FFC Habitat awansował do drugiej ligi

FFC Habitat po wygranej nad techmarkety.pl wywalczył awans do drugiej ligi. Archiwum X odniósło pierwsze jesienne zwycięstwo.

2. WL Liga: Pierwsze zwycięstwo Archiwum X

Zdegradowane do trzeciej ligi Archiwum X wygrało pierwszy mecz w sezonie i przy okazji mocno skomplikowało sytuację FarbSystem-u, który umocnił się na miejscu spadkowym. Pojedynek zakończył się wynikiem 5:4, a decydujące bramki padły w ostatnich pięciu minutach. FarbSystem prowadził do przerwy 2:1 po golach Mateusza Murawskiego i Patryk Markiewicza. Jedyną bramkę dla Archiwum X przed zmianą stron zdobył Kamil Laszczkowski, który po wznowieniu gry szybko doprowadził do wyrównania. Po bramce na 2:2 obejrzeliśmy wymianę ciosów, w której Murawski, jak i Laszczkowski ustrzelili hattricki. FarbSystem wygrywał 3:2, w 33 min 4:3. Prowadzenia nie udało się dowieźć do końcowego gwizdka. W ostatnich pięciu minutach Archiwum X zdołało wyrównać, a następnie odwrócić wynik spotkania. Oba gole zdobył Marcin Biniasz, który trafiał w 35 i 38 min.

FarbSystem – Archiwum X 4:5 (2:1)

⚽️ 7′ 25′ 33′ Mateusz Murawski, 16′ Patryk Markiewicz – 10′ 22′ 31′ Kamil Laszczkowski, 35′ 38′ Marcin Biniasz
⭐️ Kamil Laszczkowski (Archiwum X)

3. WL Liga: FFC Habitat w drugiej lidze

FFC Habitat w meczu z techmarkety.pl walczył o bezpośredni awans do drugiej ligi i prawo gry w pojedynku o złoto z El Pistoleros. Beniaminek musiał wygrać. Każdy inny wynik promował Szturmowców, a także był korzystny dla Kwiatowego, które wywalczyłoby drugie miejsce w grupie B.

Mecz, który był rozgrywany w trudnych warunkach przy padającym śniegu, rozpoczął się po myśli drużyny techmarkety.pl. W 5 min bramkarza Habitatu pokonał Marcin Strugarek. Jeszcze przed przerwą FFC zdołał odwrócić rezultat. Trzy minuty przed przerwą piłkę do siatki skierował Mateusz Werbiński, a 120 sekund później na listę strzelców wpisał się Jakub Kortyla. Drugą część gry od bramki rozpoczęli zawodnicy Habitat-u. Na 3:1 trafił Mateusz Śpiączka. Nie był to jednak koniec emocji. Techmarkety.pl zdołały odrobić część strat za sprawą gola Macieja Majcherka i przed kwadrans próbowały doprowadzić do wyrównania. Gole w tym meczu już jednak nie padły i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Habitat-u, które przypieczętowało awans do drugiej ligi.

FFC Habitat – tedchmarkety.pl 3:2 (2:1)

⚽️ 17′ Mateusz Werbiński, 19′ Jakub Kortyla, 22′ Mateusz Śpiączka – 5′ Marcin Strugarek, 25′ Maciej Majcherek