FarbSystem górą w meczu na szczycie

W piątkowy wieczór odbyły się dwa spotkania. Trzy punkty do dorobku dopisali Synowie Gehenny i FarbSystem.

1. WL Liga: Synowie Gehenny awansowali do pierwszej piątki

Synowe Gehenny nie mieli kłopotów z ograniem czerwonej latarnii elity. Popisy strzeleckie rozpoczęli w drugiej minucie, gdy bramkarza Kolibu pokonał Dawid Szyler. Do przerwy zdołali jeszcze cztery razy skierować piłkę do siatki, a po zmianie stron dołożyli do dorobku kolejne sześć bramek. W drugiej połowie mecz stał się bardziej otwarty, czego efektem były także cztery gole lubonian, w tym trzy Filipa Bąkowskiego. Po drugiej stronie barykady brylował Marcin Stoiński, który czterokrotnie trafił do bramki.

Wygrana pozwoliła Synom Gehenny wskoczyć do pierwszej piątki. Obecnie zajmują czwartą lokatę z identyczną liczbą punktów co trzecia Braga i piąte Fajerwerkowo.pl. Kolib zamyka ligową stawkę bez jakiejkolwiek zdobyczy.

Synowie Gehenny – Kolib Luboń FC 11:4 (5:0)
⚽️ 14′ 29′ 34′ 37′ Marcin Stoiński, 2′ 31′ Dawid Szyler, 4′ 14′ Grzegorz Olejniczak, 20′ 25′ Krystian Łutowicz, 28′ Stepan Stehura – 22′ 26′ 32′ Filip Bąkowski, 36′ Adam Kolber
⭐️ Grzegorz Olejniczak (Synowie Gehenny)

3. WL Liga: FarbSystem lepszy w meczu niepokonanych

Mecz na szczycie grupy A, w którym zagrały dwie drużyny z kompletem zwycięstw na koncie, nie zawiódł. Choć do przerwy o dwa gole lepszy był FarbSystem, to FDK w drugiej odsłonie zagrało zdecydowanie lepiej i do końca walczyło o korzystne rozstrzygnięcie. Beniaminek dwukrotnie łapał kontakt bramkowy – w 23 min fantastycznym uderzeniem popisał się Hubert Kosicki, a w 31 min równie efektownie golkipera FarbSystem-u pokonał Jakub Niewiada. Zawodnicy spadkowicza po zmianie stron zdołali utrzymać dwubramkową przewagę uzyskaną przed przerwą. W 28 min na 3:1 trafił Piotr Schulze, natomiast dwie minuty przed końcem najlepszy strzelec trzeciej ligi – Mateusz Murawski ustalił wynik spotkania na 4:2.

FarbSystem dzięki wygranej na zakończenie ósmej kolejki objął samodzielne fotel lidera grupy A. FDK pozostał na trzeciej lokacie. Ma identyczną liczbę oczek co drugi Atmosferić, czwarte techmarkety.pl i piąte NDW.

FarbSystem – FDK 4:2 (2:0)
⚽️ 10′ Krzysztof Bartkowiak, 20′ Patryk Markiewicz, 28′ Piotr Schulze, 38′ Mateusz Murawski – 23′ Hubert Kosicki, 31′ Jakub Niewiada