Mocny start Ejbrów

Po zwycięskim meczu Lecha z Górnikiem Łęczna rozegrane zostało pięć spotkań WL Ligi. W najciekawszym meczu Bistro Kopernik pokonało Jogę Bonito.

forBET 2. WL Liga: Drugi mecz, druga wygrana lubońskich Ejbrów

Po zwycięstwie w starciu z wiceliderem Ejbry okazały się lepsze od trzeciej drużyny w tabeli. Luis&Spółka nie dali rady powstrzymać dobrze dysponowanego rywala, który szybko rozpoczął strzelanie, a jeszcze przed przerwą zdołał odwrócić niekorzystny wynik. Ejbry po pierwszej połowie wygrywały 3:2. Po zmianie stron nie pozwoliły zielonym rozwinąć skrzydeł. Mecz zakończył się wynikiem 7:4. W tabeli po dwóch rozegranych spotkaniach zespół z Lubonia zajmuje piąte miejsce. Luis nadal jest trzeci, ale ma na koncie już trzy przegrane.

Luis&Spółka – Ejbry Luboń 4:7 (2:3)

5′ 34′ 39′ Bartosz Modrzejewski, 6′ Jakub Bryja – 3′ 38′ Łukasz Kaczmarek, 10′ 35′ Artur Rożek, 27′ Michał Gawron, 40′ Marcin Szejn
Bartosz Modrzejewski (Luis&Spółka), Daniel Wierzbicki (Ejbry Luboń)
Artur Rożek (Ejbry Luboń)

forBET 3. WL Liga: Atmosferić pierwszy, Bistro Kopernik odrabia straty do pierwszej trójki

Środowa kolejka rozpoczęła się od meczu w grupie A, w którym spotkały się czwarty Wóz Drzymały z piątym, przed startem ósmej serii, KKS Południe. Był to pojedynek o sześć punktów, a także o zwiększenie szans na zajęcie miejsca w pierwszej trójce. Spotkanie udanie rozpoczęli zawodnicy beniaminka. W 11 min na listę strzelców wpisał się Kajetan Drzymała. Z każdą kolejną minutą do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy KKS-u, którzy do końca potyczki nie pozwolili rywalom na zdobycie choćby gola. Na przerwę Południe po trafieniach Szymona Woźniaka i Filipa Paszkiewcza schodziło z prowadzeniem 2:1, a po zmianie stron wbiło jeszcze dwie bramki. W 37 min na listę strzelców wpisał się Adam Anioła, a rezultat spotkania na 4:1 ustalił Woźniak. Zwycięstwo dało awans KKS-owi na czwarte miejsce i zrównanie się punktami z trzecimi Nieruchomościami Kędziora.

Pozostałe trzy mecze to już rywalizacja w grupie B. Na jej czoło wysunął się hit kolejki, w którym Bistro Kopernik zmierzyło się z Jogą Bonito. Dla zespołu z Grunwaldu był to mecz o być albo nie być w dalszym wyścigu po grupę mistrzowską. Boisko po 40-minutowym boju opuszczali z tarczą. Bohaterem zespołu został Paweł Grabia, który cztery minuty przed końcowym gwizdkiem trafił na 2:1. Po pierwszej części był remis – w 5 min na 1:0 dla Kopernika trafił Miron Walczak, a siedem minut później wyrównał Bartosz Ziemniewski. Kolejna bramka padła w 36 min. Jak się później okazała była ona na wagę trzech punktów, które na swoje konto zapisało Bistro.

Za porażkę w poprzedniej kolejce udanie zrehabilitował się FC Atmosferić. Do przerwy niespodziewanie remisował 1:1 z ICPen-em, ale po zmianie stron pokazał klasę i pewnie ograł niżej notowanego rywala różnicą pięciu bramek. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywali się Krzysztof Nalepa i Wiktor Kopczyński. Atmosferić wrócił na pozycję lidera. Nad grupą pościgową liczącą trzy zespoły ma trzy oczka przewagi. W następnej kolejce zmierzy się z czwartym Bistrem Kopernik.

W dalszym ciągu formę w kratkę prezentują FTF i FC Kwiatowe. Ci pierwsi po ubiegłotygodniowej porażce wygrali, a FCK po zwycięstwie musiało uznać wyższość przeciwnika. Miejsca obu ekip również nie są przypadkowe – zajmują środek stawki, czyli odpowiednio szóste i piąte miejsce. FTF na nie awansował, a wszystko dzięki wygranej 4:2 nad Kwiatowym. Przed zmianą stron oglądaliśmy wymianę ciosów, która zakończyła się remisem 2:2. Po przerwie wynik pojedynku ustalił Bartosz Janiak. Zawodnik FTF-u trafiał w 23 i 32 min.

KKS Południe – Wóz Drzymały 4:1 (2:1)

15′ 39′ Szymon Woźniak, 17′ Filip Paszkiewicz, 37′ Adam Anioła – 11′ Kajetan Drzymała
Michał Marciniak (KKS Południe), Jacek Trinschek (Wóz Drzymały)
Filip Paszkiewicz (KKS Południe)

FTF – FC Kwiatowe 4:2 (2:2)

23′ 32′ Bartosz Janiak, 3′ Paweł Książek, 13′ Jakub Somrowski – 9′ Paweł Lisek, 17′ Daniel Musiałowski
Bartosz Janiak (FTF)

FC Atmosferić – ICPen 7:2 (1:1)

26′ 38′ Krzysztof Nalepa, 36′ 37′ Wiktor Kopczyński, 2′ Marek Sanok, 31′ Bartosz Siejak, 33′ Dariusz Walasek – 12′ Piotr Marek, 40′ Bartłomiej Ginter
Mateusz Olejniczak (FC Atmosferić)
Wiktor Kopczyński (FC Atmosferić)

Bistro Kopernik – Joga Bonito 2:1 (1:1)

5′ Miron Walczak, 36′ Paweł Grabia – 12′ Bartosz Ziemniewski