Emeritos Galaktikos obronili Puchar forBET WL Ligi

Emeritos Galaktikos drugi raz z rzędu wywalczyli Puchar forBET WL Ligi. W finale triumfatorzy pokonali Tilted Penguins 3:1. Brązowe medale, również drugi raz z rzędu, zdobyła transkrupka.pl.

Faza grupowa

Do wyścigu o Puchar WL Ligi na ostatniej prostej stanęło sześć zespołów, z których cztery po fazie grupowej stanęły do walki o medale. Najszybciej odpadły Ledy. Granatowi stawili się na Grunwaldzie bez zmienników co w pełni wykorzystali rywale. Emeritos wygrali 6:2, Pingwiny 8:2. Mecz pomiędzy tymi zespołami miał zdecydować o tym kto zajmie pierwsze miejsce w grupie G. Dzięki udanej końcówce i dwóm bramkom Adama Wojciechowskiego Tilted Penguins wygrali 3:1.

W grupie H równych sobie nie miała transkrupka.pl, która kontynuowała swoją passę zwycięskich meczów bez straconej bramki. W pierwszym pojedynku pokonała Luis&Spółkę 2:0, a na koniec grupowych zmagań aż 6:0 Bistro Kopernik. Mecz o drugą lokatę został rozegrany jako pierwszy. Zieloni pokonali trzecioligowca 4:0.

Wyniki

Grupa G

LED Lighting Team – Emeritos Galaktikos 2:6 (2′ 15′ Dawid Borkowski – 1′ 4′ Sebastian Iwiński, 5′ Łukasz Lekier, 7′ Dominik Kaźmierski, 11′ Rafał Iwiński, 12′ Jakub Lubojański)
Tilted Penguins – LED Lighting Team 8:2 (6′ 9′ 10′ Mateusz Klimkiewicz, 1′ 5′ Mikołaj Łabuszyński, 8′ Oskar Schulz, 14′ Roman Palets, 15′ Jakub Drzewiecki)
Emeritos Galaktikos – Tilted Penguins 1:3 (6′ Łukasz Lekier – 12′ 15′ Adam Wojciechowski, 8′ Mikołaj Łabuszyński)

Final Six - Grupa G

PozycjaKlubMZRPBr+Br-+/-Pkt
1220011386
221017523
32002414-100

Grupa H

Luis&Spółka – Bistro Kopernik 4:0 (1′ Józef Pawlak, 5′ Jan Stosik, 7′ Bartosz Modrzejewski, 10′ Marcin Michalak)
transkrupka.pl – Luis&Spółka 2:0 (5′ Jakub Giełda, 8′ Nikodem Jasina)
Bistro Kopernik – transkrupka.pl 0:6 (1′ 5′ 6′ Michał Golak, 7′ Marcin Szadkowski, 9′ Jakub Giełda, 13′ Piotr Grunt)

Final Six - Grupa H

122008086
221014223
32002010-100

Faza pucharowa

Z zestawu czterech półfinalistów aż trzech przedstawicieli miała druga liga. Co ciekawe o finał zagrali wszyscy beniaminkowie zaplecza elity, którzy zgłosili się do rozgrywek pucharowych. Honoru pierwszej ligi broniła transkrupka.pl.

Na początek czekała nas rywalizacja Pingwinów z Luisem. Oba zespoły podczas ostatniego zimowego sezonu rywalizowały o miejsce na podium w drugiej lidze, a także o awans do półfinału Pucharu WL Ligi. W obu przypadkach lepsi byli Tilted Penguins, którym dwukrotnie ta sztuka udała się dramatycznych okolicznościach. Niedzielny mecz obył się od emocjonującej końcówki. W 3 min Pingwiny wyszły na prowadzenie, Luis szybko wyrównał, ale od połowy pojedynku strzelała już jedna ekipa. Tilted Penguins wygrali 4:1 i trzeci raz w ostatnim czasie awansowali do finału.

Kapitalną rywalizację obejrzeliśmy w drugim półfinale, w którym zagrało dwóch obecnych liderów – pierwszej i drugiej ligi. Znakomite wejście w mecz zanotowała transkrupka.pl. W 1 min na listę strzelców wpisał się Krzysztof Kulczak. Odpowiedź Galaktycznych była miażdżąca. Po dziesięciu minutach obrońcy trofeum wygrywali już 3:1! Dwa gole zdobył Karol Łuczak, a jedno trafienie przy swoim nazwisku zapisał Łukasz Lekier. Transkrupka grała do końca. I to jak. W 13 min bramkę kontaktową zdobył Kulczak, a sekundę przed końcowym gwizdkiem do dogrywki doprowadził Jakub Giełda. Dodatkowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia. Potrzebne były rzuty karne. Pomyłka nastąpiła w ostatniej serii. W bramkę nie trafił zawodnik mistrzów, a Emeritos do finału wprowadził gol Jakuba Lubojańskiego. Drugi raz z rzędu o złoto nie zagrał przedstawiciel pierwszej ligi. Puchar był wewnętrzną sprawą drugoligowców.

