Ejbry Luboń i KKS Południe zagrają w TIFO Pucharze WL Ligi

Mecze o awans do TIFO Pucharu Wiary Lecha zakończyły się wygranymi Ejbrów i KKS Południa. Oba zespoły jutro zagrają o trofeum.

TIFO Puchar Wiary Lecha: Awans Ejbrów i Południa

W niedzielę podczas 12. kolejki odbyły się dwa mecze, które decydowały o awansie do TIFO Pucharu Wiary Lecha. W obu przypadkach wygrywały zespoły, które nie musiały rywalizować w pojedynkach o miejsca w trzeciej lidze. Ejbry pokonały Fresh Cargo 4:2. Cztery minuty przed końcem był remis 2:2, ale więcej sił w ostatnich fragmentach mieli zawodnicy zespołu z Lubonia. W 26 min na 3:2 trafił Daniel Wierzbicki, a minutę przed gwizdkiem Damian Biadała skompletował hattricka. Takim samym wyczynem popisali się Hubert Buchwald i Artur Bredow z KKS Południe. Obaj łącznie zdobyli siedem goli, a ich drużyna wysoko ograła Atmosfericia 8:3.

Ejbry Luboń trafiły do grupy A, w której zmierzą się z PWW Bandą oraz Semplerem lub Imperium Łazarskim. KKS Południe zagra w grupie B z Kolib-em i ICPen-em.

Ostatniego finalistę TIFO Pucharu Wiary Lecha wyłoni pojedynek o 7. miejsce pomiędzy Semplerem i Imperium Łazarskim.

Ejbry Luboń – Fresh Cargo 4:2 (1:0)

14′ 20′ 29′ Damian Biadała, 26′ Daniel Wierzbicki – 17′ 22′ Robert Wawrzonkowski
0-0
Damian Biadała (EJbry Luboń)

FC Atmosferić – KKS Południe 3:8 (1:3)

14′ 17′ Bartosz Siejak, 27′ Mikołaj Janiak – 19′ 24′ 28′ 30′ Hubert Buchwald, 1′ 10′ 26′ Artur Bredow, 5′ Mateusz Świercz