Pierwsze awanse do grupy mistrzowskiej

Noteciaki zatrzymały niepokonane Pingwiny. Luis&Spółka, Emeritos Galaktikos i Diadal zagrają w grupie mistrzowskiej drugiej ligi. Piąte zwycięstwo odnosi afgcomputers.pl.

1. WL Liga: Noteciaki zatrzymały lidera

Po przegranej w ostatnim meczu z Bragą podniosła się Hurtownia.Fajerwerkowo.pl. Pirotechnicy wygrali trzeci mecz w sezonie i awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Pojedynek z Ejbrami ułożył się po ich myśli. Bramki strzelali w dziewięciominutowych odstępach. Pierwszy trafił Michał Metelski (9 min), drugi Jędrzej Krych (18 min), a na 3:0 podwyższył Bartłomiej Kryczka (27 min). W końcówce spotkania gola honorowego dla Ejbrów zdobył Daniel Wierzbicki. Po udanym początku beniaminek złapał zadyszkę co odbiło się na pozycji w tabeli. Obecnie lubonianie wyprzedzają w klasyfikacji jedynie swojego rywala zza miedzy.

Lider tabeli zatrzymany. Po pięciu kolejnych zwycięstwach na wiosnę Tilted Penguins znaleźli pogromców. Zostali nim niespodziewanie Noteciaki, którzy od początku jesiennej edycji mają kłopot ze złapaniem odpowiedniego rytmu. W poprzednim sezonie biało-zieloni dwukrotnie przegrali z Pingwinami, tym razem karta się odwróciła. Był to efektowny rewanż, bowiem zakończył się wysokim 7-bramkowym zwycięstwem – 10:3. Pingwiny udanie rozpoczęły starcie. Po czterech minutach i bramce Jakuba Staszyńskiego wygrywały 1:0. Później nastąpiła nawałnica Noteciaków, których do zwycięstwa poprowadził Patryk Dziurla. Przed przerwą strzelił dwie bramki – na 1:1 i 3:1, a po zmianie stron skierował futbolówkę do siatki również dwukrotnie. Jego gole w drugiej części powiększyły prowadzenie na 6:1 i 8:1. Wygrana pozwoliła biało-zielonym awansować na szóste miejsce. Do trzeciej Bragi tracą tylko trzy oczka.

Ejbry Luboń – Hurtownia.Fajerwerkowo.pl 1:3 (0:2)
⚽️ 37′ Daniel Wierzbicki – 9′ Michał Metelski, 18′ Jędrzej Krych, 27′ Bartłomiej Kryczka
⭐️ Michał Metelski (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)

Noteciaki – Tilted Penguins 10:3 (4:1)
⚽️ 7′ 19′ 30′ 33′ Patryk Dziurla, 21′ 32′ Sanya Korenev, 6′ Sebastian Ławniczak, 13′ Mikołaj Michałowski, 37′ Krzysztof Patalas, 38′ Mikołaj Romanowski – 36′ 39′ Mikołaj Łabuszyński, 4′ Jakub Staszyński
🟡 Dominik Romanowski (Noteciaki), Adam Wojciechowski (Tilted Penguins)
🟡 🔴 Dominik Romanowski (Noteciaki, za drugą żółtą kartkę)
⭐️ Patryk Dziurla (Noteciaki)

2. WL Liga: Trzy miejsca w grupie mistrzowskiej zajęte

Luis&Spółka, Emeritos Galaktikos i Diadal – to zestaw drużyn, które w drugiej rundzie powalczą o awans do pierwszej ligi. Zieloni uzyskali przepustkę dzięki wygranej po emocjonującym pojedynku z Biurem Podróży Almatur. L&S w pierwszej połowie odwrócił wynik (z 0:1 na 2:1), następnie hattrickiem popisał się Józef Pawlak, który do gola sprzed przerwy dołożył kolejne dwa trafienia po zmianie stron (na 3:2 i 5:3). Almatur nie poddawał się, odrobił dwie bramki straty i do końca był w grze o trzy punkty. Komplet oczek zasilił jednak konto zielonych. W ostatniej minucie golkipera BPA pokonał Marcin Michalak. Było to szóste zwycięstwo Luis&Spółka w obecnych rozgrywkach.

Wygrana nad Imperium Łazarskim pozwoliła Diadalowi zająć miejsce w najlepszej ósemce drugiej ligi. Po pierwszej odsłonie beniaminek wygrywał 3:0, ale na początku drugiej szybko stracił dwa gole. Imperium Łazarskie wracało do gry dwukrotnie, jednak po chwili ponownie traciło do Diadala dwie bramki. Taka sytuacja miała miejsce w 23 i 24 min, gdy na gola kontaktowego Bartosza Kędzierskiego odpowiedział trafieniem na 5:3 Dominik Tomczak. Dziesięć minut później zdarzenie zostało skopiowane. Bramka Marcina Busza zmniejszyła stratę do jednego gola, po czym Diadal ponownie wrócił na dwubramkowe prowadzenie za sprawą Dawida Floryana. Wynik w ostatnich sekundach ustalił Jakub Brzozowski. Beniaminek wygrał 6:3 i wspólnie z Emeritos Galaktikos awansował do grupy mistrzowskiej.

