Tornado Ognik zdobywcą Pucharu Wiary Lecha

Tornado Ognik po wygranej w finale nad FC Atmosferić 3:1 wywalczyło pierwszy raz w historii Puchar Wiary Lecha. Zwycięstwo w rozgrywkach dało przepustkę do wiosennego Superpucharu WL Ligi.

Drabinka, wyniki fazy grupowej i pucharowej oraz klasyfikacja strzelców – kliknij TUTAJ.

Faza grupowa: Tornado po raz szósty w półfinale

Zgodnie z przewidywaniami do półfinału bez problemu awansowały drużyny Tornada Ognik i Atmosfericia. Obie ekipy zgodnie ograły Byczki. Tornado wygrało 7:0, FCA 3:1. O rozdziale miejsc na pierwszych dwóch lokatach zdecydował bezpośredni pojedynek. Bramki padały w odstępie kilkudziesięciu sekund. Atmosferić wyszedł na prowadzenie w 8 min, a w 9 min trafił na 2:0 i stracił gola na 2:1. Taki rezultat utrzymał się do końcowego gwizdka. Grupę wygrał trzecioligowiec.

W grupie B najlepsi okazali się zwycięzcy grupy spadkowej drugiej ligi. Oni pokonali FTF 2:0, a w meczu kończącym fazę grupową zremisowali ze Szturmowcami 1:1. Wszystkie bramki dla żółto-niebieskich zdobył Mateusz Magdoń. Z drugiej lokaty do półfinału wskoczyli Szturmowcy, którzy oprócz remisu z drugoligowcem podzielili się punktami z FTF.

Grupa A

Byczki – FC Atmosferić 1:3 (8′ Jakub Pudełko – 6′ 12′ Szymon Kobyliński, 4′ Bartosz Siejak)
Tornado Ognik – Byczki 7:0 (1′ 11′ Miłosz Woźniak, 3′ 8′ Dawid Szyler, 5′ 7′ Piotr Skrzypczak, 10′ Tymon Woźniak)
FC Atmosferić – Tornado Ognik 2:1 (8′ Marek Sanok, 9′ Szymon Kobyliński – 9” Dawid Szyler)

Oni – FTF 2:0 (3′ 11′ Mateusz Magdoń)
Szturmowcy – Oni 1:1 (1′ Sebastian Cepiński – 6′ Mateusz Magdoń)

Grupa B

121103124
220201102
3201102-21

1/2 finału: Tornado po raz trzeci w finale

Gole w końcowych fragmentach obu spotkań decydowały o składzie finału w jesiennej edycji Pucharu Wiary Lecha. W potyczce trzecioligowców Atmosferić pokonał Szturmowców 1:0 po golu w ostatniej minucie Krzysztofa Nalepy. Bohaterem Tornada został Dawid Szyler, który otworzył wynik spotkania z Onymi, a następnie w 12 min trafił na 2:1. Awans do finału przypieczętował Piotr Skrzypczak. W ostatniej akcji meczu podwyższył wynik na 3:1.

FC Atmosferić – Szturmowcy 1:0 (13′ Krzysztof Nalepa)

Oni – Tornado Ognik 1:3 (7′ Damian Wołczański – 1′ 12′ Dawid Szyler, 13′ Piotr Skrzypczak)

Finał: Do siedmiu razy sztuka, czyli Tornado triumfuje w Pucharze Wiary Lecha

Finał był rewanżem za spotkanie grupowe, w którym lepsi okazali się zawodnicy Atmosfericia. Mecz o złoto lepiej rozpoczęło Tornado. W 2 min wynik otworzył Skrzypczak. Ognik poszedł za ciosem i po pięciu minutach wygrywał już 2:0. Marek Sanok zdołał jeszcze zmniejszyć stratę, ale w ostatniej minucie gola na 3:1 zdobył Szyler. Tornado w siódmym występie, trzech przegranych półfinałach i dwóch porażkach w finale pierwszy raz w historii sięgnęło po Puchar Wiary Lecha.

Tornado Ognik – FC Atmosferić 3:1 (2′ Piotr Skrzypczak, 7′ Miłosz Woźniak, 13′ Dawid Szyler – 10′ Marek Sanok)