Wysoka wygrana Tilted Penguins, wysoki remis w elicie

Dwa ostatnie mecze 8. kolejki odbyły się w piątkowy wieczór. Trzy punkty na swoje konto zapisały Pingwiny, po jednym Synowie Gehenny i FSC Braga.

forBET 1. WL Liga: Podział punktów Synów Gehenny i Bragi

Do przerwy Synowie Gehenny wygrywali z Bragą 3:1. Wszystkie trzy bramki zdobył Nikita Makarenkov, który trafiał w 7, 18 i 19 min. Po stronie Bragi na listę strzelców wpisał się Mateusz Gajewski. W 17 min wyrównał stan gry. Po zmianie stron przy jego nazwisku zostały dopisane kolejne trzy gole. Minutę po wznowieniu gry zdobył bramkę kontaktową, a w 27 min wyprowadził Bragę na prowadzenie 4:3. Rezultat na 5:3 podwyższył Hubert Ratajczak, który chwilę wcześniej dał remis 3:3. Dwubramkowa przewaga została roztrwoniona. Synowie Gehenny powtórzyli wyczyn Bragi i odrobili straty z nawiązką. Do wyrównania doprowadził dublet Grzegorza Olejniczaka, a prowadzenie w 39 min z rzutu karnego uzyskał Mateusz Bartkowiak. Ostatnie słowo należało jednak do Gajewskiego, który chwilę przed końcowym gwizdkiem arbitra uratował FSC remis. Ciekawy i emocjonujący pojedynek zakończył się wynikiem 6:6.

FSC Braga – Synowie Gehenny 6:6 (1:3)

17′ 21′ 27′ 40′ Mateusza Gajewski, 25′ 29′ Hubert Ratajczak – 7′ 18′ 19′ Nikita Makarenkov, 36′ 37′ Grzegorz Olejniczak, 39′ Mateusz Bartkowiak
Mateusz Gajewski (FSC Braga)

forBET 2. WL Liga: Dziesięć bramek Pingwinów

Pojedynek Pingwinów z Koziołkami rozpoczął się od bramki Jakuba Małeckiego w 1 min. Jeżyccy wygrywali 1:0, ale radość z prowadzenia trwała krótko. W 5 min wyrównał Stanisław Osuch. Dwie minuty później po skutecznym wykończeniu akcji przez Jakuba Staszyńskiego było 2:1 dla Tilted Penguins. Pierwszą część beniaminek wygrał 5:1, a po zmianie stron osiągnął dwucyfrową liczbę goli. Królem polowania został Staszyński, który czterokrotnie zapisał się w protokole meczowym. Po dwie bramki zdobyli Osuch, Mateusz Klimkiewicz i Tomasz Zaganiacz. Ten ostatni w 40 min ustalił wynik spotkania na 10:1. Pingwiny dzięki wygranej awansowali na trzecie miejsce.

Tilted Penguins – Jeżyckie Koziołki 10:1 (5:1)

7′ 11′ 23′ 28′ Jakub Staszyński, 5′ 9′ Stanisław Osuch, 13′ 40′ Tomasz Zaganiacz, 24′ 39′ Mateusz Klimkiewicz – 1′ Jakub Małecki