transkrupka.pl w półfinale

Pierwszym zespołem, który awansował do Final Four Pucharu forBET WL Ligi została transkrupka.pl. Pierwszoligowiec fazę eliminacyjnej przebrnął bez straty gola.

Faza grupowa: Pocztowe Krwinki i transkrupka.pl wygrywają swoje grupy

W grupie G tłem dla pozostałych zespołów były Byczki. W pierwszym meczu beniaminek trzeciej ligi dzielnie się bronił i przegrał ledwie 0:1 z Diadalem, ale w drugim spotkaniu wysoko uległ Pocztowym Krwinkom – 0:4. Potyczki przeciwko Byczkom miały znaczenie w układzie tabeli. Diadal musiał pokonać Pocztowców jeśli chciał uniknąć transkrupki w 1/8 finału. Ta sztuka się nie udała, bo mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Jedyny pierwszoligowiec w tej ćwiartce drabinki pucharowej wygrał oba grupowe pojedynki. Transkrupka pokonała PWW Bandę 1:0 i ICPen 3:0. W tym pierwszym spotkaniu wicelider elity bramkę zdobył dopiero w 11 min po rzucie karnym wykorzystanym przez Jakuba Giełdę. W pojedynku, który decydował o drugiej lokacie PWW zremisowało z ICPen-em 3:3. Mecz miał ciekawy przebieg. Trzecioligowiec wygrywał po golu w 1 min, a sześć minut później musiał odrabiać dwubramkową stratę. Do remisu ICPen doprowadził w 11 min. Jak się później okazało ta bramka nie miała znaczenia. Do kolejnej rundy obok transkrupki.pl awansowało PWW.

Grupa G

Diadal – Byczki 1:0 (3′ Dawid Godula)
Byczki – Pocztowe Krwinki 0:4 (8′ 11′ Piotr Gałęcki, 10′ Marcel Szymkowiak, 12′ Radosław Smarslik)

Grupa H

ICPen – PWW Banda 3:3 (1′ Łukasz Witkowski, 8′ Bartłomiej Ginter, 11′ Marcin Witkowski – 4′ Krzysztof Marciniak, 7′ Michał Dąbrowski, 9′ Dominik Serba)
PWW Banda – transkrupka.pl 0:1 (11′ Jakub Giełda)
transkrupka.pl – ICPen 3:0 (2′ 9′ 11′ Kacper Sworacki)

Grupa H

122004046
2201134-11
3201136-31

Faza pucharowa: pewny awans transkrupki.pl

Pojedynki 1/8 finału wygrały zespoły, które zajmowały pierwsze miejsca w grupach. Pocztowe Krwinki ograły 1:0 PWW Bandę po golu w ostatniej sekundzie Dawida Pilarskiego. Jedną bramkę więcej zdobyła transkrupka.pl, która po ciekawym spotkaniu wygrała 2:0 z Diadalem. Oba gole strzelił Kacper Sworacki. Był to dobry dzień dla napastnika transkrupki. Łącznie trafiał sześć razy do siatki, w tym raz w meczu ćwierćfinałowym. Pierwszoligowcy wygrali z Pocztowymi 3:0, ale bramki zaczęli strzelać w ostatnich czterech minutach pojedynku.