Winiary FC zagrają w pierwszej lidze

Winiary FC wysoko ograły Onych i zapewniły sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Mały krok od gry w TIFO Pucharze Wiary Lecha dzieli Kolib Luboń FC, który zakończył ligowe granie na jesień. KKS Południe zatrzymało Semplera, który nie ma już szans na grę o drugi front.

2. WL Liga: Winiary FC awansują do elity

Złotych medali drugiej ligi jeszcze nie zdobyli, ale zapewnili sobie w przedostatniej jesiennej grze upragniony awans do 1. WL Ligi. Mowa o Winiarach, które od dłuższego czasu pokazują, że potrzebują nowych wyzwań. W piątkowy wieczór WFC spotkał się z zajmującymi drugą lokatę Onymi. Wygrał 8:0. Już w drugiej minucie efektownym trafieniem popisał się Adrian Niemczyk, a wynik poprawił na 2:0 w 14 min Damian Nowak. Mogło być wyżej, ale znakomicie w bramce spisywał się Krzysztof Jassem. Naporu nie dał rady wytrzymać. Od 26 min musiał jeszcze sześciokrotnie wyciągać piłkę z siatki. Nowak skompletował hattricka, a podobnym tyle, że klasycznym wyczynem popisał się Marcin Daniel. Niemczyk ostatecznie ustrzelił dublet, ale był najlepszy w meczu, który przypieczętował awans.

Przed meczem Winiar z Onymi odbyło się starcie Kolibu z Tornadem. Lubońsko-grunwaldzka potyczka zakończyła się triumfem tej pierwszej ekipy. Kolib, choć po siedmiu minutach przegrywał jeszcze przed przerwą zdołał odwrócić wynik na swoją korzyść. Tornado zdołało wyrównać, ale w kolejnych minutach pozwoliło Luboniowi zdobyć trzy gole. Kolib wygrał 5:2. Był to ich ostatni mecz w ligowych zmaganiach. Pozostał TIFO Puchar Wiary Lecha, w którym miejsca jeszcze sobie nie zapewnił. Grupę pocieszenia może jeszcze wygrać Braga, ale musi odnieść trzy zwycięstwa różnicą … łącznie 21. bramek!

Tornado Ognik – Kolib Luboń FC 2:5 (1:2)

7′ Dawid Szyler, 24′ Piotr Skrzypczak – 16′ 39′ Wojciech Król, 18′ Bartłomiej Rykiel, 27′ Łukasz Zgrabka, 29′ Piotr Poszwa
Bartosz Król (Kolib Luboń FC)
4-5
Filip Bąkowski (Kolib Luboń FC)

Winiary FC – Oni 8:0 (2:0)

14′ 36′ 37′ Damian Nowak, 26′ 32′ 35′ Marcin Daniel, 2′ 30′ Adrian Niemczyk
Piotr Jassem (Oni)
5-2
Adrian Niemczyk (Winiary FC)

3. WL Liga: Południe gasi nadzieje

Wydawało się, że Sempler będzie walczył o prawo gry o drugą ligę. Do końca fazy zasadniczej pozostały mu pojedynki z Południem i Obligainem, czyli dwiema drużynami, które w najbliższym czasie rozpoczną mecze o miejsca niższe niż piąte. Potknął się na pierwszej z nich i wypadł z walki o promocję. Od początku spotkania zdecydowanie lepiej prezentował się KKS. W pierwszej części dwukrotnie wychodził na prowadzenie, ale zakończył ją remisem 2:2. W 21 i 25 min Hubert Buchwald trafił dwa razy. Południe wygrywało 4:2. Nie dało sobie wyrwać zwycięstwa. W 32 min Paweł Karabacz zdobył gola kontaktowego, była nadzieja, ale gasła z każdą kolejną minutą. Południe wygrało 4:3.

Sempler – KKS Południe 3:4 (2:2)

12′ Radosław Kowalski, 18′ Bartosz Łukasik, 32′ Paweł Karabacz – 21′ 25′ Hubert Buchwald, 9′ Adrian Adamczyk, 14′ Mateusz Świercz