Sytuację w tabeli skomplikowała sobie Joga Bonito, która przegrała czwarty raz z rzędu różnicą jednego gola. W pierwszej połowie meczu z Evertec-iem zawodnicy ubrani w czerwone trykoty byli lepsi. Po wymianie ciosów prowadzili ze spadkowiczem 3:2. Drugi gol autorstwa Dominika Kostroma z 20 min okazał się jednak ostatnim. Po przerwie trafiali tylko reprezentanci Everteca. W 23 min wyrównał Sebastian Nawrot, a ważne trzy punkty niebiesko-białym zapewnił Krystian Schreiber, który dziesięć minut później zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Evertec wydostał się z ostatniej lokaty – awansował o dwa oczka w górę i zrównał się punktami z szóstą Jogą Bonito.

Pojedynek dwóch zasłużonych zespołów był także potyczką dwóch ostatnich drużyn grupy A. Zamykające ligową stawkę Gietewu zmierzyło się z Opalem Stoczniowiec. Mecz był jednostronnym widowiskiem, w którym główną rolę odegrali czerwono-czarni. Pierwszą część wygrali 5:0, a w drugiej dorzucili jeszcze cztery trafienia. Opal po zmianie stron zdołał zdobyć dwa gole honorowe. Znakomicie zaprezentował się duet Hubert Grzanka – Mateusz Jóźwiak. Obaj łącznie pięć razy wpisali się na listę strzelców.

Evertec – Joga Bonito 4:3 (2:3)
⚽️ 7′ 33′ Krystian Schreiber, 6′ Kacper Hytry, 23′ Sebastian Nawrot – 13′ 20′ Dominik Kostrom, 5′ Igor Watras
⭐️ Krystian Schreiber (Evertec)

Diadal – Imperium Łazarskie 6:3 (3:0)
⚽️ 1′ 14′ Mateusz Mucha, 11′ 25′ Dominik Tomczak, 34′ Dawid Floryan, 40′ Jakub Brzozowski – 23′ Leszek Kołecki, 24′ Bartosz Kędzierski, 33′ Marcin Busz
⭐️ Mateusz Mucha (Diadal)

Gietewu – Opal Stoczniowiec 9:2 (5:0)
⚽️ 6′ 19′ 32′ Hubert Grzanka, 8′ 10′ Mateusz Jóźwiak, 1′ Kacper Młynarczyk, 22′ Maciej Staniewicz, 34′ Mariusz Majchrzak, 39′ Damian Sulmiński – 23′ Wojciech Zarębski, 38′ Marcin Mytnik
🟡 Rafał Benski (Gietewu)
🔴 Mateusz Jóźwiak (Gietewu)
⭐️ Hubert Grzanka (Gietewu)

Luis&Spółka – Biuro Podróży Almatur 5:4 (2:1)
⚽️ 20′ 24′ 29′ Józef Pawlak, 17′ Dawid Zapał, 40′ Marcin Michalak – 12′ Mikołaj Steike, 23′ Jakub Tomaszkiewicz, 30′ Patryk Torz, 35′ Sławomir Dębkowski
⭐️ Józef Pawlak (Luis&Spółka)

3. WL Liga: afgcomputers.pl kontynuuje zwycięską passę

Obyło się bez niespodzianki w jedynym trzecioligowym pojedynku. Afgcomputers.pl okazali się lepsi o osiem bramek od Byczków, którym udało się aż pięć razy pokonać golkipera beniaminka. Oba zespoły skupiły się przede wszystkim na ofensywnych poczynaniach – padło aż 18 (!) bramek. Skorzystało na tym trzech zawodników, w tym Damian Wojtkowiak, który odrobił część straty do lidera klasyfikacji snajperów – Mateusza Murawskiego. Napastnik afgcomputers.pl sześciokrotnie wpisał się na listę strzelców, a jego kolega z drużyny – Andriy Nazarevych czterokrotnie. Po stronie Byczków brylował Tomasz Świderski, który również zdobył cztery bramki. Mecz zakończył się zwycięstwem beniaminka 13:5. Wygrana pozwoliła na umocnienie się na pozycji wicelidera i odrobienie trzech oczek do prowadzącego Prostalu.

afgcomputers.pl – Byczki 13:5 (6:1)
⚽️ 1′ 3′ 18′ 27′ 34′ 36′ Damian Wojtkowiak, 2′ 21′ 25′ 32′ Andriy Nazarevych, 16′ Michał Adamski, 19′ Bartosz Klamecki, 29′ Szymon Woźniak – 22′ 28′ 33′ 38′ Tomasz Świderski, 4′ Kacper Popek