Udany czwartek dla FTF-u i Szturmowców

Szturmowcy ograli w meczu na szczycie FC Atmosfericia i przed ostatnim pojedynkiem zostali liderem grupy B. Drugie miejsce na zakończenie fazy zasadniczej w grupie A zajął FTF. Zwycięstwem z pierwszą rundą pożegnała się Mechaniczna Pomarańcza.

3. WL Liga: FTF zagra o awans do drugiej ligi, Szturmowcy liderem

Zakończyły się zmagania w grupie A trzeciej ligi. W poprzedniej kolejce pierwszą lokatę przypieczętowali El Pistoleros, o drugą walczył FTF z Diadalem, a o czwarte miejsce Mechaniczna Pomarańcza z Błękitnymi Czerwonak. FTF do osiągnięcia celu potrzebował punktu w starciu z Polibulls, za których kciuki trzymali zawodnicy Diadala i … Mechanicznej Pomarańczy. Błękitnych interesował przynajmniej remis w pierwszym czwartkowym pojedynku albo wygrana FTF-u. Zawodnicy ubrani w czarne trykoty nie pozostawili złudzeń i pewnie ograli rywali. Do przerwy prowadzili 3:1, a po zmianie stron odskoczyli Polibulls na kolejne dwie bramki. Ostatecznie FTF wygrał 5:1 i zajął drugie miejsce w grupie A, co dało przepustkę do meczu o brązowe krążki trzeciej ligi. W play-off zagra Diadal, a o prawo gry w barażach powalczą Błękitni Czerwonak. Mechaniczna Pomarańcza plany awansu do drugiej ligi będzie musiała przełożyć na wiosenną edycję. Zwycięstwo w potyczce zamykającej czwartkową kolejkę nic jej nie dało, gdyż po wygranej FTF-u wyżej nie mogła awansować. Na zakończenie zmagań w fazie zasadniczej pomarańczowo-czarni pewnie ograli NDW 6:2.

Najciekawiej zapowiadało się spotkanie Szturmowców z FC Atmosfericiem. Stawka pojedynku dla obu zespołów była wysoka. Pomarańczowo-czarni grali o pozycję lidera, FCA o play-off. Ewentualna porażka dla Szturmowców oznaczałaby grę o siódmą lokatę, a co za tym idzie o miejsce w barażu. Atmosferić przy przegranej żegnał się z marzeniami o awansie do drugiej ligi.

Pojedynek o wszystko lepiej rozpoczęli zawodnicy ubrani w koszulki w biało-czerwoną kratę. W 5 min na 1:0 trafił Piotr Wiśniewski. Były to miłe złego początki. Trzy minuty później wyrównał Jakub Nowaczyk, a jeszcze przed zmianą stron Szturmowców na dwubramkowe prowadzenie wyprowadzili Dariusz Mieczkowski i Dominik Gburczyk. Ten ostatni trafił też na 4:1 w 30 min gry. Wydawało się, że mecz został już rozstrzygnięty, ale do gry za wszelką cenę starali się wrócić zawodnicy FC Atmosfericia. Byli bliscy wyrównania, które dałoby im czwarte miejsce w grupie. W 33 min sygnał do ataku dał Karol Sadłowski, a cztery minuty przed końcowym gwizdkiem gola kontaktowego zdobył Damian Tomczak. Czwartej bramki nie udało się już strzelić. Szturmowcy wygrali 4:3 i przed ostatnim meczem w grupie wskoczyli na pierwsze miejsce. Teraz piłka jest po stronie FFC Habitat. W piątkowy wieczór zagrają o zwycięstwo w grupie i bezpośredni awans do drugiej ligi. Ich rywalem będą techmarkety.pl.

FTF – Polibulls 5:1 (3:1)

⚽️ 13′ 24′ Krystian Biniak, 8′ Błażej Lewandowski, 15′ Paweł Książek, 39′ Patryk Trzybiński – 10′ Filip Juszczyk
⭐️ Krystian Biniak (FTF)

FC Atmosferić – Szturmowcy 3:4 (1:3)

⚽️ 5′ Piotr Wiśniewski, 33′ Karol Sadłowski, 36′ Damian Tomczak – 19′ 30′ Dominik Gburczyk, 8′ Jakub Nowaczyk, 18′ Dariusz Mieczkowski
⭐️ Dominik Gburczyk (Szturmowcy)

Mechaniczna Pomarańcza – NDW 6:2 (3:1)

⚽️ 15′ 37′ Paweł Fekner, 35′ 38′ Bartosz Kaliński, 4′ Kamil Adamczewski, 5′ Wojciech Nowak – 2′ Wojciech Szafrański, 30′ Michał Andrzejewski
⭐️ Paweł Fekner (Mechaniczna Pomarańcza)