. Tak było ponad trzy miesiące temu, gdy rozstrzygała się rywalizacja na wiosnę. Oba zespoły doszły do finału, w którym o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Wygrała je transkrupka.pl. W listopadzie nie było mocnych na Olimpię. Do przerwy był remis 1:1. Wynik otworzył Piotr Nowak, ale tuż przed gwizdkiem na przerwę do remisu doprowadził Roman Hrynko. Druga część to już zdecydowana dominacja Olimpii, która za sprawą Nowaków – Piotra i Michała wyszła na trzybramkowe prowadzenie. Przewagę IKP zmniejszył Kamil Wieliczko – w 29 min ustalił rezultat na 4:2. Olimpia pierwszy raz w historii wygrała rozgrywki pucharowe.

IKP Olimpia – transkrupka.pl 4:2 (1:1)

6′ 20′ Piotr Nowak, 18′ 27′ Michał Nowak – 15′ Roman Hrynko, 29′ Kamil Wieliczko