Dwa kroki Chłosty na drodze do mistrzostwa

Chłosta potrzebuje dwóch wygranych do mistrzostwa. Tilted Penguins łapią oddech w walce o utrzymanie w elicie. Biuro Podróży Almatur i Bistro Kopernik pozostają w walce o pierwszą ligę. Gietewu umacnia się czele grupy spadkowej. Błękitni Czerwonak bliżej gry o play-off.

1. WL Liga: Kolejny krok do mistrzostwa Chłosty

Z każdą kolejną wygraną Chłosta jest coraz bliżej wywalczenia mistrzostwa. Lider tabeli w znakomitym stylu rozpoczął zmagania w grupie mistrzowskiej. W pierwszym meczu po podziale tabeli na dwie piątki pokonał Bragę 7:2. Zwycięstwo nie było zagrożone nawet przez moment. Chłosta wygrywała od ósmej minuty i z każdym kolejnym fragmentem potyczki powiększała przewagę, która przed przerwą urosła do czterech bramek. Po zmianie stron Braga zdołała zdobyć dwa gole. Autorem obu był lider klasyfikacji snajperów – Mateusz Gajewski. Było to jednak za mało na Chłostę, w szeregach której dubletem popisało się aż trzech zawodników – Mateusz Styczyński, Gracjan Pachelski i Mateusz Wiśniewski. Lider tabeli wygrał 7:2 i powiększył przewagę nad drugą transkrupką.pl do czterech oczek.

Bardzo ważną wygraną odniosły Pingwiny, które okazały się lepsze od liderujących w grupie spadkowej Noteciaków. Bramki w drugiej pierwszoligowej potyczce zaczęły padać późno, bo od 27 min. Wówczas wynik otworzył Jakub Staszyński, którego druga bramka zamknęła mecz. W między czasie na 2:0 podwyższył Roman Palets, a gola kontaktowego dla Alcomex-u zdobył Krystian Nowicki. Tilted Penguins wygrali 3:1 i zrównali się w punktami z siódmą IKP Olimpią, która zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce.

Chłosta – FSC Braga 7:2 (4:0)

⚽️ 8′ 31′ Mateusz Styczyński, 9′ 16′ Gracjan Pachelski, 18′ 30′ Mateusz Wiśniewski, 37′ Michał Kaczmarek – 29′ 32′ Mateusz Gajewski
🟡 Mateusz Bednarek (Chłosta), Mikołaj Hajdasz (FSC Braga)
⭐️ Mateusz Styczyński (Chłosta)

Alcomex Noteciaki – Tilted Penguins 1:3 (0:0)

⚽️ 36′ Krystian Nowicki – 27′ 37′ Jakub Staszyński, 30′ Roman Palets
🟡 Sebastian Ławniczak, Patryk Dziurla (obaj Alcomex Noteciaki), Mateusz Klimkiewicz (Tilted Penguins)
🔴 Sebastian Ławniczak (Alcomex Noteciaki)
⭐️ Jakub Staszyński (Tilted Penguins)

2. WL Liga: Almatur i Bistro Kopernik pozostali w grze o pierwszą ligę

Jako pierwsi do walki o trzy punkty ruszyli zawodnicy Imperium Łazarskiego i Onych. Ci pierwsi walczyli o utrzymanie, ci drudzy o pierwsze zwycięstwo w sezonie. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch goli dla obu ekip. W 7 min Onych na prowadzenie wyprowadził Wojciech Borkowski, a kilkadziesiąt sekund później wyrównał Bartosz Kędzierski. Remis utrzymał się długo, bo aż do 38 min. Oni byli bliscy zdobycia pierwszego punktu, ale musieli ponownie obejść się ze smakiem. W ostatnich minutach pojedynku bramki Sławomira Szalczyka i Kędzierskiego zadecydowały o wygranej Imperium Łazarskiego, któremu niewiele brakuje do utrzymania drugoligowego statusu.

Po wtorkowej wygranej Gietewu awansowało na pozycję lidera, a po środowej potyczce umocniło się na pierwszej lokacie. Czerwono-czarni po kolejnym bardzo dobrym pojedynku ograli Opal Stoczniowiec 6:4. Gietewu po kwadransie uzyskało prowadzenie 3:0, a na przerwę schodziło z dwiema bramkami przewagi, którą utrzymało do końcowego gwizdka. Niebiesko-czarni dwukrotnie, za sprawą Nikodema Szaraty, łapali kontakt z rywalem, ale nie zdołali wyrównać stanu gry. Po stronie Gietewu dwa razy trafił Mateusz Jóźwiak, który wyłączył się do rywalizacji o tytuł najlepszego strzelca drugiej ligi.

