Emeritos Galaktikos i Chłosta zagrają w Pucharze Polski

W niedzielny wieczór po finale wiosennego Pucharu forBET WL Ligi poznaliśmy dwóch finalistów lipcowego Pucharu Polski w piłce nożnej 6-osobowej. Do Warszawy udadzą się Emeritos Galaktikos i Chłosta.

Po zakończeniu pierwszej edycji Mistrzostw i Pucharu Polski Superliga6 Poznań uzyskał jedno miejsce więcej na turniej pucharowy. W zeszłym roku na rozgrywkę o PP ze stolicy Wielkopolski udała się jedna drużyna – transkrupka.pl. Ekipie obecnych mistrzów WL Ligi nie udało się przejść fazy grupowej i po zdobyciu czterech oczek reprezentanci Poznania mogli udać się w drogę powrotną do grodu Przemysława.

W sezonie 2021/2022 poznańska WL Liga uzyskała dwa miejsca w rozgrywkach Pucharu Polski, do którego awans wywalczyć mieli zwycięzcy Pucharu WL Ligi. Podczas obecnej kampanii zespoły rywalizowały w trzech edycjach: jesiennej, zimowej i wiosennej. W przypadku zdobycia trofeum przez trzy różne drużyny w czerwcu miał się odbyć turniej play-off, z którego dwie najlepsze ekipy wywalczyłyby przepustkę na warszawskie finały.

Jesienią najlepsi byl Emeritos Galaktikos, którym podczas zimowej edycji noga powinęła się już na etapie 1/8 finału. Ten pojedynek wygrała Chłosta. Pierwszoligowcy dotarli do finału, w którym okazali się lepsi od Tilted Penguins. Podczas kampanii wiosennej, jeszcze przed … Final Four zimowego pucharu, Chłosta zaprezentowała się fatalnie i odpadła z dalszej rywalizacji w fazie grupowej. W Final Six znaleźli się za to Emeritos Galaktikos. Obrońcy trofeum awansowali do finału, wygrali z Pingwinami 3:1 i zapewnili sobie bilet na finały Pucharu Polski do Warszawy. Dzięki dwukrotnemu triumfowi Galaktycznych wejściówka trafiła także w ręce Chłosty.

Finały Pucharu Polski Superliga6 rozegrane zostaną w lipcu. Dokładna data nie jest jeszcze znana.