Lider i wicelider zachowany

Dzięki wygranym 3:2 pozycje lidera i wicelidera zachowali odpowiednio transkrupka.pl i Alcomex Noteciaki. Trzy punkty do dorobku dopisał także Wóz Drzymały.

forBET 1. WL Liga: Lider i wicelider wciąż ten sam

Po serii meczów z dwucyfrowymi rezultatami wróciły do elity pojedynki, w których wyniki ważyły się do ostatnich sekund. W obu poniedziałkowych spotkaniach walka trwała do ostatniego gwizdka. Niespodzianek jednak nie było – z boiska w roli zwycięzców schodzili faworyci. Alcomex choć przegrywał po kilkudziesięciu sekundach z Braga 0:1 to do przerwy zdołał odwrócić wynik o 180 stopni. W 31 min Mateusz Gajewski doprowadził do remisu, ale trzy minuty przed końcowym gwizdkiem decydujący cios na wagę trzech punktów dla beniaminka wyprowadził Krystian Nowicki, który strzałem z dystansu pokonał golkipera FSC.

Wynik potyczki transkrupki.pl z Almaturem został ustalony w pierwszych piętnastu minutach. Wymianę ciosów w 14 min zakończył Krzysztof Elantkowski, który trafił na 3:2. Do końca zawodów kapitalne partie rozgrywali bramkarze. Choć prób było wiele to żaden z zawodników nie znalazł na nich sposobu.

Alcomex Noteciaki – FSC Braga 3:2 (2:1)

13′ Mikołaj Rybarczyk, 15′ Patryk Niewiem, 37′ Krystian Nowicki – 1′ Aleks Glabus, 31′ Mateusz Gajewski
Dominik Romanowski (Alcomex Noteciaki)
Bartosz Skwiot (Alcomex Noteciaki)

transkrupka.pl – Biuro Podróży Almatur 3:2 (3:2)

1′ Wojciech Giełda, 12′ Mateusz Cwojdziński, 14′ Krzysztof Elantkowski – 4′ Dominik Rusinek, 13′ Maciej Smoczyk
Krzysztof Elantkowski (transkrupka.pl)

forBET 3. WL Liga: Wóz Drzymały już trzeci

Trzecią wygraną na wiosnę odniósł Wóz Drzymały. Mecz z Polibulls zakończył się wynikiem 5:2, a o zwycięstwie zadecydowały trzy bramki zdobyte w ostatnim kwadransie potyczki. Pojedynek rozpoczął się znakomicie dla Polibulls. Już w drugiej minucie gola na 1:0 zdobył Michał Budaj. Wóz Drzymały zdołał wyrównać, a następnie odwrócić wynik. Polibulls stać było jeszcze na drugiego gola, ale po jego strzeleniu nie udało się pójść za ciosem. W 27 min dublet skompletował Jacek Trinschek, a w ostatnich fragmentach kończącego poniedziałkową kolejkę meczu wynik ustalili Krzysztof Kwiatkowski i Gracjan Drzymała. Wóz Drzymały dzięki wygranej awansował na trzecie miejsce. Ma jednak aż trzy mecze więcej rozegrane od sąsiadów z tabeli.

Wóz Drzymały – Polibulls 5:2 (1:1)

21′ 27′ Jacek Trinschek, 12′ Grzegorz Ołowski, 36′ Krzysztof Kwiatkowski, 39′ Gracjan Drzymała – 2′ Michał Budaj, 25′ Kacper Muzyka