W meczu o trzecią lokatę transkrupka.pl ponownie musiała gonić. Luis&Spółka po trzech minutach wygrywał 1:0, a po jedenastu 2:1. Mistrzowie zdołali dwukrotnie wyrównać, a w końcówce przechylić szalę na swoją korzyść. Gole na wagę brązowych krążków zdobyli Kulczak i Marcin Szadkowski.

Tilted Penguins w ostatnim czasie grali w dwóch finałach. Na początku wiosny zmierzyli się w IKP Olimpią w Superpucharze, a przed tygodniem rywalizowali o Puchar WL Ligi z Chłostą. W obu przypadkach lepsi byli pierwszoligowcy. Finał z Emeritos Galaktikos był trzecim meczem o złoto. Galaktycznym w pojedynkach o wszystko szło znacznie lepiej. Jesienią pucharową rywalizację zakończyli wygraną w finale z Tornadem Ognik, a niedawno zagrali także w finale play-off o drugą ligę, w którym okazali się lepsi od Diadala.

Dla Emeritos Galaktikos był to bardzo ważny mecz. Zwycięstwo oprócz złotych krążków dawało także bezpośrednią przepustkę na finały Pucharu Polski, które w lipcu odbędą się w Warszawie. Triumf Galaktycznych zapewniłby wyjazd do stolicy także Chłoście – zdobywcy pucharu w zimowej edycji. Tilted Penguins grali o pierwszą wygraną w finale, ale i prawo gry w turnieju play-off o Puchar Polski.

Pierwsza część gry goli nie przyniosła. Obaj bramkarze stawali na wysokości zadania i zatrzymywali ataki obu ofensyw. Wynik otworzył Lekier, który dwie minuty po wznowieniu gry po przerwie wpakował piłkę do siatki. Gra się otworzyła, zaatakowali Tilted Penguins. Przewaga została udokumentowana. W 16 min stan gry wyrównał Mikołaj Łabuszyński. Gdy wydawało się, że rozegrana zostanie druga dogrywka podczas niedzielnego Final Six dał o sobie znać bohater finału sprzed pół roku – Lekier. Jesienią w potyczce z Tornadem Ognik ustrzelił dublet, a decydującego gola zdobył w 19 min. Historia powtórzyła się. W 19 min Lekier trafił po raz drugi, a jego zespół wygrywał 2:1. Pingwiny ruszyły po wyrównanie, ale natrafiły na kolejny skuteczny atak Emeritos, który wykończył nie kto inny jak Lekier. Napastnik Galaktycznych ustrzelił klasycznego hattricka i piąty raz z rzędu trafił do siatki w finale Pucharu WL Ligi!

Pomimo fanastycznej postawy Lekier nie został królem strzelców. Statuetka dla najlepszego snajpera powędruje do Michała Golaka, który zdobył dziesięć bramek o dwie więcej niż bohater finałowej potyczki.

Zwycięstwo Emeritos Galaktikos wymazało z terminarza play-offy o wyjazd do Warszawy. Na początku lipca o Puchar Polski powalczą Galaktyczni i Chłosta.

1/2 finału

Tilted Penguins – Luis&Spółka 4:1

3′ Adam Wojciechowski, 7′ Mikołaj Łabuszyński, 10′ Bartosz Paluczek, 12′ Roman Palets – 4′ Marcin Michalak
Mikołaj Łabuszyński (Tilted Penguins)

transkrupka.pl – Emeritos Galaktikos 3:3 pd. karne 2:3

1′ 13′ Krzysztof Kulczak, 15′ Jakub Giełda – 6′ 9′ Karol Łuczak, 4′ Łukasz Lekier
Paweł Wojtaszak (Emeritos Galaktikos)
Jakub Giełda (transkrupka.pl)

Mecz o III miejsce

transkrupka.pl – Luis&Spółka 4:2

7′ Nikodem Jasina, 12′ Jakub Giełda, 13′ Krzysztof Kulczak, 15′ Marcin Szadkowski – 3′ Mateusz Michalak, 11′ Bartosz Modrzejewski

Finał

Emeritos Galaktikos – Tilted Penguins 3:1 (0:0)

12′ 19′ 20′ Łukasz Lekier – 16′ Mikołaj Łabuszyński