Wrócili po świętach

We wtorkowy wieczór odbyły się pierwsze mecze po przerwie wielkanocnej. W najciekawszym pojedynku Chłosta zremisowała z transkrupką.pl. W pozostałych spotkaniach zwycięstwa wywalczyli Trans-Stal Luboń, Dom Wydawniczy Rebis, Emeritos Galaktikos, Prostal, Los Amarillos i JKS.

1. WL Liga: Mistrz z wicemistrzem na remis

Plany na podbicie rozgrywek pierwszej ligi na kolejny sezon będą musiały odłożyć najlepsze zespoły poprzedniej kampanii. Oba zespoły w najciekawszym mecz kolejki podzieliły się punktami. Bliżej zwycięstwa była transkrupka.pl, ale nie zdołała utrzymać dwubramkowej przewagi uzyskanej po trafieniach Dawida Słaboszewskiego w 24 i 28 min. W ostatnich dziesięciu minutach Chłosta odrobiła straty. W 31 min gola kontaktowego zdobył Michał Kaczmarek, a cztery minuty przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Aleksander Deckert.

Chłosta utrzymała czwartą lokatę. Do prowadzącej dwójki traci obecnie aż siedem punktów. W zdecydowanie trudniejszej sytuacji jest transkrupka.pl, którą przed grą w grupie spadkowej może uratować seria trzech wygranych z rzędu i korzystne rozstrzygnięcia w meczach z udziałem sąsiadów w tabeli.

transkrupka.pl – Chłosta 2:2 (0:0)
⚽️ 24′ 28′ Dawid Słaboszewski – 31′ Michał Kaczmarek, 36′ Aleksander Deckert
⭐️ Dawid Słaboszewski (transkrupka.pl)

2. WL Liga: Trans-Stal Luboń i Dom Wydawniczy Rebis bliżej grupy mistrzowskiej

Ważne zwycięstwa w kontekście walki o grupę mistrzowską odnieśli Trans-Stal Luboń i Dom Wydawniczy Rebis. Lubonianie nie mieli problemów z ograniem FC Albatros. W meczu o przysłowiowe sześć punktów, którego stawką była trzecia lokata po wtorkowej kolejce, Trans-Stal wygrała 13:4. Żółto-czarni do przerwy wypracowali sobie czterobramkową przewagę, którą sukcesywnie powiększali po zmianie stron. Pięć bramek zdobył Albert Stachowiak. Napastnik lubońskiej drużyny po wtorkowym spotkaniu został liderem klasyfikacji strzelców.

Trudniejszą przeprawę miał Rebis, który do przerwy remisował 1:1 z FTF-em. Od czwartej minuty DWR przegrywał 0:1 po bramce Pawła Książka. Wyrównał 180 sekund później Tomasz Majer, który w ostatnich dwóch minutach dorzucając kolejne dwa gole ustalił wynik spotkania na 8:1. FTF stawiał opór do 33. minuty. Po czwartej straconej bramce beniaminek nie był w stanie podjąć rękawicy. Dzięki wygranej Rebis umocnił się na trzeciej lokacie.

Nie odbył się ostatni pojedynek przy ulicy Grunwaldzkiej. Darmowe trzy oczka trafiły na konto Emeritos Galaktikos, natomiast Ledy otrzymały karny punkt. Drugi walkower będzie skutkował odjęciem kolejnych trzech! Emeritos prowadzą obecnie w tabeli grupy B. W dorobku mają komplet punktów w pięciu meczach.

Trans-Stal Luboń – FC Albatros 13:4 (5:1)
⚽️ 5′ 9′ 16′ 35′ 37′ Albert Stachowiak, 15′ 26′ Dawid Zientkowski, 25′ 36′ Mateusz Hermeła, 33′ 40′ Michał Wojciechowski, 39′ Adam Rubczyński (samob.) – 7′ 30′ 38′ Damian Łuczak, 31′ Sebastian Szczepaniak
⭐️ Albert Stachowiak (Trans-Stal Luboń)

Dom Wydawniczy Rebis – FTF 8:1 (1:1)
⚽️ 7′ 39′ 40′ Tomasz Majer, 21′ Maciej Łazar, 27′ Robert Sobkowiak, 33′ Jakub Frankiewicz, 34′ Krzysztof Adamczak, 36′ Mateusz Zbierski – 4′ Paweł Książek
🟡 Maciej Łazar (Dom Wydawniczy Rebis), Krystian Biniak, Paweł Książek (obaj FTF)
⭐️ Tomasz Majer (Dom Wydawniczy Rebis)

Emeritos Galaktikos – LED Lighting Team 5:0 (walkower)

3. WL Liga: Prostal po raz szósty

Prostal nadal zwycięski. Lider grupy B wygrał szósty mecz pokonując Krwinki 7:4. Po pierwszej odsłonie wygrywał 3:0. Jakub Pietrzyk miał już na koncie 144 minuty bez straty gola. Po przerwie dołożył kolejne dwie. Pokonał go Adam Jankowski, który w 22 min dał nadzieje Krwinkom na rozpoczęcie pościgu. Rozwiał je Mateusz Walczyk, który 120 sekund później trafił na 4:1. Była to jego trzecia bramka w tym spotkaniu. Dwie następne dorzucił w 30 i 33 min.

Pięć meczów na zwycięstwo czekali Los Amarillos. Pojedynek ze Snow Kids rozpoczęli od straty gola – w 6 min bramkarza żółto-czarnych pokonał Mateusz Ksobich. Jeszcze przed przerwą Los Amarillos odwrócili wynik. Po bramkach Piotra Buszty i Marcina Piaseckiego prowadzili 2:1. W drugiej części mecz został zamknięty w kilkadziesiąt sekund – między 30, a 31 min. Na 3:1 trafił Maksym Tkachenko, a chwilę później rezultat ustalił Tomasz Klimecki. Los Amarillos awansowali na siódme miejsce w klasyfikacji.

Po dwóch porażkach z rzędu zapunktował JKS. Beniaminek boleśnie zatrzymał marsz NDW po lidera grupy A. Mecz zakończył się wysoką wygraną Jadwiżańskiego 6:1, choć na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 1:1. W drugiej odsłonie znakomitą partię rozegrał zdobywca hattricka, Krzysztof Jerzyński. Jego gole z 23 i 27 min dały prowadzenie 3:1. JKS pozostał na szóstej lokacie, ale zmniejszył do trzech oczek stratę do prowadzącej piątki.

Prostal – Krwinki 7:4 (3:0)
⚽️ 5′ 13′ 24′ 30′ 33′ Mateusz Walczyk, 20′ Rafał Jarosz, 32′ Patryk Kaczmarek – 33′ 37′ Marcel Szymkowiak, 22′ Adam Jankowski, 29′ Kajetan Kalicki