IKP Olimpia lepsza od transkrupki.pl

IKP Olimpia wygrała z transkrupką.pl w meczu na szczycie elity. Archiwum X zdobywa pierwsze punkty. Tornado Ognik remisuje z Krwinkami.

forBET 1. WL Liga: Wicemistrz lepszy od mistrza

Zwycięstwem Olimpii zakończył się hit pierwszej rundy na WL Lidze. Transkrupka.pl nie zdołała znaleźć sposobu na defensywę IKP i boisko przy Grunwaldzkiej opuszczała bez bramki oraz punktów. Szlagier przyniósł ledwie dwie bramki, które wpadły w obu częściach. W 13 min prowadzenie IKP dał niezawodny Piotr Nowak, a wynik potyczki ustalił pięć minut po wznowieniu gry Jacek Grocholewski. Dzięki wygranej wicemistrzowie zostali ostatnim zespołem w elicie bez porażki. W tabeli nadal na prowadzeniu jest transkrupka.pl, która wyprzedza Olimpię lepszym bilansem bramkowym (bezpośrednie pojedynki decydują o kolejności na zakończenie rundy/sezonu).

IKP Olimpia – transkrupka.pl 2:0 (1:0}

13′ Piotr Nowak, 25′ Jacek Grocholewski
Michał Mirecki (IKP Olimpia)
Jacek Dembiński (IKP Olimpia)

forBET 2. WL Liga: Pierwsze zwycięstwo Archiwum X

Opal Stoczniowiec zmarnował okazję do wskoczenia na trzecie miejsce w tabeli i po rozegraniu piątego spotkania pozostał na odległej szóstej lokacie. Pojedynek z Archiwum X rozpoczął się znakomicie, bo od prowadzenia uzyskanego w 3 min po golu Kamila Skwaryło. Napastnik Opal-u poprawił swój bilans w 33 min, ale wówczas wyrównał stan rywalizacji. Archiwum X jeszcze przed przerwą zdołało odwrócić wynik o 180 stopni za sprawą bramek Michała Zygmanowskiego i Damiana Grata. Decydujący cios zadało pięć minut przed końcowym gwizdkiem, gdy bramkarza Stoczniowca pokonał Jacek Chromiński. Wynik utrzymał się do ostatniej sekundy, Archiwum wygrało 3:2 notując tym samym pierwsze wiosenne zwycięstwo.

Osiem bramek padło w starciu Tornada Ognik i Krwinek. Najciekawiej było w ostatnich dziesięciu minutach, gdy pilka lądowała w siatce pięciokrotnie. Do 30 min lepsze było Tornado, które prowadziło 2:1 po golach Piotra Skrzypczaka i Miłosza Woźniaka. Dla Krwinek jedyną bramkę zdobył Marcel Szymkowiak, który w 10 min dał prowadzenie swojej ekipie. Dwadzieścia minut później Piotr Gałęcki trafił na 2:2, a w 32 min powtórzył swój wyczyn. Krwinki wygrywały 3:2. Nie był to koniec strzelania. W 36 min zawodnicy ubrani w czerwone trykoty prowadzili różnicą dwóch goli, gdy golkipera Tornada pokonał Adam Jankowski. Ognik zdołał odrobić stratę. Sprawy w swoje nogi wziął Skrzypczak, który kolejno w 37 i 39 min zdobył swoją drugą i trzecią bramkę ratując punkt żółto-niebieskim.

Opal Stoczniowiec – Archiwum X 2:3 (1:2)

3′ 33′ Kamil Skwaryło – 6′ Michał Zygmanowski, 13′ Damian Grat, 35′ Jacek Chromiński
Szymon Zygmunt (Opal Stoczniowiec)
Damian Grat (Archiwum X)

Tornado Ognik – Krwinki 4:4 (1:1)

17′ 37′ 39′ Piotr Skrzypczak, 21′ Miłosz Woźniak – 30′ 32′ Piotr Gałęcki, 10′ Marcel Szymkowiak, 36′ Adam Jankowski