Kolib Luboń FC wygrywa w derbach po kapitalnym pościgu

Kolib wygrał w derbach Lubonia z Trans-Stalą i do końca będzie walczył o promocję do elity. Dom Wydawniczy Rebis odzyskał pozycję lidera grupy spadkowej. Błękitni Czerwonak, FC Kwiatowe i FFC Habitat zdobywają ważne trzy punkty.

1. WL Liga: Drugie zwycięstwo Bragi nad Hurtownią.Fajerwerkowo.pl

Po tygodniu doszło do rewanżowej potyczki pomiędzy Fajerwerkowem.pl i Bragą. Tym razem oba zespoły spotkały się w grupie mistrzowskiej. Pirotechnikom nie udał się rewanż za porażkę sprzed siedmiu dni. Dwukrotnie wychodzili na prowadzenie – w 6 min na 1:0 trafił Damian Krzyżaniak, cztery minuty później na 2:1 Bartłomiej Kryczka. Na oba gole, jeszcze przed przerwą, odpowiedział Mateusz Gajewski. Po zmianie stron wynik remisowy utrzymał się do trzydziestej minuty. W ostatnich dziesięciu Braga była nie do zatrzymania. Dwukrotnie bramkarza żółto-czarnych pokonał Dawid Brudniewicz, a strzelanie zakończył Gajewski, który w 37 min ustalił wynik na 5:2 dla FSC. Braga przeskoczyła swojego rywala w tabeli i awansowała na trzecie miejsce.

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – FSC Braga 2:5 (2:2)

⚽️ 6′ Damian Krzyżaniak, 10′ Bartłomiej Kryczka – 7′ 19′ 37′ Mateusz Gajewski, 30′ 33′ Dawid Brudniewicz
🟨 Damian Krzyżaniak (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)
⭐️ Mateusz Gajewski (FSC Braga)

2. WL Liga: Derby dla Kolib-u

To były prawdziwe derby. Wysokie prowadzenie, kapitalny i efektowny pościg, a na deser cztery żółte kartki. Pierwsze dziesięć minut należało do Trans-Stali, która w przypadku zwycięstwa awansowałaby z siódmego na trzecie miejsce. Od szóstej do dziewiątej minuty żółto-czarni zdobyli cztery bramki. Było to jednak za mało, żeby złamać Kolib. Beniaminek również grał o dużą stawkę. Zwycięstwo dałoby pozycję wicelidera i pozwoliło zachować minimalne szanse na wygranie rozgrywek. Bordowo-czarni ruszyli w pościg. Przed przerwą zniwelowali stratę do jednej bramki. W 13 min Marcin Włodarski zdobył pierwszego gola, a następnie dubletem popisał się Filip Bąkowski, którego gol do szatni był momentem zwrotnym lubońskich derbów. Prowadzenie 4:3 Trans-Stal zachowała do 31 min. W ostatnich dziewięciu minutach trwała nawałnica Kolib-u. Rozpoczął ją Dominik Przybylski, który wyrównał stan gry. W 39 min wynik meczu na … 8:4 dla beniaminka ustalił Bartosz Król. Po drodze hattricka zdołał skompletować Filip Bąkowski. Kolib awansował na drugie miejsce. Sprawa awansu do pierwszej ligi jest w ich nogach.

W grupie spadkowej odbyły się dwa spotkania, po których nastąpiły przetasowania na czołowych miejscach. Prowadzące Gietewu po wygranej Rebis-u spadło na drugą lokatę i zrównało się punktami z LED Lighting Team, który również odniósł zwycięstwo w środowej potyczce.

Ledy pokonały Opal Stoczniowiec 4:2. Bohaterem granatowych został Krzysztof Filas, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. W 5 min trafił na 1:0, a trzy minuty po wznowieniu gry po przerwie wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1. Jego bramka w 37 min ustaliła wynik spotkania.

Ciekawy przebieg miał pojedynek Rebisu z Imperium Łazarskim. Dwukrotnie na prowadzeniu była drużyna z Łazarza, ale dwukrotnie też je traciła. Rebis doprowadzał do remisu w 19 i 30 min. Dwie minuty po drugim golu trafił po raz trzeci. Zwycięstwo 3:2 i powrót na pozycję lidera grupy spadkowej zapewnił Bartłomiej Cmok.

