Braga wśród najlepszych, Ejbry na autostradzie do elity

Pierwsza listopadowa odsłona jesiennej edycji WL Ligi dostarczyła dziewięciu spotkań. W najciekawszych Braga pokonała Fajerwerkowo.pl i awansowała do grupy mistrzowskiej, Ejbry ograły Albatrosa, a El Pistoleros po stracie bramki w końcówce zremisowali z Błękitnymi.

1. WL Liga: FSC Braga w najlepszej piątce

Nie było niespodzianki w pojedynku pierwszej z ostatnią drużyną. Chłosta po kwadransie gry wygrywała z Emeritos 3:0, a po przerwie osiągnęła przewagę pięciu trafień. Najlepiej spisał się Mateusz Styczyński, który trzykrotnie pokonał bramkarza beniaminka. Lider wygrał 7:2 i obecnie ma siedem punktów przewagi nad drugą transkrupką.pl. Stratę do pięciu oczek mogła zmniejszyć Hurtownia.Fajerwerkowo.pl, lecz nie sprostała walczącej o grupę mistrzowską Bradze. FSC do 30 min przegrywał z żółto-czarnymi 1:2, ale dzięki fantastycznej postawie Mateusza Kupsia zdołał odrobić straty z nawiązką. Po jego hattricku Braga prowadziła 4:2. Do końca potyczki nie dała sobie wyrwać prowadzenia i ostatecznie pokonała Pirotechników 4:3. W tabeli jest czwarta z punktem straty do swojego środowego rywala, który zajmuje ostatnie miejsce na podium.

W pierwszej lidze pozostała ostatnia niewiadoma do wyjaśnienia. O ostatnie wolne miejsce w grupie mistrzowskiej walczą dwie drużyny – Synowie Gehenny i Alcomex Noteciaki. Sprawa awansu najlepszej piątki wyjaśni się w poniedziałek w meczu pomiędzy czerwono-czarnymi i Emeritos Galaktikos. Synowie Gehenny jeśli chcą myśleć o grze o medale muszą pokonać czerwoną latarnię ligi. Każdy inny wynik będzie promował w szeregi najlepszych zespołów WL Ligi – Alcomex Noteciaki.

Emeritos Galaktikos – Chłosta 2:7 (1:3)

⚽️ 17′ Gaweł Perz, 24′ Sebastian Iwiński – 6′ 14′ 26′ Mateusz Styczyński, 21′ 40′ Mateusz Bednarek, 9′ Mateusz Wawrowski
🟨 Michał Waskowski (Chłosta)
🟥 Gaweł Perz (Emeritos Galaktikos)
⭐️ Mateusz Styczyński (Chłosta)

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – FSC Braga 3:4 (1:1)

⚽️ 4′ 22′ Michał Metelski, 40′ Damian Tafelski – 30′ 32′ 37′ Mateusz Kupś, 5′ Mateusz Gajewski
⭐️ Mateusz Kupś (FSC Braga)

2. WL Liga: Ejbry powiększyły przewagę

Kapitalnie w grupie mistrzowskiej wystartowały Ejbry. Lubonianie po meczu pełnym zwrotów akcji wygrali z FC Albatros 3:2, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobyli w ostatniej sekundzie. Bohaterem Ejbrów został Kajetan Łyszczarz. Wcześniej na prowadzeniu były obie ekipy. Wynik otworzył w 18 min Maciej Mazurek, a wyrównał w ostatniej minucie pierwszej odsłony Damian Łuczak, który sześć minut przed końcem dał prowadzenie Albatrosom. Radość nie trwała długo. Kilkadziesiąt sekund później wyrównał Artur Rożek. Zwycięskiego gola zdobył o czym wcześniej wspomnieliśmy Łyszczarz.

Ejbry odskoczyły w tabeli reszcie stawki na odległość aż czterech punktów. Do lidera zbliżyć się mógł Magiczny Świat, który jeszcze w 38 min wygrywał z Almaturem 2:1. Prowadził nawet 2:0, ale stracił gola w 31 min. Bohaterem BPA został Jędrzej Strzódka, który zdobył obie bramki. Do wyrównania doprowadził dwie minuty przed końcowym gwizdkiem. Remis nie zadowolił żadnej z ekip, gdyż strata do lidera wynosi już pięć punktów, a do końca rozgrywek zostały ledwie trzy mecze do rozegrania.

W grupie spadkowej trwa walka o uniknięcie ostatnich czterech miejsc. Bardzo ważne zwycięstwo odniosły Ledy, które ograły liderujący Rebis 4:2. Po dziesięciu minutach LLT prowadził 2:0, ale pozwolił rywalom na udany pościg. Decydujące dla losów spotkania bramki wpadły w ostatnich trzech minutach. Był gol samobójczy, był też gol Dawida Chałupniczaka. Oba wpadły na konto LED Lighting Team, któremu udało się awansować na trzecią lokatę.

