Synowie Gehenny walczą o trzecie z rzędu podium

Dzięki wygranej nad Bragą Synowie Gehenny pozostali w grze o brązowe krążki w pierwszej lidze. Jesienne rozgrywki zwycięstwem zakończył Wóz Drzymały.

1. WL Liga: Synowie Gehenny pozostali w grze o brązowe medale

W grupie mistrzowskiej trwa wyścig Chłosty i transkrupki.pl o mistrzostwo oraz rywalizacja o brązowe krążki, w którą zamieszane są Braga, Hurtownia.Fajerwerkowo.pl i Synowie Gehenny. Po piątkowym starciu mogliśmy poznać pierwszą odpowiedź. Był jednak jeden warunek – wygrana lub remis Bragi, która potyczką z Synami Gehenny kończyła jesienną edycję.

Pojedynek rozpoczął się znakomicie dla FSC. Braga wygrywała 1:0 po bramce Piotra Błaszaka w 6 min. Kolejne gole na swoje konta zapisywali jednak zawodnicy Synów Gehenny. Po trzynastu minutach dublet skompletował Dawid Szyler, a po kwadransie piłkę do siatki wpakował Mateusz Bartkowiak. Braga starała się wrócić do gry. Przed przerwą gola kontaktowego zdobył Mateusz Kupś, ale chwilę po wznowieniu rozgrywki po przerwie trafił też, po raz trzeci, Szyler. Nie był to koniec emocji. Kupś ponownie dał nadzieje FSC, która utrzymała się do ostatniej minuty. Przed zakończeniem pojedynku rozwiał ją Bartkowiak. Synowie Gehenny wygrali 5:3.

Walka o brązowe medale nabrała rumieńców. Braga pomimo zakończenia sezonu pozostała w grze o trzecie miejsce. Musi jednak trzymać kciuki za porażkę Synów Gehenny we wtorkowym starciu z Chłostą, a następnie za podział punktów w czwartkowym meczu czerwono-czarnych z Hurtownią.Fajerwerkowo.pl. Mecz, który zamknie jesienną edycję zadecyduje o trzecim miejscu. Zgarnie je zwycięzca potyczki.

FSC Braga – Synowie Gehenny 3:5 (2:3)

⚽️ 20′ 26′ Mateusz Kupś, 6′ Piotr Błaszak – 7′ 13′ 21′ Dawid Szyler, 15′ 40′ Mateusz Bartkowiak
⭐️ Dawid Szyler (Synowie Gehenny)

3. WL Liga: zwycięstwo Wozu Drzymały

W meczu o drugie miejsce w grupie pocieszenia, a zarazem przedostatnią lokatę w trzeciej lidze Wóz Drzymały pokonał ICPen 4:1. Po pierwszej odsłonie prowadził minimalnie – różnicą jednego gola. W 4 min bramkę na 1:0 strzelił Amine Oudjana. Ten sam zawodnik przed przerwą drugi raz wpisał się na listę strzelców, gdy w 19 min odpowiedział na trafienie Marcina Witkowskiego. Po zmianie stron Wóz Drzymały swoją przewagę potwierdził dwiema kolejnymi bramkami. Hattricka skompletował Oudjana, a wynik spotkania w 31 min ustalił Walid Daoudai.

ICPen – Wóz Drzymały 1:4 (1:2)