LED Lighting Team – Opal Stoczniowiec 4:2 (1:1)

⚽️ 5′ 23′ 37′ Krzysztof Filas, 35′ Damian Targowski – 19′ Krzysztof Walkowiak, 24′ Kamil Skwaryło
⭐️ Krzysztof Filas (LED Lighting Team)

Dom Wydawniczy Rebis – Imperium Łazarskie 3:2 (1:1)

⚽️ 19′ 32′ Bartłomiej Cmok, 30′ Robert Sobkowiak – 3′ Leszek Kołecki, 23′ Zbigniew Urbaniak
⭐️ Bartłomiej Cmok (Dom Wydawniczy Rebis)

Trans-Stal Luboń – Kolib Luboń FC 4:8 (4:3)

⚽️ 6′ Bartosz Rybak, 7′ Paweł Wieczorek, 8′ Czesław Tandecki, 9′ Piotr Staszak – 15′ 20′ 36′ Filip Bąkowski, 13′ Marcin Włodarski, 32′ Dominik Przybylski, 34′ Adam Kolber, 38′ Dariusz Bąkowski, 39′ Bartosz Król
🟨 Piotr Kowalak, Filip Niedziela (obaj Trans-Stal Luboń), Dominik Przybylski, Adam Kolber (obaj Kolib Luboń FC)
⭐️ Filip Bąkowski (Kolib Luboń FC)

3. WL Liga: Kolejne zwycięstwa zespołów z czołówki. Błękitni Czerwonak, FC Kwiatowe i FFC Habitat dopisały po trzy punkty

Faworyci dalej wygrywają. Po wtorkowych zwycięstwach czołowych ekip, w środę trzy punkty zgarnęły również zespoły z górnej połowy tabel obu grup. Błękitni Czerwonak po kapitalnym meczu wykonaniu Michała Domagalskiego pokonali Hangover FC 7:1. Najlepszy strzelec beniaminka zdobył sześć bramek i został samodzielnym liderem klasyfikacji snajperów. Błękitni w tabeli awansowali na czwarte miejsce. W ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej zmierzą się z piątymi Krwinkami, nad którymi mają jeden punkt przewagi.

W grupie B trzy punkty do dorobku dopisali sobie FFC Habitat i FC Kwiatowe. Obie drużyny swoim rywalom zaaplikowali po cztery gole. Habitat pokonał Winiary 4:2, a zwycięstwo zapewnił sobie w ostatnich czterech minutach. W 36 min Mateusz Werbiński trafił na 3:2, a wygraną przypieczętował w ostatnich sekundach Marcin Wicher. Habitat po środowych grach został wiceliderem. Pierwsze jest Kwiatowe, które pojedynkiem z Wozem Drzymały zakończyło zmagania w pierwszej rundzie. Do przerwy lider prowadził 2:1, a po zmianie stron powiększył przewagę do trzech bramek ostatecznie wygrywając 4:1.

Fazę zasadniczą zakończyły zespoły PWW i Jaguars. Spadkowiczowi nie udało się wygrać drugiej jesiennej potyczki. Jaguars po raz czwarty w tym sezonie schodzili z boiska w roli zwycięzców. Wygrali zasłużenie. Już do przerwy byli lepsi od PWW o cztery gole, a po zmianie stron potwierdzili dominację podwajając dorobek bramkowy. Mecz zakończył się wynikiem 8:2. Połowę goli dla Jaguarsów zdobył Filip Paszkiewicz.

Błękitni Czerwonak – Hangover FC 7:1 (3:0)

⚽️ 7′ 8′ 9′ 25′ 32′ 35′ Michał Domagalski, 39′ Bartosz Banaszak – 38′ Krzysztof Halicki
⭐️ Michał Domagalski (Błękitni Czerwonak)

FFC Habitat – Winiary FC 4:2 (0:1)

⚽️ 22′ Michał Mój, 25′ Sebastian Olejniczak, 36′ Mateusz Werbiński, 40′ Marcin Wicher – 15′ 35′ Damian Nowak