FarbSystem coraz bliżej awansu

Synowie Gehenny zachowują ligowy byt. Chłosta kończy fazę zasadniczą z kompletem dziesięciu zwycięstw. FarbSystem wygrywa z Obligain i jest o krok od awansu do drugiej ligi.

1. WL Liga: Synowie Gehenny zostają w pierwszej lidze

Synowie Gehenny kończą sezon ze spuszczonymi głowami. Pomimo wygranej nad Desperados, która łatwo nie przyszła, zespół zapewnił sobie utrzymanie, ale niedosyt pozostał. Synowie w pierwszej rundzie jako jedyni odebrali punkty Olimpii, lecz to nie wystarczyło. Przed nimi jeszcze dwa mecze w grupie spadkowej, w której tylko punkt brakuje do wywalczenia najwyższego miejsca, czyli szóstej lokaty. A jak przebiegał mecz? Do przerwy pomimo dwukrotnego prowadzenia Synowie Gehenny remisowali z Desperados 2:2. Drugą połowę można podzielić na dwie … części. Do 30. minuty lepsi byli Desperados, którym udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie. W końcowych dziesięciu minutach pałeczkę przejęli Synowie, a najlepszy na boisku Adrian Rozmarniewicz w 35 min doprowadził do wyrównania, natomiast dwie minuty przed końcowym gwizdkiem zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Desperados – Synowie Gehenny 4:5 (2:2)

13′ Kacper Madajewski, 17′ Radosław Suwalski, 22′ Sebastian Duczmal, 25′ Tomasz Majer – 5′ 30′ Ryszard Andrzejewski, 35′ 38′ Adrian Rozmarniewicz, 16′ Sebastian Ławniczak
2-7
Adrian Rozmarniewicz (Synowie Gehenny)

3. WL Liga: FarbSystem minimum z barażem

Podobnie jak Dentes, także i Chłosta zakończyła rundę zasadniczą z kompletem zwycięstw. W ostatnim meczu pierwszej fazy pokonała FC Atmosfericia 8:3. Aż osiem z jedenastu bramek padło przed przerwą. Zwycięstwo Chłosty nawet przez moment nie było zagrożone. Lider tabeli prowadził od czwartej minuty po uderzeniu Szymona Korczyka, a na przerwę schodził z wynikiem 6:2. Kolejny mecz Chłosta zagra w czwartek. Rywalem, w walce o złoto, będzie Dentes Stomatologia.

Drugie lub trzecie miejsce w grupie A zajmie na pewno FarbSystem. Beniaminek odniósł ważne zwycięstwo nad Obligain, dzięki czemu jego pozycja przed pojedynkiem z Archiwum X jest zdecydowanie lepsza niż najgroźniejszego rywala. Wynik meczu został otwarty już w 1 min, gdy do siatki trafił Wojciech Wachowiak. Obligain zdołał wyrównać, ale w kolejnych minutach stracił aż cztery bramki. Straty nie udało się odrobić, a mecz zakończył się wygraną różnicą pięciu trafień. W niedzielnym meczu FarbSystem zagra o awans do drugiej ligi z Archiwum X. Do realizacji celu potrzebuje remisu. Porażka da im baraż o awans, czyli mecz o 5. miejsce.

Chłosta – FC Atmosferić 8:3 (6:2)

8′ 17′ Dawid Kaczmarek, 7′ 38′ Dawid Czerniejewicz, 19′ 20′ Dominik Bednarek, 4′ Szymon Korczyk, 31′ Patryk Steciak – 8′ 9′ Paweł Lisek, 39′ Mikołaj Kosicki
3-2
Dawid Kaczmarek (Chłosta)

FarbSystem – Obligain 7:2 (5:2)

1′ 38′ Wojciech Wachowiak, 6′ 16′ Mateusz Murawski, 15′ 25′ Szymon Bartkowiak, 4′ Krzysztof Bartkowiak – 3′ Piotr Pisula, 19′ Radosław Ochnio