Zostajemy przy grupie spadkowej. Na dwie kolejki przed końcem na pozycji wicelidera zameldował się Dom Wydawniczy Rebis, który do Gietewu traci dwa oczka. Pojedynek z Jogą Bonitą zakończył się wynikiem 7:1, choć do 24 min nie padła ani jedna bramka. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Robert Sobkowiak. Wyrównał chwilę później Adam Jankowski. Na więcej Jogi Bonito już nie było stać. Inicjatywę przejął Rebis, który do końca spotkania dobił przeciwnika sześcioma trafieniami.

W rywalizacji o awans do pierwszej ligi pozostały Biuro Podróży Almatur i Bistro Kopernik. Obie drużyny pokonały rywali, dla których środowe potyczki były tymi z kategorii meczów o wszystko. Almatur do przerwy prowadził z lubońską Trans-Stalą 3:1, a po zmianie stron wraz z rywalem podwoił dorobek bramkowy. W drugiej części dla niebieskich strzelał tylko Maciej Smoczyk, którego trzy gole przypieczętowały ważną wygraną.

Ciekawe widowisko stworzyły szóstki Bistra Kopernik i Luis&Spółka. Pierwszą bramkę, już w drugiej minucie, zdobył beniaminek. Do siatki trafił Mikołaj Daszkiewicz. Odpowiedział Bartosz Modrzejewski, a w kolejnych fragmentach oglądaliśmy wymianę ciosów, w której lepiej czuli się zawodnicy Bistra Kopernik. Oprócz rywalizacji zespołowej odbyła się także ta indywidualna pomiędzy Patrykiem Schulzem i Janem Pawlakiem. Obaj zdobyli po cztery bramki i obaj popisali się klasycznymi hattrickami. Bistro Kopernik ostatecznie wygrało 7:6. Przez ostatnich dziewięć minut Luis&Spółka walczyli o remis, ale ostatecznie musieli uznać wyższość beniaminka z Grunwaldu.

Imperium Łazarskie – Oni 3:1 (1:1)

⚽️ 8′ 39′ Bartosz Kędzierski, 38′ Sławomir Szalczyk – 7′ Wojciech Borkowski
🟡 Leszek Kołecki (Imperium Łazarskie)
⭐️ Bartosz Kędzierski (Imperium Łazarskie)

Opal Stoczniowiec – Gietewu 4:6 (2:4)

⚽️ 17′ 19′ 23′ Nikodem Szarata, 36′ Adam Kluczyński – 10′ 30′ Mateusz Jóźwiak, 7′ Michał Błaszak, 13′ Damian Sulmiński, 20′ Ivan Kost, 40′ Maciej Staniewicz
⭐️ Nikodem Szarata (Opal Stoczniowiec)

Trans-Stal Luboń – Biuro Podróży Almatur 2:6 (1:3)

⚽️ 20′ Maciej Brauza, 24′ Michał Wojciechowski – 23′ 27′ 40′ Maciej Smoczyk, 8′ Radosław Mróz, 14′ Jakub Tomaszkiewicz, 20′ Bartosz Wojciechowski
⭐️ Maciej Smoczyk (Biuro Podróży Almatur)

Bistro Kopernik – Luis&Spółka 7:6 (5:4)

⚽️ 7′ 8′ 15′ 21′ Patryk Schulz, 2′ 17′ Mikołaj Daszkiewicz, 26′ Miron Walczak – 9′ 12′ 20′ 31′ Jan Pawlak, 4′ Bartosz Modrzejewski, 25′ Dawid Zapał
⭐️ Patryk Schulz (Bistro Kopernik)

Dom Wydawniczy Rebis – Joga Bonito 7:1 (0:0)

⚽️ 24′ 37′ Robert Sobkowiak, 30′ 40′ Przemysław Babijów, 29′ Bartłomiej Cmok, 36′ Tomasz Rybarczyk, 40′ Maciej Łazar – 25′ Adam Jankowski
⭐️ Przemysław Babijów (Dom Wydawniczy Rebis)

3. WL Liga: Błękitni Czerwonak bliscy gry o play-off

Zwycięstwem Błękitnych zakończyło się bezpośrednie starcie z Krwinkami, którego stawką było miejsce uprawniające do gry o fazę play-off. Zespół z Czerwonaka, choć przegrywał po trzynastu minutach i bramce Radosława Smarslika, odniósł wygraną 4:1. Jeszcze przed zmianą stron wyrównał Kacper Ławniczak, a po zmianie stron Błękitnych do zwycięstwa poprowadziło trio: Emil Pauś, Michał Domagalski i Kamil Gębczyński. Wygrana pozwoliła beniaminkowi awansować na czwarte miejsce, które utrzymają jeśli Mechaniczna Pomarańcza nie wygra z NDW lub FTF zdobędzie choć punkt w starciu z Polibulls.

Błękitni Czerwonak – Krwinki 4:1 (1:1)

⚽️ 16′ Kacper Ławniczak, 25′ Emil Pauś, 33′ Michał Domagalski, 34′ Kamil Gębczyński – 13′ Radosław Smarslik
⭐️ Michał Domagalski (Błękitni Czerwonak)