FTF pozostał w grze o zwycięstwo w grupie A

FTF wygrał z Krwinkami i przedłużył swoje szanse na pierwsze miejsce w grupie A. Pozycję lidera w grupie B utrzymało FC Kwiatowe. Drugie zwycięstwo z rzędu odniosły techmarkety.pl.

3. WL Liga: FTF walczy do końca

W walce o tytuł najlepszej drużyny w grupie A nie odpuszcza FTF. Wicelider wygrał dziewiąty mecz i zmniejszył stratę do prowadzących El Pistoleros do sześciu punktów. W zanadrzu ma też jedno spotkanie więcej do rozegrania oraz bezpośrednią potyczkę z liderem. Pojedynek znakomicie ułożył się dla FTF-u, który po dziewięciu minutach wygrywał już 3:0, a na przerwę schodził z prowadzeniem 4:1. Po zmianie stron strzelali tylko zawodnicy Krwinek. W 29 min spadkowicz złapał kontakt bramkowy, ale przez jedenaście minut nie potrafił wyrównać stanu gry. Mecz zakończył się zwycięstwem FTF-u 4:3.

Drugą wygraną z rzędu odniosły techmarkety.pl, które ograły Wóz Drzymały 5:4. Pojedynek rozpoczął się od gola najlepszego obecnie strzelca trzeciej ligi – Walida Daouadiego. Lider klasyfikacji snajperów zdobył 21. gola w sezonie, ale nie poprowadził swojej ekipy do drugiego zwycięstwa w sezonie. Mecz zakończył się pechowo dla Wozu Drzymały. Do przerwy lepsze były techmarkety.pl (3:2), które w 29 min powiększyły przewagę do dwóch goli. Wóz odrobił straty. W 37 min dublet ustrzelił Krzysztod Kwiatkowski. Jego bramka dała remis 4:4. Dwie minuty później wyczyn Kwiatkowskiego powtórzył Maciej Majcherek, który do gola z pierwszej odsłony dorzucił zwycięskie trafienie.

FC Kwiatowe na ostatniej prostej narzuciło pozostałym zespołom z czołówki szybsze tempo. Dzięki wygranej utrzymało pozycję lidera i powiększyło przewagę nad resztą stawki do trzech punktów. W meczu kończącym 12. kolejkę Kwiatowe gładko ograło Winiary FC, choć do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. Jako pierwszy sposób na golkipera WFC znalazł Arkadiusz Kurcewicz, który trafił do siatki w 24 min. Najlepszy strzelec Kwiatowego rozwiązał worek z bramkami. Do końca pojedynku zawodnicy FCK zdobyli jeszcze cztery gole i ostatecznie pokonali Winiary 5:0.

FTF – Krwinki 4:3 (4:1)

⚽️ 3′ Paweł Książek, 7′ Bartosz Janiak, 9′ Błażej Lewandowski, 17′ Dariusz Gandecki – 10′ Kajetan Kalicki, 25′ Dawid Godyla, 29′ Jakub Grottel