Nad kreskę wydostał się Opal Stoczniowiec, który tylko zremisował z ostatnim Archiwum X. Pojedynek dostarczył ledwie dwóch bramek. W 12 min Przemysław Stoiński wyprowadził na prowadzenie AX, a cztery minuty po wznowieniu gry po przerwie do remisu doprowadził Kamil Skwaryło.

Opal Stoczniowiec – Archiwum X 1:1 (0:1)

⚽️ 24′ Kamil Skwaryło – 12′ Przemysław Stoiński
⭐️ Kamil Skwaryło (Opal Stoczniowiec)

Dom Wydawniczy Rebis – LED Lighting Team 2:4 (1:2)

⚽️ 20′ Tomasz Majer, 31′ Jakub Frankiewicz – 5′ Mateusz Jachalski, 9′ Maciej Szerszeń, 37′ Bartłomiej Cmok (samob.), 38′ Dawid Chałupniczak
⭐️ Dawid Chałupniczak (LED Lighting Team)

FC Albatros – Ejbry Luboń 2:3 (1:1)

⚽️ 20′ 34′ Damian Łuczak – 18′ Maciej Mazurek, 35′ Artur Rożek, 40′ Kajetan Łyszczarz
🟨 Mikołaj Lukstaedt, Witold Chęciński, Mikołaj Łuczyszyn (wszyscy FC Albatros), Daniel Wierzbicki (Ejbry Luboń)
🟥 Mikołaj Łuczyszyn (FC Albatros)
⭐️ Kajetan Łyszczarz (Ejbry Luboń)

Biuro Podróży Almatur – Magiczny Świat 2:2 (1:0)

⚽️ 31′ 38′ Jędrzej Strzódka – 1′ Adrian Szałecki, 23′ Patryk Pawlaczyk
⭐️ Jędrzej Strzódka (Biuro Podróży Almatur)

3. WL Liga: Błękitni urwali punkty El Pistoleros

W najciekawszym środowym pojedynku w trzeciej lidze liderujący w grupie A El Pistoleros zaledwie zremisowali z Błękitnymi Czerwonak i świętowanie awansu do drugiej ligi muszą przełożyć na kolejne spotkanie. Strzelanie w meczu, który mógł zadecydować o pierwszym jesiennym rozstrzygnięciu na WL Lidze rozpoczął Mateusz Łuczkowski. Wydawało się, że szybko strzelona bramka ustawi pojedynek. Pięć minut później wyrównał jednak Jakub Misiak, a po przerwie w 25 min drugiego gola dla Błękitnych zdobył Michał Lesiecki. Zespół z Czerwonaka przez osiem minut odpierał ataki złoto-czarnych, lecz ostatecznie nie wytrzymał naporu. W 33 min do siatki trafił najlepszy strzelec El Pistoleros – Jakub Strzelecki, a 120 sekund później ponownie do protokołu sędziowskiego dopisał się Łuczkowski. Liderowi brakowało już niewiele do wywalczenia awansu o klasę wyżej. Pozostało kilkadziesiąt sekund. Świętowanie przełożył Michał Domagalski, który z poświęceniem wbił gola wyrównującego. Na czwartą bramkę nie starczyło już czasu i ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3. Błękitni dzięki jednopunktowej zdobyczy zachowali szanse na walkę o miejsca premiowane grą o play-off.

W grupie A odbył się jeszcze jeden pojedynek, w którym Byczki rywalizowały z Polibulls. Bycze derby, bo tak można określić starcie dwóch zespołów z głowami byków w herbach zakończyły się wygraną … Byczków. Polibulls strzelili jako pierwsi, ale po trzynastu minutach musieli odrabiać dwie bramki straty. Dali radę. W 22 min był już remis 3:3. Przez kolejne dwanaście bramkarze obu ekip musieli wyciągać piłkę z siatki aż siedem razy. Kapitalną partię rozegrał Dominik Jesiołowski, którego klasyczny hattrick poprowadził Byczki do trzypunktowej zdobyczy. Takim samym wyczynem mogło pochwalić się jeszcze dwóch zawodników – Piotr Panek (Byczki) i Filip Juszczyk (Polibulls). Mecz zakończył się wynikiem 8:5. Byczki umocniły się na siódmej lokacie i zachowały matematyczne szanse na grę o czwarte miejsce.

W grupie B z meczu na mecz sytuacja w czołówce robi się arcyciekawa. Obecnie między pierwszym, a piątym zespołem różnica wynosi tylko dwa punkty, a znajdujemy się obecnie nie na starcie, ale już na mecie fazy zasadniczej. Walka o pierwszą lokatę zapowiada się pasjonująco, a obecnie największe szanse na wygranie grupy B ma FFC Habitat, który w łatwy sposób poradził sobie z PWW. Bohaterem beniaminka został Sebastian Olejniczak – zdobywca czterech z sześciu goli.

Byczki – Polibulls 8:5 (3:2)

⚽️ 9′ 10′ 32′ Piotr Panek, 28′ 30′ 34′ Dominik Jesiołowski, 13′ 24′ Jakub Pudełko – 5′ 15′ 26′ Filip Juszczyk, 22′ Jędrzej Kućmaja, 33′ Jakub Walczak